Nie musisz być ofiarą jego manipulacji. Koniecznie zacznij pielęgnować w sobie tę cechę

Czas zadbać o swoją higienę psychiczną i położyć kres toksycznym działaniom manipulatorów.
Nie musisz być ofiarą jego manipulacji. Koniecznie zacznij pielęgnować w sobie tę cechę
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
13.02.2023

W każdym środowisku można znaleźć osobę, która świadomie kieruje emocjami innych, aby osiągnąć cele, na których jej zależy. Manipuluje zazwyczaj ludźmi bardzo wrażliwymi, ufnymi, niezbyt pewnymi siebie, które mają problemy z samoakceptacją. To właśnie one najłatwiej poddają się wszelkiemu rodzaju perswazjom. Jak uchronić się przed zgubnymi działaniami manipulatora? 

Zobacz także: Nie masz pewności, czy to związek z przyszłością? Te znaki rozwieją Twoje wątpliwości

Pewność siebie, czyli najskuteczniejsza obrona przed manipulacją

Pierwszym krokiem obrony przed manipulacją, jest dokładne zbadanie środowiska, w którym funkcjonujemy. Jeśli uda się nam w porę dostrzec podstępne zabiegi manipulatora, będziemy w stanie zacząć efektywnie się przed nim bronić. Tym samym warto sobie uzmysłowić, że manipulatorzy nierzadko przyjmują postaci wilków w owczych skórach. Uwzględniając potrzemy emocjonalne osoby, którą zamierzają poddać perswazji, zbliżają się do niej i umiejętnie zdobywają jej względy. W końcu zaczyna pałać do nich wielką sympatią i staje się marionetką w ich rękach. Manipulatorzy są po prostu mistrzami w ukrywaniu swoich prawdziwych intencji. Czas zagłębić się w ich destrukcyjne taktyki i położyć im kres. 

Jeśli naszym oczom nareszcie ukazał się prawdziwy obraz sytuacji i zdałyśmy sobie sprawę, że nieustannie jesteśmy poddawane manipulacjom, postarajmy się zadbać o swoją higienę psychiczną. Trzeźwa ocena, której dokonałyśmy to niewątpliwy znak, że jesteśmy gotowe, by zacząć pracować nad poczuciem własnej wartości. Jeżeli zaczniemy pielęgnować swoją pewność siebie i wzmocnimy się psychicznie, manipulator wkrótce przestanie mieć na nas wpływ. Przestaniemy być dla niego łatwym celem. Każdego dnia odsuwajmy więc od siebie toksyczne przekonanie, że musimy być idealne. Zamiast skupić się na wytykaniu sobie błędów i dostrzeganiu wad, wyliczajmy swoje zalety.

Ponadto zacznijmy też zagłębiać się w tajniki mowy ciała. Pewniejszy uścisk dłoni, wyprostowana postawa, czy niekrzyżowanie rąk pomogą nam w zbudowaniu swojego nowego image' u. Owe triki można uznać za doskonałe odstraszacze manipulatorów. 

Zobacz także: Mój chłopak stracił pracę i nie zabiera się do szukania nowej. Rozpada się przez to nasz związek...

Polecane wideo

Najmodniejsza bielizna jest uwodzicielska i komfortowa. Nadaje się na weekendowy relaks, jak i na walentynkową randkę
Najmodniejsza bielizna jest uwodzicielska i komfortowa. Nadaje się na weekendowy relaks, jak i na walentynkową randkę - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.02.2023 03:59
Zdanie niezrozumiałe: "Oni potrafia najpierw mowic ze mamycoa robi a potem pytac poco to robimy". nie wiem też, kto jest ofiarą w pierwszym zdaniu: "Pewność siebie i mowę ciała mozna wyrobić wiec nie o to chodzi bo to moze zwieść ofiarę." Czyli jak wyrobię pewność siebie i mowę ciała, to mogę zwieść ofiarę? Czyli ja jestem manipulantem wówczas?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2023 06:39
Pewność siebie i mowę ciała mozna wyrobić wiec nie o to chodzi bo to moze zwieść ofiarę. Chodzi o to by miec wysokie poczucie wlasnej wartosci. Bo to wlasnie niskie poczucie wlasnej wartosci powoduje ze stajemy sie łatwo ofiarami manipulantów/narcyzów/psychopatów zarowno mężczyzn jak i kobiet. Obi żerują na tym ze to co do nas mowia sprawia nam bol i obniża nasze poczucie komfortu, tak dlugo obniżają nasza poprzeczkę az w koncu zgodzimy sie na wszystko. Oni potrafia najpierw mowic ze mamycoa robi a potem pytac poco to robimy. Jak sie na czyms nie znasz to tego nie rob. Wyłącz to albo ja to zaraz wyłącze. Ale glupoty gadasz. Ale dlaczego tak uwazasz no przeciez sama przed chwila tak powiedziałaś (mimo ze wiesz ze nie ale oni beda wmawiać ze tak). W pewnym momencie zaczynasz wątpić w to co widzisz i słyszysz a w koncu w to co mowilas i sadzilas. Oni próbują wgrać w Twoj umysl jedyny prawdziwy osad, ich osad. Manipulacja powinna byc karalna poniewaz manipulanci powoduja ze ich ofiary dopuszczają sie rzeczy ktorych w normalnym stanie nigdy by nie uczyniły np: biora kredyt na siebie a jemu oddaja kase do reki.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie