Trzy najgorsze zapachy. Fatalnie wpływają na nasze samopoczucie

Zapachy pobudzają nasze zmysły. Niektóre jednak w negatywnym tego słowa znaczeniu.
Trzy najgorsze zapachy. Fatalnie wpływają na nasze samopoczucie
Fot. Unsplash.com (Dimitri Bong)
16.12.2022

Zapachy mają na nas ogromny wpływ. Mogą odprężać i relaksować. Niestety, niektóre mogą też denerwować. Które najbardziej? Tych za wszelką cenę wolałybyśmy uniknąć.

Zobacz także: Ta pięknie pachnąca egzotyczna roślina genialnie wpływa na cerę i łagodzi stres. W Azji to numer jeden w kosmetyce

Te zapachy źle wpływają na nasze samopoczucie

Dym papierosowy

Dym z papierosa nie dość, że ma bardzo zły wpływ na osobę, która pali, to również może źle oddziaływać na jej otoczenie. Dym papierosowy zmienia nasz oddech. Sprawia także, że ubrania zwyczajnie śmierdzą. Zapach papierosa zostaje w powietrzu na długo, utrzymuje się nie tylko na palaczu, lecz także w pomieszczeniach. Jeśli chcesz zniwelować zapach dymu z papierosa, najlepiej będzie odpowiedni dbać o higienę – często myć włosy czy dłonie. Warto także regularnie wietrzyć pomieszczenia. Dym papierosowy bowiem nie tylko brzydko pachnie, lecz także, a może przede wszystkim, jest szkodliwy dla zdrowia.

Nieświeży oddech

Nieświeży oddech może wpływać na to, jak postrzegają nas inni. Może być problemem nawet dla osób, które szczotkują zęby regularnie. Jest to dość pospolity problem, którego nie powinno się lekceważyć. Osoba, której towarzyszy, może odbierać pewność siebie i negatywnie wpływać nie tylko na jej samopoczucie, lecz także na to, jak jest odbierana przez innych.

Pot

Zapach potu potrafi być uciążliwy nie tylko latem. Wpływa na niego m.in. nasza dieta. Jeśli pot pachnie bardzo nieprzyjemnie i intensywnie, warto skupić się nie tylko na maskowaniu go, lecz także na znalezieniu źródła tego problemu. Ta specyficzna woń, którą wydziela ciało człowieka, może wskazywać np. na zaburzenia metaboliczne.

Zobacz także: Skuteczne i efektywne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Źródło: ofeminin.pl 

Polecane wideo

„Ludzka Barbie” nie przestaje zadziwiać. Tak teraz wygląda australijska „królowa chirurgii plastycznej”
„Ludzka Barbie” nie przestaje zadziwiać. Tak teraz wygląda australijska „królowa chirurgii plastycznej” - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.12.2022 19:13
chyba najgorszy jest smrod zepsutego miesa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.12.2022 01:28
Myślę, że zapach z zsypu latem jest gorszy. Zapach toalety w galerii handlowej również latem. Zapach padliny... i zapach większości męskich stóp po zdjęciu butów. Chyba to ostatnie zwłaszcza :p
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie