Co mówią dzieci podczas rozmowy z psychologiem? Ich słowa łamią serce

W Sieci pojawiły się karteczki z przykładowymi wypowiedziami bardzo młodych ludzi.
Co mówią dzieci podczas rozmowy z psychologiem? Ich słowa łamią serce
Fot. Unsplash (Kat J)
15.12.2022
Sylwia Kropiewnicka

O problemach psychicznych młodych ludzi (w tym dzieci) mówi się coraz częściej. Mogą one wynikać nie tylko z braku zrozumienia ze strony otoczenia, lecz także, a może przede wszystkim z toksycznych relacji z rodzicami. W Sieci pojawiły się zdjęcia różowych karteczek. Napisano na nich przykładowe słowa, które dzieci wypowiadają u psychologa. Ich przemyślenia łamią serce.

Zobacz także: Najohydniejsze rzeczy, które słyszą kobiety w ciąży. „Po co rozkładałaś nogi?”

To mówią dzieci podczas rozmowy z psychologiem

Zdjęcia różowych karteczek z wypowiedziami dzieci pojawiły się na Twitterze i szybko obiegły Sieć. Ich autor podaje, że są to notatki psychologów stworzone podczas rozmów z bardzo młodymi ludźmi. Jak się okazuje, samotnym można być nawet w relacji, a te słowa dzieci są na to dowodem. Dlaczego niektórzy rodzice nie są w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb emocjonalnych swoich pociech, a te czują się przez to zagubione i samotne? „Większość ludzi nie powinna mieć dzieci” – można przeczytać w jednym z komentarzy oburzonych internautów i patrząc na różowe karteczki, trudno się z tym nie zgodzić. Na wspomnianych karteczkach umieszczono wypowiedzi 13-latków, 10-latków, a nawet 6-latków. Słowa takie jak te łamią serce:

Nie chcę żyć. Życie jest głupie. Nikt mnie nie lubi. Nawet mama i tata przywożą mnie tu i nie rozmawiają ze mną. Wstydzą się mnie.

Przytoczono także wypowiedź 7-latka:

Prosiłem Mikołaja o mamę. Mam mamę, ale ona nigdy nie ma czasu. Nie rozmawia ze mną, nie bawi się. Chciałbym moją mamę.

Internauci są nie tyle oburzeni, co zasmuceni sytuacją tych dzieci. „Dzięki za te kartki. Skłaniają do myślenia” – czytamy.

Łamiące serce wypowiedzi znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: 27 rzeczy, o których powinnaś wiedzieć, ZANIM urodzisz dziecko

Polecane wideo

Najpiękniejsze uczestniczki wszystkich edycji TOP MODEL
Najpiękniejsze uczestniczki wszystkich edycji TOP MODEL - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4.5 / 5
Gościówka (Ocena: 5) 16.12.2022 18:11
Obserwuję swoich znajomych, jak wychowują dzieci. Czasami zachowują się, jakby to były jakieś małe roboty bez uczuć i własnego mózgu, które mają tylko wykonywać polecenia rodziców i im nie przeszkadzać. Tymczasem dzieci myślą, czują i mają swoje potrzeby. Dziwię się, że ludzie, którzy nie chcą spędzać czasu ze swoimi dziećmi, w ogóle decydują się na potomstwo. Podrzucam art. z poradni, do której chodziłam psychologgia-plus.pl/blog/naucz-dzieci-rozmawiac-o-emocjach/. Myślę, że warto uczyć dzieci komunikowania się od najmłodszych lat. Nie tylko w zakresie codziennych potrzeb, ale także emocji. Nikt nas nie uczył, jak to robić, nic dziwnego, że jako dorośli jesteśmy konfliktowi.
odpowiedz
. (Ocena: 5) 15.12.2022 12:56
Ja też nie chcę żyć.🙃 I tak i tak nikt mnie nie lubi i nie kocha.... Na dodatek jestem brzydka....😖
zobacz odpowiedzi (4)
Grażynka (Ocena: 5) 15.12.2022 12:24
W takiej sytuacji trzeba po prostu dowalić niewdzięcznemu bachorowi 20te dodatkowe zajęcie pozaszkolne i naukę 15go języka. Gwarantuje, że nie będzie już miało siły na egzystencjalne rozterki.
zobacz odpowiedzi (9)

Polecane dla Ciebie