Twoja lista celi do realizowania i marzeń do spełnienia stale się wydłuża, a Ty nadal nie podjęłaś odpowiednich kroków, aby je urzeczywistnić? W takim razie czym prędzej powinnaś zapoznać się z intrygującą metodą motywacyjną Walta Disneya. Na czym polega dokładnie?
Zobacz także: Choroby miłości. Te dwa syndromy dotyczą związków i paraliżują życie
Na próżno szukać osoby, która nie słyszałaby o Disneyu. Słysząc podobne hasło, najczęściej przed naszymi oczami pojawiają się obrazy znane z kultowych i znanych na całym świecie kreskówek, czy filmów familijnych. Warto jednak pamiętać o tym, że mieliśmy szansę je oglądać dzięki pewnemu wyjątkowemu dżentelmenowi. Walt Disney, czyli obdarzony wielką ambicją pan od bajek stworzył swego czasu prawdziwe imperium. Oprócz tego, że był reżyserem, scenarzystą, aktorem dubbingowym i producentem filmowym, zbudował jedyny w swoim rodzaju biznes, który zaczął przynosić wręcz gigantyczne zyski. Możliwe, że nie udałoby mu się to, gdyby nie pewna intrygująca metoda motywacyjna, którą stosował przez całe życie. Jakie były jej tajniki?
Walt Disney korzystał ze szczególnej, uwalniającej kreatywność techniki, która została opracowana przez Roberta Diltsa. U jej podstaw leżała analiza danej kwestii z trzech odmiennych punktów widzenia. Każdy pomysł, czy problem powinien być oglądany oczami Marzyciela, Realisty i Krytyka. Dzięki temu nie będziemy zastanawiać się w nieskończoność, czy włożenie masy energii, niezliczonych godzin oraz sporych zasobów finansowych w jakiś projekt jest dobrym pomysłem. Przestaniemy się głowić, czy to recepta na fiasko i będziemy potem w stanie w pełni skupić się na kreatywnym działaniu.
Postawę Marzyciela charakteryzuje optymizm i wiara w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Realista wierzy, że mnóstwo rzeczy może się udać, jednakże nigdy nie wyłącza trzeźwego umysłu. Stawia na logikę, kalkuluje, ocenia siły. Krytyk z kolei wbija przysłowiowy kij w mrowisko. Szuka w przedsięwzięciu najsłabszych punktów i pisze najczarniejsze scenariusze. Podobne trzy wypowiedzi i cenne wnioski fenomenalnie potrafią przybliżać do sukcesów.
Zobacz także: Życie z megalomanem. Jak się komunikować z osobą przekonaną o swojej wyższości?