11 pytań, które zmierzą Twoją inteligencję emocjonalną (Psychotest)

Czy jesteś uczuciowym człowiekiem?
11 pytań, które zmierzą Twoją inteligencję emocjonalną (Psychotest)
Fot. pexels
08.04.2024

Termin ten robi w ostatnim czasie furorę, ale tak naprawdę mało kto wie, co oznacza naprawdę. Jak sama nazwa wskazuje, inteligencja emocjonalna ma coś wspólnego z mądrością, ale nie tą wyuczoną. Chodzi o „kompetencje osobiste człowieka w rozumieniu zdolności rozpoznawania stanów emocjonalnych własnych oraz innych osób” - jak tłumaczy Wikipedia.

Zobacz również: QUIZ. Czy masz predyspozycje do zdrady?

W praktyce oznacza to rozumienie siebie oraz innych, kontrolowanie emocji, empatię, samomotywację i wszelkie inne umiejętności, które przydadzą się w życiu społecznym. Tylko skąd wiadomo, że faktycznie dajemy sobie z tym radę? Serwis inc.com zachęca, by odpowiedzieć na kilkanaście podstawowych pytań.

Jest ich dokładnie 11, a jedyne możliwe warianty do wyboru to tak/nie. Na ich podstawie można podobno postawić wstępną diagnozę. Rozwiąż QUIZ, by lepiej poznać siebie.

11 prostych pytań, które zmierzą Twoją inteligencję emocjonalną
Czy jesteś uczuciowym człowiekiem? Rozwiąż QUIZ. SPRAWDŹ >

Polecane wideo

Horoskop miłosny na KWIECIEŃ ♥
Horoskop miłosny na KWIECIEŃ ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.04.2024 16:29
Przepraszam bardzo ale ten test to jakiś żart. Nie mogłam zaznaczyć własnej odpowiedzi a potem mi pokazuje że coś źle zaznaczyłam. Naprawcie to proszę bo to pzreszkadza. Chyba że taki był zamysł tego testu. IdIotyczne
odpowiedz

Polecane dla Ciebie