Mówisz sama do siebie? Sprawdź, co to oznacza!

Czy monolog jest objawem szaleństwa? Naukowcy zbadali to zjawisko!
Mówisz sama do siebie? Sprawdź, co to oznacza!
12.10.2010

Lekarze z uniwersytetu w Toronto dokonali eksperymentu, w którym wykorzystali gry komputerowe, które wymagały od uczestników szybkiej reakcji i analizy różnych obiektów i kształtów.

Wyniki pokazały, że ludzie, którzy dużo mówią poradzili sobie znacznie lepiej niż milcząca część społeczeństwa, która udzieliła błędnych odpowiedzi właśnie dlatego, że ich decyzje były za szybkie i zbyt pochopne.

Jak donosi „The Daily Express” – Mówienie do siebie nie musi być pierwszą oznaką szaleństwa. Psycholodzy dowiedli, że takie gadanie ułatwia samokontrolę w sytuacjach kryzysowych w naszym codziennym życiu.

Według opinii specjalistów monolog, nawet ten przeprowadzony w myślach, pomoga człowiekowi kontrolować jego zachowanie, a także zapobiega wszelkich agresywnym i impulsywnym zachowaniom.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Wasze listy: „Mąż ukrył przede mną chorobę psychiczną!”

Gosia po roku małżeństwa dowiedziała się, że dziwne zachowania partnera były objawami choroby psychicznej, którą przed nią ukrył. Teraz nie wie, jak postąpić - wspierać go czy odejść?

Czego nie mówić przyjaciółce?

Przyjaciółki są jak siostry i trudno sobie wyobrazić bez nich życie. Są jednak sprawy, o których lepiej nie mówić nawet najlepszej koleżance.

Polecane wideo

Komentarze (81)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 17:56
Miewałam duże huśtawki nastrojów. Czasem nawet w ciagu jednego dnia potrafiłam poczuć się świetnie, a potem tragicznie. Nie wiedziałam kompletnie czym to jest spowodowane. Szukając sposobów na rozwiązanie tego problemu trafiłam na stronę moc-energii .pl gdzie zamówiłam oczyszczanie energetyczne. Już kilka dni po rytuale zaczęło być lepiej. Teraz czuję się dobrze przez większość czasu, zauważyłam że trudniej niż kiedyś jest mnie zdenerwować. Tak więc czasem nasze problemy tkwią w psychice, negatywnej energii która płynie przez nasze ciało i nie daje nam cieszyć się życiem.
odpowiedz
Atka (Ocena: 5) 30.09.2014 08:20
Moje dziecko jest strasznie denerwujące, absorbujące, mam juz dosyć ciągłego upominania, krzyczenia, wiec zaczęłam w nerwach sama do siebie mowic !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2013 09:36
Napisz komentarz....
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 22.03.2013 16:58
Ja też mówię sama do siebie..Może to się wydaje dla innych głupie ale mnie to np.uspokaja...Lubię sobie przeanalizować np.dzień w szkole lub jakąś sytuację...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2013 23:34
Ja gadam do siebie tylko kiedy jestem np sam w pokoju :p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie