Rozpoznaj kłamczucha. Oto język ciała osób mijających się z prawdą

Dzięki tej wiedzy z łatwością rozpoznasz, czy jesteś nagminnie karmiona kłamstwami.
Rozpoznaj kłamczucha. Oto język ciała osób mijających się z prawdą
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
06.11.2022

Z niewinnymi kłamstewkami, jak i mającymi swoje poważne konsekwencje kłamstwami mamy do czynienia nieustannie. Wygodne odpowiedzi, naginanie faktów, celowe wprowadzanie w błąd - to rzeczy, z jakimi na każdym kroku mamy do czynienia zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wiele z nas zapewne miało nieprzyjemną okazję przekonać się, jak bardzo potrafią komplikować życie i unieszczęśliwiać. Jak jednak zacząć wyłapywać, co jest prawdą, a co mijaniem się z nią? W tym celu koniecznie zacznijmy zagłębiać się w tajniki mowy ciała. Dzięki tej wiedzy z łatwością rozpoznamy, czy jesteśmy nagminnie karmione kłamstwami. 

Zobacz także: Toksyczna miłość. Jeśli w Twoim związku pojawiają się te symptomy, uciekaj

Mowa ciała osób, które kłamią

Oczy

Najszybszym sposobem na przekonanie się, czy ktoś opowiada nam niestworzone historie, jest spojrzenie mu w oczy. Musi być to jednak spojrzenie jak najgłębsze i jak najdłuższe. Kłamczuchy rzadko kiedy je wytrzymują - ich wzrok momentalnie staje się rozbiegany. Zaczynają mrugać oczami ze zwiększoną częstotliwością. 

Oddech ma znaczenie

Osoby, które zaczynają naginać fakty, nierzadko oddychają inaczej niż zwykle: gwałtowniej i niespokojniej. Niekiedy wydymają również policzki. 

Wzruszanie ramionami

Kłamczucha bardzo szybko zdemaskujemy, jeśli zauważymy, że do każdego wypowiadanego przez siebie zdania dorzuca znaczący gest wzruszania ramionami. 

Odchylanie się do tyłu

Uwaga! Jeżeli nasz rozmówca w dziwny niekontrolowany sposób wciąż odchyla się do tyłu, zapewne kłamie jak z nut. Podobny ruch ciała sugeruje wytrącenie z równowagi i niepokój. 

Pochylanie się do przodu

Pochylanie się do przodu to trik stosowany przez wyspecjalizowanych łgarzy, którzy praktykują mijanie się z prawdą na co dzień. Przez przybliżanie się do osoby, jakiej mówią nieprawdę, chcą uwiarygodnić swoje wersje wydarzeń, stworzyć fałszywe poczucie bliskości.

Wiercenie się lub zastygła posągowa poza 

Jeżeli osoba, z jaką rozmawiamy o ważnej, nurtującej nas sprawie dosłownie nie może usiedzieć w miejscu - wierci się, wciąż drapie się po głowie lub szyi lub co chwilę wstaje bądź odmiennie - w nienaturalny sposób zastygła zupełnie jak posąg, na 100 % opowiada nieprawdę.

Zobacz także: Stworzenie stabilnego związku z tym typem mężczyzny jest niełatwe. Życie z nim to prawdziwe wyzwanie

Polecane wideo

To najbardziej viralowe ubrania tej jesieni. Gwarantują efekt wow!
To najbardziej viralowe ubrania tej jesieni. Gwarantują efekt wow! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie