Moc zaklęta w ustach. Co ich wygląd mówi o Twoim charakterze?

Z naszych ust można wyczytać znacznie więcej aniżeli się spodziewamy.
Moc zaklęta w ustach. Co ich wygląd mówi o Twoim charakterze?
Fot. Unsplash (Elise Wilcox)
28.12.2022

Usta mówią znacznie więcej aniżeli myślimy. Jeśli chodzi o najważniejsze punkty komunikacyjne na naszych twarzach, zajmują bardzo wysokie miejsce - stoją na najwyższym podium wraz z oczami. Usta bowiem to nie tylko narzędzie komunikacji werbalnej, ale i niewerbalnej. Nawet jeśli milczymy, można wyczytać z nich mnóstwo informacji dotyczących stanu emocjonalnego, w jakim się znajdujemy, czy najpilniej strzeżonych sekretów naszej osobowości. Co ciekawe, przez wieki twierdzono, że podobną wiedzę można czerpać także w trakcie przyglądania się ich kształtowi. 

Zobacz także: Sprawdź, jaki styl ubierania się pasuje do Twojego znaku zodiaku

Patrz mi na usta

Zależności pomiędzy kształtem ust, a charakterem doszukiwano się już stulecia temu. Przez wieki wiele mówiło się o nich na przykład na europejskich dworach. Szczególnie skrupulatnie przyglądano się ustom następców tronów. Już od najmłodszych lat ta część ciała miała zapowiadać, czy będą mądrze rządzili danym krajem, czy może sprowadzą na niego liczne klęski przez swoją popędliwość i nieumiejętność dyplomatycznego rozwiązywania sporów. 

Cienkie usta utożsamiano ze stanowczością, pewnością siebie, uporem i mądrością. Osoby, które posiadały wąskie wargi, widziano jako niepoddające się łatwo emocjom, zawsze kierujące się logiką, a do tego skrywające mnóstwo tajemnic. Lepiej było nie wyjawiać im za szybko swoich sekretów, ponieważ mogły sprytnie wykorzystać je do swoich celów. Wąskie usta były symbolem sukcesu. 

Pełne wargi kojarzyły się natomiast z wielkim temperamentem i równie dużą odwagą. Nad tymi, którzy je posiadali, emocje bardzo często miały brać górę. Jako że nie potrafili nad nimi zapanować, nieustannie sprowadzali na siebie liczne nieszczęścia. Ludziom z dużymi ustami niełatwo było odnaleźć w życiu harmonię. Ponadto posiadacze pełnych warg byli uważani za nieprzeciętnie szczerych i niezdolnych do jakiejkolwiek podłości. 

Osoby, jakich cechą charakterystyczną była pełna dolna warga i cienka górna, widziano jako tych, którzy nie zostawiają innych w potrzebie. Zawsze można było na nich liczyć. Myślano o nich jako o opiekuńczych, prostolinijnych i serdecznych. Byli niekiedy niezwykle uczuciowi, ale zawsze potrafili okiełznać targające nimi emocje. 

Ludzi, których dolna warga była cienka, a górna pełniejsza, utożsamiano z chytrością i praktykami manipulacyjnymi. Nierzadko wydawali się nie do końca szczerzy. Mieli skłonności do udawania i zatajania prawd. Sami nie znali siebie do końca. Byli nieustępliwi, ostatnie słowo zawsze musiało należeć właśnie do nich. 

Zobacz także: Burzliwa historia szminki. Kiedyś uważano ją za diabelskie narzędzie, mające doprowadzać mężczyzn do szaleństwa...

Polecane wideo

Kobiece cechy, które naprawdę onieśmielają mężczyzn
Kobiece cechy, które naprawdę onieśmielają mężczyzn - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
? (Ocena: 5) 06.01.2023 11:27
Czemu wszyscy o tej godzinie piszecie
odpowiedz
Ruchacz (Ocena: 5) 06.01.2023 11:26
Daj tu du### i lizne trochę i 🩲👙
odpowiedz
Ruchacz (Ocena: 5) 06.01.2023 11:25
Ff i nie jest😏😏❌😏❌ tak jak to goal przyjaź gdy ktoś się z tego nie wiem czy tylko daj tu rt i nie wiem czy tylko daj tu rt i nie wiem czy
odpowiedz
WTF (Ocena: 5) 06.01.2023 11:23
Nie wiem co to jest tak bardzo ważne jest tak bardzo dobrze że to nie wiem czy tylko daj tu reetweet zaobserwuj wt
odpowiedz
🍆😍🍆 (Ocena: 5) 06.01.2023 11:23
Siemaszko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie