Rządy prawej półkuli. Jaką osobowość mają ludzie, w których mózgach to ona przejmuje ster?

Jakie osobowości mają prawopółkulowcy?
Rządy prawej półkuli. Jaką osobowość mają ludzie, w których mózgach to ona przejmuje ster?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)/ Unsplash (Junior Ferreira)
05.01.2023

U ogromnej liczby ludzi jedna z półkul mózgu jest znacznie bardziej rozwinięta od drugiej. Wpływa to nie tylko na typ ich charakteru, jak i na intensywność przeżywanych przez nich emocji, ale także i na to, jakie posiadają zdolności. Czym charakteryzuje się osobowość prawopółkulowców i w jakich sferach osiągają najlepsze rezultaty?

Zobacz także: „Gdy zaproponowałam partnerowi ślub, wszyscy byli oburzeni”. Kobiety, które oświadczają się mężczyznom

Prawa półkula na prowadzeniu

Na wstępie warto wspomnieć o tym, że lewopółkulowcy to ponad osiemdziesiąt procent społeczeństwa. Tak zwani prawopółkulowcy są tym samym mniejszością. Co ich charakteryzuje?

Badania dowodzą, że prawa półkula mózgu odpowiada za kontrolowanie naszych emocji oraz myślenie abstrakcyjne. To właśnie ona kieruje intuicją, a także decyduje o tym, w jaki sposób pracuje nasza wyobraźnia. Ludzie, których prawa półkula jest bardziej rozwinięta aniżeli lewa, są obdarzeni ponadprzeciętną fantazją. Nieustannie wpada im do głowy mnóstwo intrygujących pomysłów. Bez najmniejszego trudu są w stanie snuć rozmaite fantazje i opowieści. Są szalenie kreatywni. Nie mają problemów z rozumieniem nawet najbardziej zawikłanych i zawoalowanych metafor. To dla nich często rzeczy oczywiste. Intensywniej odbierają dźwięki, obrazy i zapachy. Doskonale odnajdują się w artystycznych zawodach. Często zostają grafikami, malarzami, reżyserami, scenografami, ilustratorami, pisarzami, projektantami, czy ceramikami. 

Naukowcy są zdania, że prawopółkulowcy są znacznie wrażliwsi aniżeli ludzie, w jakich stery przejmuje lewa półkula mózgu. Zdają się od nich więcej widzieć i czuć. Dostrzegają w ludzkich zachowaniach niuanse, jakie zazwyczaj przeoczają pozostali. Są też niezwykle empatyczni. Wysoka wrażliwość prawopółkulowców nierzadko jest jednak dla nich źródłem wielu problemów emocjonalnych. Nierzadko borykają się z uciążliwymi huśtawkami emocji. Mają też większe skłonności do wpadania w stany depresyjne.  

Zobacz także: Wszystko, co powinnaś o sobie wiedzieć, jeśli jesteś numerologiczną jedynką

Polecane wideo

Modowe hity 2023 roku. Kolorowe marynarki, wzorzyste spodnie i romantyczne sukienki to rzeczy, bez których się nie obejdziesz
Modowe hity 2023 roku. Kolorowe marynarki, wzorzyste spodnie i romantyczne sukienki to rzeczy, bez których się nie obejdziesz - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
der (Ocena: 5) 05.01.2023 18:42
Czy wy już nawet Internetu nie czytacie. Prawa/lewa półkula? Ta teoria pseudonaukowa została obalona wieki temu!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.01.2023 15:19
Nfjv kg jgjgktjfkdkdk te(:-))59&++-8)(9
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.01.2023 11:56
Sama prawda, to o mnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie