Jaki jest największy lęk Polaków? Najnowsze badania

Spodziewałaś się takich wyników?
Jaki jest największy lęk Polaków? Najnowsze badania
Fot. Pexels
03.07.2024

Zastanawiałaś się kiedyś, czego najbardziej boją się Polacy? Okazuje się, że zrobiono badania i na ich postawie wytypowano nasze największe lęki. Na czele listy znalazła się obawa przed chorobą najbliższych osób. Co jeszcze może spędzać nam sen z powiek?

Przeczytaj też: Stewardessa zdradza, czego sama nie spożywa w samolocie. Na długiej liście znajduje się m.in. kawa i herbata

Czego najbardziej boją się Polacy?

Czego najbardziej boją się mieszkańcy kraju nad Wisłą? Tutaj prawdopodobnie nie ma zaskoczeń, ponieważ głównie drżymy o zdrowie najbliższych. To jeden z głównych wniosków badań zorganizowanych przez UCE Research oraz platformę ePsycholodzy.pl. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się odpowiednio: anomalie pogodowe (upały, powodzie, gradobicia, wichury) oraz choroba i utrata własnego zdrowia.

Co ciekawe, na podstawie analizy wyników poprzedniego badania wyszło na jaw, że zarówno o stan najbliższych, jak i o anomalie pogodowe boi się coraz więcej Polaków. W przypadku pierwszego lęku nastąpił wzrost o ok. 5 procent (z 43,3% do 48,9%), a drugiego o ok. 13 procent (z 28,7% do 41,7%).

Z czego może to wynikać? Pandemia koronawirusa i ocieplanie klimatu, a co za tym idzie występowanie coraz gwałtowniejszych i silniejszych zjawisk atmosferycznych na pewno przyczyniły się do zwiększenia naszego lęku w tych obszarach.

Dodajmy, że badanie przeprowadzono na próbie 1010 dorosłych Polaków.

Źródło: RMF FM

Przeczytaj też: Gdzie zamieszkać w Polsce? 10 miast z najlepszymi warunkami mieszkalnymi

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 1.07. – 7.07.
Horoskop tygodniowy 1.07. – 7.07. - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.07.2024 08:37
Cóż, z naszą publiczną ochroną zdrowia to nic dziwnego.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie