Czynności, które mogą obniżyć IQ (numer 5. naprawdę zaskakuje)

Zaskakujące wnioski naukowców.
Czynności, które mogą obniżyć IQ (numer 5. naprawdę zaskakuje)
Fot. pexels
23.09.2023

W Internecie istnieje wiele testów na sprawdzenie poziomu swojej inteligencji. Jedno jest pewne, jedni mogą pochwalić się wyższym IQ, inni niższym. Nad inteligencją można pracować, ale też ją obniżyć. Naukowcy wymienili czynności, które mogą negatywnie wpływać i obniżyć poziom IQ. Niektóre są naprawdę zadziwiające...

Zobacz także: Fatshaming works: Gdy inni upokarzają chorych na otyłość, bo „chcą pomóc im schudnąć”

Czynności, które obniżają nasze IQ

Multitasking

W wielu zawodach wielozadaniowość odgrywa dużą rolę. Jednak jak się okazuje nie jest ona tak opłacalna, jak może się wydawać. Robienie kilku rzeczy naraz nie sprzyja efektywności, a nasza wydajność spada. Badanie przeprowadzone przez neurologa Earla Millera w Massachusetts Institute of Technology pokazało, że nasz mózg nie jest przystosowany do wielozadaniowości, co z biegiem czasu może prowadzić do obniżenia IQ.

Prowadzenie samochodu

Nie mamy dobrej wiadomości dla wszystkich zawodowych kierowców, bowiem jak twierdzą naukowcy, prowadzenie samochodu więcej niż 2 godzinny dziennie może prowadzić do obniżenia poziomu IQ. Przyczyną jest głównie zmęczenie i stres, które pojawiają się podczas długiej jazdy.

Tłusta i słodka dieta

Wszyscy miłośnicy fast foodów i słodyczy powinni mieć się na baczności. Cukier i tłuszcz nie tylko wpływa na wygląd naszego ciała, ale również zaburza pracę mózgu. Wszelkie barwniki i konserwanty zawarte w żywności mają fatalny wpływ na naszą inteligencję i trzeźwe myślenie.

Długotrwały stres

Stres obecny jest we wszystkich dziedzinach naszego życia i niesie ze sobą poważne konsekwencje. Jedną z wielu jest obniżenie poziomu inteligencji. Skąd ten wniosek? Długotrwałe narażenie na stres powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu, a jedno z badań pokazuje, że nasze mózg po prostu się kurczą. Szczególnie narażone są na to kobiety.

Urlop w ciepłych krajach

To chyba największe zaskoczenie dla wszystkich. Jak relaks na rajskiej plaży może mieć destrukcyjny wpływ na naszą inteligencję? Okazuje się, że wysoka temperatura, stres związany z planowaniem i lotem, brak aktywności i częste odwodnienie organizmu zmniejsza ilość tlenu dostarczanego do mózgu, przez co komórki nerwowe ulegają zniszczeniu.

Zobacz także: 100/50: Błyskawiczny test, który powinna wykonać każda osoba w związku

Polecane wideo

5 zachowań, które źle wpływają na nową relację
5 zachowań, które źle wpływają na nową relację - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
Arkashi (Ocena: 1) 26.09.2023 15:52
Tlen również obniża IQ
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie