Będę fit – najczęstsze postanowienie na Nowy Rok

Wraz z początkiem roku wielu z nas tworzy postanowienia, które chce wdrożyć w życie.
Będę fit – najczęstsze postanowienie na Nowy Rok
24.01.2023

Zdecydowanie najczęściej obiecujemy sobie zadbać o zdrowie. Zdrowe posiłki, kupiony karnet na siłownię, a wszystko po to, by po kilku tygodniach lub nawet dniach odpuścić. Co zrobić, by wytrwać w swoich postanowieniach i zmienić swoje życie na lepsze? Podpowiadamy.

Jak wytrwać w postanowieniach?

Jeśli chcesz zmienić swoje życie i zadbać o swoje zdrowie, ale boisz się, że kolejny raz nic z tego nie będzie, pamiętaj, że wcale nie musi tak być. Grunt to dobrze się przygotować. Przede wszystkim twórz konkretne postanowienia, które dają jasny komunikat. Zamiast „będę żyć zdrowo” sprecyzuj dokładne zadanie dla siebie. Może to być np. „będę ćwiczyć pół godziny dziennie” lub „będę pić dwa litry wody każdego dnia”. Nie stawiaj sobie zbyt wysokich wymagań, które mogą przerażać i zniechęcać. Musisz też zwrócić uwagę na twoje możliwości i umiejętności. Może obecnie nie masz zbyt wiele czasu, a zdrowie nie pozwala na niektóre aktywności. Trzeba realnie ocenić swoją sytuację, by dostosować się do niej. Nawet niewielka zmiana, ale której trzymasz się każdego dnia, może mieć wpływ na poprawę Twojego zdrowia i sylwetki. Pamiętaj, że sukces zachęca, porażka wręcz odwrotnie. Dlatego nie przesadzaj z wymaganiami wobec siebie. Jeśli samemu jest Ci ciężko się zmusić do pewnych rzeczy, możesz skorzystać z pomocy. Jeśli nie chce Ci się iść na siłownie samemu, namów do tego koleżankę lub kolegę. Dobrym pomysłem jest także zakup karnetu lub zajęcia z trenerem personalnym. Wtedy trudniej będzie Ci odpuścić.

Dlaczego się poddajemy?

Bardzo niewiele osób trzyma się swoich postanowień noworocznych przez cały rok. Wystarczy jedno potknięcie i już skreślają całą swoją pracę. Nie ma sensu rezygnować ze zdrowego życia po zjedzeniu kawałka ciasta czy pizzy. To nasze nawyki codzienne budują nasze zdrowie, a nie jednorazowe odstępstwa. Zjadłeś posiłek w restauracji typu fast food? To nic takiego. Po prostu zadbaj, by następny posiłek był zdrowy. Nie czekaj, by zrobić to od poniedziałku czy przyszłego miesiąca. Nie obwiniaj się, tylko idź dalej. Jeśli wypracujesz sobie zdrowe nawyki, na pewno będzie Ci o wiele łatwiej. Niestety trzeba do tego czasu.

Postanowienie możesz zawsze zmodyfikować

Czasem może się okazać, że nasze postanowienie noworoczne stało się dla nas utrapieniem, a ten sam cel możemy uzyskać w inny sposób. Może postanowiłeś sobie, że będziesz chodzić na siłownię, a jest to dla Ciebie prawdziwa zmora? Zamiast dalej się męczyć, znajdź takie rozwiązanie, które przybliży Cię do osiągnięcia celu jakim jest zdrowie i świetna sylwetka. Możesz po prostu zacząć spacerować, jeździć na rowerze czy rolkach lub po prostu tańczyć do ulubionej muzyki. Podobnie z posiłkami. Przygotowywanie posiłków jest dla Ciebie zbyt pracochłonne? Postaw na proste, lecz dobrze zbilansowane posiłki. Możesz zamówić zakupy na Twojspozywczy.pl i cieszyć się świeżymi produktami dostarczonymi pod twoje drzwi. Grunt to dobrze przemyśleć swoje możliwości i znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najlepsze.

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.02.2023 18:44
Założyłam sobie konkretny cel, czyli zrzucenie 10 kg w rok. Od stycznia zapisałam się na siłownię i basen, zaczęłam gotować na parze i planować zdrowe zakupy. Dzięki temu, że mam irobota oszczędzam czas, który musiałabym poświęcać na sprzątanie a przy dużym metrażu domu było tego sporo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie