Za co nienawidzimy innych kobiet?

Czego zazdrościsz swoim przyjaciółkom? Skąd bierze się wzajemna niechęć i jak jej unikać? Oto dekalog relacji damsko-damskich!
Za co nienawidzimy innych kobiet?
25.07.2010

Na samą myśl o swojej ładnej koleżance wpadasz w furię? Nienawidzisz jej za to, że zawsze ma większe powodzenie u facetów? Nie możesz zrozumieć, dlaczego mimo braku urody mężczyźni lgną właśnie do niej? A może chodzi o jej wygląd i walory, o które jesteś zazdrosna? Niezależnie od przyczyny i tego, jak zażyłe są relacje, pomiędzy tobą a twoją przyjaciółką, zawsze znajdzie się coś, przez co momentami, będziesz miała jej serdecznie dość…

Brzydka, ale ma powodzenie!

W przyjaźni damsko-damskiej nie ma miejsca na porozumienie charakterystyczne dla relacji pomiędzy mężczyznami. Dla pań inne kobiety zawsze będą największymi konkurentkami! Nic nie denerwuje nas tak bardzo jak zalety naszych przyjaciółek… Jedną z nich jest umiejętność flirtowania! Jak to możliwe, że ona ma takie powodzenie? To pytanie zadaje sobie średnio, co trzecia kobieta! Najczęściej nie możemy wprost zrozumieć, dlaczego nasza brzydka koleżanka działa na mężczyzn jak magnes! Złość jest tym większa, im przyjaciółka jest w naszym mniemaniu brzydsza. W takiej sytuacji w nieskończoność można zachodzić w głowę, jak to możliwe, że ktoś tak mało atrakcyjny, nie może opędzić się od adoratorów! Jako kobiety po prostu nie potrafimy dostrzec tego, co w kobietach uwielbiają mężczyźni. Musimy zadowolić się wnioskiem o umiejętności flirtowania, czy wrodzonym „czymś”. Trudno nie zazdrościć innym tego, czego być może nie mamy my same. To tym bardziej kłopotliwe, im bliższy nam jest podmiot zazdrości.

Niedozwolone zagrania ładniejszej przyjaciółki

Wygląd i uroda to kolejne pole minowe, mogące zniszczyć nawet największą przyjaźń dwóch kobiet. Jako przedstawicielki płci pięknej, mamy silne tendencje do porównywania się do innych. Kiedy w takiej konfrontacji, według naszego zdania, to właśnie my wypadamy gorzej, relacje z przyjaciółką stają pod znakiem zapytania! Większy biust, zgrabniejsze nogi, regularne rysy twarzy – to wszystko sprawia, że myślimy o znajomej jako osobie bardziej atrakcyjnej. Jeśli taki wniosek przekłada się na rzeczywistość, jest znacznie gorzej niż mogłoby się wydawać. Nasza cierpliwość i dni przyjaźni są policzone! Nawet pokora ma swoje granice. Twoja przyjaciółka nie rozumie tego prostego wniosku? Dzięki swej wierze w siebie, flirtuje z kim popadnie, łamiąc wszelkie zasady niepisanego kodeksu postępowania kobiet? W takiej sytuacji trudno wypatrywać happy endu. Jeśli twoje zasady negują podrywanie żonatych mężczyzn, lub tych, którzy są w luźnym związku, trudno będzie ci spokojnie przyglądać się poczynaniom twojej znajomej. Tym bardziej, jeśli dowiesz się, że tym razem jej kolejną zabawką jest np. twój brat! To nie do zniesienia nawet dla najbardziej cierpliwych przyjaciółek…

moja przyjaciółka jest ładniejsza ode mnie

Brak empatii to koniec przyjaźni!

Potrafisz przymknąć oko na zagrania przyjaciółki, psujące mniemanie mężczyzn na temat kobiet? Należysz do bardzo nielicznych osób o niebywałej wyrozumiałości. Ale czy zaakceptujesz również fakt zaniedbywania waszej przyjaźni? Na pewno będzie ci trudno pogodzić się z faktem pójścia w odstawkę na rzecz nowego chłopaka przyjaciółki. Nic nie boli tak, jak tego typu zlekceważenie – szczególnie, jeśli ty jesteś singlem! Zdarzyła ci się podobna sytuacja? Czasem jest ona wynikiem braku empatii, innym razem chodzi o arogancję w czystej postaci! Jej innym objawem jest deficyt chęci do pomocy! Ile razy to właśnie ty byłaś gotowa zrobić wszystko dla przyjaciółki, która teraz nie ma najmniejszej ochoty pożyczyć ci ciuchów na pierwszą randkę, albo nie ma czasu na wysłuchanie tego, co obecnie cię gnębi? Na nic zdaje się obiecywanie sobie zemsty – sytuacja i tak się powtarza. Jak uwolnić się od takiej koleżanki. Potrzebna będzie silna wola i chęć budowania zdrowych relacji… nawet tych damsko-damskich.

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Czy warto wiązać się z przyjacielem?

Wady gwiazd, które uczyniły z nich ikony!

Polecane wideo

Komentarze (78)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2015 16:17
Chciałabym mieć większe powodzenie u mężczyzn
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2010 10:18
Dziewczyny! Ja kieruję się jednym" Trzeba znać swoją wartość". Jak nie docenicie siebie, choćby za drobiazgowe zalety, każdy, nawet najukochańsza przyjaciółka będzie w stanie nas dołować. Ja znam swoją wartość, wiem jakim człowiekiem jestem i nie muszę się zadręczać, że ktoś jest lepszy. Bo dla mnie i mojego faceta ja jestem ja jestem, jedyna w swoim rodzaju i nie zastąpiona i to mi wystarczy.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2010 12:45
Trzeba najpierw potrafić znaleźć prawdziwą przyjaciółkę. Ja "przyjaźniłam się" z osobą, która po prostu mnie przytłaczała. Ciągle byłam w jej cieniu. Często niby deliktnie mnie wyśmiewała z moich decyzji życiowych pomimo że ja zawsze wspierałam ją i nigdy nie ingerowałam z buciorami jej życie. Zakończyłam to po prostu. Nagle urwałam kontakt i czuję, że odżyłam. Jestem pewną siebie osobą, nareszcie. Dlatego nie zawsze życie z przyjaciółką jest piękne, niekiedy życie bez przyjaciółki jest o niebo lepsze.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2010 10:45
słaby ten tekst
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2010 02:52
osobiście nie zazdroszczę mojej koleżance Justynie B nieczego ponieważ ona sama jest beeeeeeeeeeeeee:) żeby nie komciać dalej to jest beeeeeeznadziejny temat:) i na dodatek sprawdza umiejętności matematyczne Lol:D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie