Ciągle obawiasz się, że zostaniesz zdradzona? Oto, jak raz na zawsze poradzić sobie z nieprzyjemnymi myślami

Nie pozwól, by zazdrość zniszczyła Twój związek.
Ciągle obawiasz się, że zostaniesz zdradzona? Oto, jak raz na zawsze poradzić sobie z nieprzyjemnymi myślami
Fot. Unsplash
17.02.2023

Niemała liczba kobiet nie potrafi w pełni cieszyć się błogim stanem zakochania. Zamiast sycić się romantycznymi uczuciami, nieustannie zastanawiają się, ile jeszcze potrwa ich szczęście. Chociaż tak naprawdę nie mają ku temu żadnych podstaw, ponieważ ich relacja kwitnie, wciąż snują wizje, w których zostają zdradzone. Wszystko przez to, że czują się niepewnie. Niestety podobne problemy z samoakceptacją nierzadko prowadzą do zaborczości i toksycznej zazdrości. Tych natomiast nie można zaliczyć do sprzymierzeńców miłości... Oto, jak w końcu poradzić sobie z podobnymi nieprzyjemnymi myślami.   

Zobacz także: Mężczyzn spod tego znaku zodiaku można uznać za partnerów idealnych. Są czuli, empatyczni i zmysłowi

Koniec z toksyczną zazdrością

Czy zaczęłaś ostatnio widzieć w każdej kobiecie swoją rywalkę? Czy mimo że kochasz partnera, tak naprawdę do końca mu nie ufasz? Czy nieustannie kontrolujesz każdy jego ruch i nie stronisz przed sprawdzania jego prywatnej korespondencji? Najwyraźniej nie jesteś pewna swojej wartości i obawiasz się, że zostaniesz zdradzona. Czym prędzej, weź sprawy w swoje ręce i nie pozwól, by toksyczna zazdrość zaczęła niszczyć Twój związek

Lista komplementów

Zamiast wyobrażać sobie najgorsze, zacznij przypominać sobie wszystkie komplementy, jakie powiedział Ci ostatnio partner. Koniecznie je zapisz. Jeśli z jego ust padają tak wspaniałe słowa, musi być w Tobie zakochany na zabój i z pewnością nie myśli o jakimkolwiek przejawie niewierności.

Akcja samoakceptacja

Zamiast ciągle podejrzewać partnera o zdradę, zacznij pracować nad samoakceptacją. Jeżeli nareszcie w pełni się polubisz i zaakceptujesz, Twoje problemy i lęki błyskawicznie znikną.  

Czas na rozwój

Gdy czujesz, że lada chwila znowu zacznie gnębić Cię toksyczne uczucie zazdrości, zamiast znów przeglądać korespondencję partnera, zainwestuj w siebie. Znajdź nowe hobby, zacznij uprawiać sport, czy uczyć się kolejnego języka. Zajmij czymś ciekawym swoje myśli. Na pewno szybko poczujesz się lepiej.

Zobacz także: Te znaki zodiaku uwielbiają adrenalinę i ryzyko. Niestety, nie wpływa to za dobrze na ich długowieczność

Polecane wideo

Myślałaś, że to Twoje mankamenty? Niepotrzebnie - mężczyźni za tym szaleją!
Myślałaś, że to Twoje mankamenty? Niepotrzebnie - mężczyźni za tym szaleją! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Celina (Ocena: 5) 18.03.2023 11:27
Ja byłam w takiej sytuacji i zdecydowałam się wybaczyć partnerowi, jednak strach przed zdradą towarzyszył mi niemal cały czas. Zdecydowałam się skorzystać z pomocy terapeutki z poradni Psychologgia i faktycznie wśród jej rad znalazły się także Wasze propozycje. Radziła mi m.in., żebym co najmniej raz dziennie przypominała sobie jakąś oznakę miłości i oddania z najbliższych dni. Drugą propozycją było właśnie odnalezienie sobie jakiejś własnej przestrzeni. Zdecydowałam się na jazdę konną. Dzięki tym radą zyskałam nową pasję i udany związek.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie