18 rzeczy, na które zasługuje KAŻDA KOBIETA

Powinnaś o tym pamiętać. Zawsze!
18 rzeczy, na które zasługuje KAŻDA KOBIETA
Fot. pexels (Bekah Allmark)
26.04.2023

Chcemy, żebyś przeczytała ten tekst uważnie. Jako kobieta jesteś bowiem narażona każdego dnia na niesprawiedliwość, wyzysk, seksizm, a my – jako przedstawicielki płci pięknej – po prostu nie dajemy na to zgody. Dziewczyny, zasługujemy na wszystko, co najlepsze. Pamiętajcie o tym i wykujcie na pamięć wszystkie 18 punktów z naszej listy!

Zobacz także: Przekonaj się, jaka jest Twoja największa zaleta. Oto test na supermoc!

Każda kobieta zasługuje na...

#1 Szacunek

Nawet jeśli ktoś nie zgadza się z twoją opinią, nie wolno cię z tego powodu obrażać czy wyśmiewać.

#2 Poczucie bezpieczeństwa

Molestowanie, zaczepki, przemoc domowa, seksistowskie „komplementy” – żadna z tych rzeczy nie jest w porządku, a ty jako kobieta zasługujesz na to, by czuć się bezpiecznie w domu, miejscu pracy, a także na ulicy.

#3 Bezwarunkowa miłość

Partner nie powinien żądać od ciebie dowodów miłości, czy odreagowywać na tobie stresujących sytuacji, które spotykają go np. w pracy. Ma cię kochać, szanować i wspierać. Koniec kropka!

#4 Szacunek do siebie samej

Żadna z nas nie jest doskonała i, tak, to jest w porządku. Nie popadaj w kompleksy z powodu kilku kilogramów nadwagi czy głupstw, które zdarza ci się popełniać. Bądź swoją najlepszą przyjaciółką i miej do siebie dużo miłości i szacunku.

#5 Akceptacja swojego rozmiaru

Bez względu na to, jaki rozmiar ubrań nosisz, akceptuj każdy centymetr swojego ciała. Zwłaszcza że na pewno bywasz dla siebie surowszym sędzią niż ludzie wokół.

#6 Grzeszne przyjemności

Daj sobie przestrzeń na to, by od czasu do czasu zgrzeszyć, zwłaszcza kulinarnie. Nic tak dobrze nie smakuje, jak paczka ciasteczek w środku restrykcyjnej diety!

#7 Czas dla siebie

Raz na jakiś czas powinnaś pobyć sama ze sobą. Masz do tego prawo! Zamknij się w czterech ścianach i nie odbieraj telefonu lub wybierz się na długi, samotny spacer. Od razu poczujesz się bardziej zrelaksowana.

#8 Zainteresowania

Jeśli jesteś mamą, żoną, partnerką nie odbiera ci to praw do posiadania swoich hobby. Zajmij się czasem tym, co naprawdę cię pasjonuje i nie miej z tego powodu wyrzutów sumienia.

#9 Udane życie intymne

Kobiety bardzo często wpadają w pułapkę przekonań, że powinny dawać rozkosz mężczyznom. Zapominają przy tym o własnej przyjemności. STOP! Zasługujesz na udane życie intymne. Jeśli zrobisz ukochanemu dobrze, nie wahaj się prosić o rewanż.

#10 Uczciwa pensja

Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn na tych samych stanowiskach. To niesprawiedliwe. Jeśli ciężko pracujesz, a szef widzi efekty twoich kreatywnych pomysłów, powinnaś dostać uczciwe wynagrodzenie. Nie bój się o nie walczyć. Jeśli nie w obecnej firmie, to w takiej, która naprawdę cię doceni.

#11 Przyjaciele

Zasługujesz na oddanych przyjaciół, którzy wesprą cię w trudnych sytuacjach i szczerze ucieszą się z twoich sukcesów.

#12 Prawo do smutku

Nie musisz codziennie szeroko się uśmiechać i zarażać wszystkich wokół pozytywną energią. Każdy człowiek ma czasem gorszy czas. Jeśli nie wszystko w twoim życiu układa się kolorowo, daj sobie prawo do smutku.

#13 Cisza

Jeśli nie masz ochoty wyrażać swojej opinii lub dzielić się z innymi swoim zdaniem, po prostu tego nie rób. Nic na siłę.

#14 Własna opinia

To działa również w drugą stronę. Każdy ma prawo do swojej opinii – nigdy o tym nie zapominaj. Możesz głośno ją wyrazić i nie zgodzić się z rozmówcami. Wyśmiewanie cię tylko dlatego, że nie przytakujesz innym, jest po prostu nie fair.

#15 Prawo do bycia sobą

Jeśli masz ochotę, noś sukienki cały rok. Albo nie depiluj ciała, jeśli nie masz na to ochoty. Nawet gdy nie będziesz wyglądała tak, jak oczekuje tego twoje otoczenie, masz prawo do bycia sobą. Po prostu!

#16 Prawo do wydawania swoich pieniędzy

Ciężko pracujesz na to, by godnie zarobić? W takim razie nie odmawiaj sobie zakupowych szaleństw z obawy, że zostaniesz wytknięta palcami lub posądzona o snobizm. Twoje pieniądze - twoje zakupy i nikomu nic do tego.

#17 Prawo do decydowania o sobie

Nie musisz mieć dzieci tylko dlatego, że oczekuje tego od ciebie rodzina lub społeczeństwo. Jesteś panią swojego ciała. Nie każda kobieta musi być matką by poczuć się spełnioną i wartościową osobą.

#18 Druga szansa

Wszyscy popełniamy błędy i ty również ich nie unikniesz. Błądzić jest rzeczą ludzką, dlatego zasługujesz na wybaczenie i drugą szansę. Zawsze!

Zobacz także: Test podświadomości: Wybierz tylko jeden przedmiot i poznaj prawdę o sobie

Źródło: allwomenstalk.com

Polecane wideo

10 obrazków, które sprawdzą Twoją inteligencję
10 obrazków, które sprawdzą Twoją inteligencję - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.04.2023 18:42
Dobre rozporządzanie finansami to podstawa. Ja zainwestowałam w nieruchomości. Dzięki współpracy z zarządzającym nieruchomościami Polzen mam wspaniały biznes.
odpowiedz
Polska gurom (Ocena: 5) 26.04.2023 23:22
To prawa człowieka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2023 13:25
Zasługuje na 18 gał.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie