Idealna para dla narcyza... Kim są echoistki i co wyróżnia ich zachowanie?

Echoizm to całkowite przeciwieństwo narcyzmu.
Idealna para dla narcyza... Kim są echoistki i co wyróżnia ich zachowanie?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
11.12.2022

Echoistki to kobiety, które wchodząc w miłosne relacje, zupełnie zapominają o swoich potrzebach i pragnieniach. Całkowicie podporządkowują się partnerowi - jego wymaganiom, marzeniom oraz wizjom. Dla jego rzekomego dobra, jak i dla utrzymywania w relacji dobrej atmosfery, w rezultacie rezygnują z samych siebie. Nie posiadają emocjonalnego mechanizmu obronnego, jaki mógłby je ochronić przed manipulacjami.  

Zobacz także: „Odszedł ode mnie mąż, a mi nawet nie zrobiło się przykro”. Czym jest reguła Pollyanny?

Empatyczna echoistka

Echoistki to doskonały materiał na partnerki mężczyzn o toksycznych narcystycznych osobowościach. Błyskawicznie poddają się wszelkiego rodzaju manipulacjom. W bardzo prosty sposób można je nakłonić do przyjmowania podrzędnych drugo-, jak i trzecioplanowych ról.

To osoby nierzadko złaknione ciepłych uczuć. Marzą, aby dzielić z kimś życie, czy kimś się zaopiekować, więc bardzo szybko zatracają się w romantycznych uczuciach. Chcąc należycie je pielęgnować, robią wszystko, czego tylko zażąda od nich narcystyczny partner, nawet jeśli nie jest to zgodne z ich kodeksem moralnym. Za wszelką cenę nie chcą go stracić. Czują, że muszą się mu podporządkować.

Są niezwykle empatyczne. Jego nieprzyjemne zachowania i wady tłumaczą zawsze nie złymi chęciami, a trudnym charakterem, czy życiowym stresem. W głębi ducha wierzą, że ich miłość w końcu zmieni narcyza. Niestety osoby posiadające narcystyczne skłonności nie są raczej podatne na jakiekolwiek metamorfozy... Tym samym ani się obejrzą, a stają się w relacji nieszczęśliwymi niewolnicami. Ich uczucia zupełnie przestają się liczyć. 

Echoistki w wielu przypadkach nie zdają sobie sprawy z tego, że są wykorzystywane. Odczuwają pozorne bezpieczeństwo emocjonalne. Niełatwo im przejrzeć na oczy i zacząć wychodzić z przydzielonej im w przemocowy sposób roli. 

Zobacz także: Przerwa w związku: ratunek dla miłości czy przedsmak rozstania?

Polecane wideo

Te znaki zodiaku nigdy nie znajdą wspólnego języka. Powinny się unikać, by ich konflikt nie narastał...
Te znaki zodiaku nigdy nie znajdą wspólnego języka. Powinny się unikać, by ich konflikt nie narastał... - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 29.12.2022 16:13
Zaburzenie typu narcystycznego można rozpatrywać też w świetle kościelnego procesu o nieważność małżeństwa dr Arletta Bolesta adwokat kościelny mail: [email protected]
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 11.12.2022 00:10
Jak ktoś jest echoista to jest nim dla wszystkich i zawsze 🙂
odpowiedz

Polecane dla Ciebie