Gdy otaczają Cię osoby o tym typie charakteru, lepiej się od nich zdystansuj

To jedna z najbardziej toksycznych osobowości. Po każdym spotkaniu z nią czujemy się znacznie mniej witalne i zadowolone z życia.
Gdy otaczają Cię osoby o tym typie charakteru, lepiej się od nich zdystansuj
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
16.08.2023

Na naszej drodze nieustannie pojawiają się ludzie, których można określić mianem wampirów energetycznych. Fatalnie wpływają na nasze samopoczucie. Stresują nas. Po każdym spotkaniu z nimi czujemy się znacznie mniej witalne i zadowolone z życia. Tak jak oni zaczynamy widzieć wszystko w bardzo ciemnych barwach. W końcu się do nich upodabniamy, przejmując ich apatię i marazm. Warto wiedzieć, że do niechlubnego grona wampirów energetycznych można zaliczyć nie tylko choleryków, narcyzów, czy manipulatorów, ale i „ofiary”. To wampiryzm perfekcyjnie zakamuflowany, o którego istnieniu przez bardzo długi czas możemy nie zdawać sobie nawet sprawy. 

Zobacz także: Najdziwniejsze fobie. Te powody lęku budzą zazwyczaj niemałe zdumienie

Toksyczny wpływ „ofiary”

Jeżeli w naszym otoczeniu znajduje się osoba o charakterze „ofiary”, czym prędzej powinnyśmy się od niej zdystansować. To bowiem jedna z najbardziej toksycznych osobowości. „Ofiara” pozornie wydaje się kimś bardzo niewinnym. Jest emocjonalnie krucha, bardzo zagubiona, nieprzystosowana do funkcjonowania we współczesnym brutalnym świecie, ale niezwykle serdeczna. Miło prowadzi się z nią pogawędki, ma w sobie ciepło. Trudo ją zdemaskować.

Nierzadko czujemy do „ofiar” wielką sympatię. Współczujemy im, szybko wczuwamy się w ich role. To przecież osoby, których los nie oszczędza. Mają mnóstwo rozmaitych problemów, o których zazwyczaj wylewnie opowiadają. Cięgle krzyżują się im plany. Spieszymy im nieustannie na pomoc. Pomagamy, w czym tylko możemy. Zapominamy przez to o swoich potrzebach emocjonalnych, planach, czy wyznaczonych celach. Przecież same nie dadzą sobie rady. Tak myślmy...

Tak naprawdę „ofiary” mogłyby sobie świetnie ze wszystkim poradzić. Ale... po co? Przecież mają długą kolejkę chętnych do pomocy, którymi mogą z łatwością się wysłużyć. Ludzie o tym typie osobowości to prawdziwi mistrzowie manipulacji. Udawanie słabych i bezbronnych jest ich wspaniałą tajną bronią. Wysysają więc z innych wszystkie soki życiowe. Lepiej miejmy do nich duży dystans.

Zobacz także: Nałogowo powtarzasz słowo „przepraszam”? Oto, co kryje się za Twoim zachowaniem

Polecane wideo

Co Twój znak zodiaku mówi o Twojej seksualności?
Co Twój znak zodiaku mówi o Twojej seksualności? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie