5 pozytywnych rzeczy, które powinnaś sobie powiedzieć, gdy masz zły dzień

Grunt to pozytywnie się nastawić.
5 pozytywnych rzeczy, które powinnaś sobie powiedzieć, gdy masz zły dzień
Fot. pexels
28.02.2024

Masz typowy zły dzień, w którym absolutnie nic nie idzie po Twojej myśli i wszystko wydaje się pozbawione sensu? W żadnym razie nie wpadaj w czarnowidztwo i chandrę. Twoje samopoczucie bardzo szybko się poprawi, jeśli tylko odpowiednio zmotywujesz się do działania. Pomoże Ci w tym 5 szalenie optymistycznych haseł.  

Zobacz także: Efekt Pollyanny. Jak ludzka tendencja do optymizmu niszczy planetę?

Rzeczy, które powinnaś sobie powiedzieć, gdy masz zły dzień

Każdej z nas przydarza się raz na jakiś czas dzień, w którym mamy wrażenie, że wszechświat najwyraźniej się na nas uparł. Nie sposób sądzić inaczej, jeżeli przydarza się nam niefart za niefartem. Jak najszybciej poprawić sobie nastrój? Pomogą nam w tym poniższe motywatory.

1. „To tylko chwilowe”: Uświadom sobie, że nie każdy dzień będzie wyglądał identycznie jak ten. Nazajutrz wszystko zobaczysz w zupełnie innym świetne, na pewno bardziej pozytywnym. Zła passa naprawdę nie może trwać wiecznie.

2. „Nie jestem sama”: Jeśli sytuacja jest fatalna i czujesz, że powoli tracisz grunt pod nogami lub lada moment dopadnie Cię panika, koniecznie sięgnij po telefon i podziel się z kimś swoimi odczuciami. Poczucie, że ktoś bliski wysłucha Cię i w razie czego wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń, zawsze działa kojąco.  

3. „Nie jestem definiowana przez moje błędy i niepowodzenia”: Nie ma człowieka, który nie popełnia błędów. Wszyscy mają ich na koncie całe mnóstwo. Na tym przecież polega życie. Lepiej próbować, poruszać się po omacku i zaliczać czasem niepowodzenia niż bać się wykonać jakikolwiek ruch. Pamiętaj o tym, że nie musisz być zawsze ideałem. Nie przeżywaj zatem w nieskończoność porażek. Skrupulatnie je analizuj, wynoś z nich cenne lekcje, a potem dawaj sobie kolejne szansę. Niepowodzenia Cię nie definiują. 

4. „Mam prawo zrobić sobie przerwę”: Masz wrażenie, że uczestniczysz w jakiś szalonym wyścigu i nie dajesz już rady biec dalej? Zatrzymaj się! Obowiązki zawodowe naprawdę poczekają. To samo z problemami do rozwiązania. Z wypoczętym umysłem znacznie szybciej się z nimi uporasz. Wycisz się zatem, zrelaksuj i zapomnij choć na moment o całym świecie. Masz do tego święte prawo. 

5. „Jestem silna. Pokonam każdą przeszkodę”: Realizacja niektórych planów nie zawsze okazuje się być przysłowiową bułką z masłem. Czasem dla spektakularnego efektu trzeba naprawdę się wysilić. Nie trać wiary w to, że uda Ci się pokonać wszystkie napotkane przeszkody. Daj sobie czas.  Zamiast koncentrować się na liście barier, które napotkałaś, pomyśl o tym, co już udało Ci się osiągnąć. Pokrzep się choćby najmniejszymi sukcesami i uwierz, że masz w sobie wielką siłę. Nic Cię nie zatrzyma!

Zobacz także: 7 przykazań szczęśliwej kobiety

Polecane wideo

Te sesje zdjęciowe gwiazd przeszły do historii. Nie obyło się bez kontrowersji
Te sesje zdjęciowe gwiazd przeszły do historii. Nie obyło się bez kontrowersji - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.02.2024 22:23
Super :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie