Koniecznie dopisz to postanowienie noworoczne do swojej listy. Zagwarantuje Ci wspaniały szczęśliwy rok

Zbliżający się wielkimi krokami 2023 rok warto potraktować jako nowy początek.
Koniecznie dopisz to postanowienie noworoczne do swojej listy. Zagwarantuje Ci wspaniały szczęśliwy rok
Fot. Unsplash (Amy Shamblen)
27.12.2022

Zbliżający się wielkimi krokami 2023 rok warto potraktować jako nowy wspaniały początek. Pożegnajmy więc stary rok z nie lada rozmachem. Raz na zawsze pogódźmy się z rzeczami, jakie nam nie wyszły, czy które kojarzą się nam wyłącznie z frustracją i smutkiem. Zapomnijmy o przykrościach, jakie nas spotkały. Nie koncentrujmy się na wyliczaniu swoich wad. Zamiast wciąż rozpamiętywać jak dotychczas swoje porażki, skoncentrujmy się na pielęgnowaniu bardzo pozytywnych emocji, dzięki którym kolejne miesiące będą dla nas szczęśliwsze i pełne upragnionego spokoju. 

Zobacz także: „Gdy zaproponowałam partnerowi ślub, wszyscy byli oburzeni”. Kobiety, które oświadczają się mężczyznom

Nowy rok, nowa ja

Na liście noworocznych postanowień każdej z nas koniecznie powinien znaleźć się jeden niezmiernie ważny punkt. Czym prędzej chwyćmy za długopisy i podkreślając jego wagę, zapiszmy wielkimi literami hasło „będę dla siebie dobra i wyrozumiała”

Może dla niektórych osób zabrzmi to banalnie, jednakże to rzecz, o jakiej mnóstwo z nas nieustannie zapomina. Zbyt wiele kobiet żyje pod narzuconą przez nie same niezdrową presją. Wciąż dążymy do nieistniejącego ideału, a każdą porażkę przeżywamy jako coś nienaturalnego. Za często w siebie wątpimy. Jesteśmy dla siebie niezwykle surowymi sędziami. Nie pozwalamy sobie na tym samym autoempatię, przez co wciąż podupada nasza samoocena. Najwyższa pora, aby to zmienić.  Czas na nowy życiowy etap! Naprawdę warto zacząć być dla siebie w końcu dobrą i bardzo wyrozumiałą.

Zobacz także: Burzliwa historia szminki. Kiedyś uważano ją za diabelskie narzędzie, mające doprowadzać mężczyzn do szaleństwa...

Polecane wideo

Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje
Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie