Mizoginia. Skąd się bierze niechęć do kobiet?

Na chorobliwą niechęć do kobiet cierpią także niektóre przedstawicielki płci pięknej.
Mizoginia. Skąd się bierze niechęć do kobiet?
Fot. Unsplash.com (Siavash Ghanbari)
24.09.2022

Mizoginia to uprzedzenie, a nawet nienawiść do kobiet. Zaburzenie to dotyka w 95% mężczyzn, jednak pozostałe 5% stanowią kobiety. Z czego się to bierze i jak się leczy? Sprawdzamy.

Zobacz także: Czy masz naturę samotnika? Pytanie, na które warto znać odpowiedź

Mizoginia – przyczyny

Mizoginia (mizoginizm) może mieć różne podłoża. Wyróżnia się wśród nich przykre życiowe doświadczenia, w których kobiety odgrywały główną rolę. Może to być także wina matki i to że była apodyktyczna czy despotyczna lub wyniesiony z domu brak szacunku ojca dla matki.
W skrajnych przypadkach mizoginizm może powodować zazdrość mężczyzny dla zdolności kobiet do rodzenia dzieci. Przyczyną tego zaburzenia mogą być także inne zaburzenia np. stany lękowe.

Mizoginia – objawy

Osoba, która jest mizoginem, będzie głosić poglądy, że miejsce kobiet w strukturze społecznej jest dużo niższe od mężczyzn. Taka osoba otwarcie dyskryminuje płeć piękną. Kiedy mizogin rozmawia z kobietą, jest przekonany o swojej racji i okazuje wyraźny brak szacunku. Jeśli osoba cierpiąca na to zaburzenie ma partnerkę, traktuje ją przedmiotowo i często stosuje przemoc psychiczną lub fizyczną.

Co ciekawe, mizogin w zależności od swojego usposobienia w obecności kobiet przyjmuje różne postawy. Jedna jest milcząca i speszona, druga z kolei polega na ignorowaniu. Postawa mizogina może być też ewidentnie wroga. Będzie on kierował pod adresem kobiet złośliwe komentarze i docinki.

Mizoginia – leczenie

Podstawą leczenia w przypadku mizoginii jest to, aby osoba cierpiąca na to zaburzenie chciała się leczyć. Zazwyczaj jednak nie chce, ponieważ określone poglądy na temat płci pięknej są w niej głęboko zakorzenione. Sposobem na wyprowadzenie pacjenta z tej przypadłości jest psychoterapia dobrana odpowiednio do jego potrzeb. Często stosuje się ją w połączeniu z technikami relaksacyjnymi.

Zobacz także: Osoba silna psychicznie. Poznasz ją po tych cechach

Źródło: www.medonet.pl 

Polecane wideo

Miłosny HOROSKOP NA JESIEŃ ♥
Miłosny HOROSKOP NA JESIEŃ ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (57)
Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 26.09.2022 18:44
Matko, serio jest jakaś desperatka, która by chciała kogoś takiego ?!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.09.2022 18:31
A ja nienawidzę inceli
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 24.09.2022 22:22
Ja jestem 40 letnim mizoginem. Mam 194 cm 87 kg i jestem przystojnym wysportowanym facetem. Wyglądam bardzo młodo a i facjate mam podobno niczego sobie. Od zawsze podrywały mnie dziewczyny, czy to w podstawówce potem w średniej szkole a teraz w pracy. Zawsze je zlewałem moczem i ignorowałem. Pociąg do kobiet mam i kręcą mnie seksualnie ale jak jestem blisko i pomyśle o tym, że miałbym bzykać sie z tymi potworkami wyzyskującymi facetów to na rzyganie mnie bierze. Nie wiem skąd wzięła sie u mnie ta nienawiść do kobiet. Może dlatego że widziałem u matki i siostry najgorsze z cech jakie może mieć kobieta. Teraz od nich uciekam jak od ognia. Nie będe się z tego leczył bo mam już 40 lat i kto mnie teraz zechce 25 latka? Moje rówieśniczki to rozwódki i samotne matki.
zobacz odpowiedzi (42)
gość (Ocena: 5) 24.09.2022 21:14
Incele to się są tacy, którzy nie współżyją, bo żadna ich nie chce. Chaialaby ich zapewne partnerka na ich poziomie intelektualnym, urodowym, zarobkowym etc. Ale jak ktoś jest suchklatesem po trzydziestce, który mieszka nadal w maminej piwnicy i zarabia najniższą na produkcji to laska 8/10 i wyżej naprawdę ma lepsze partie do wyboru.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.09.2022 20:16
Papilot jest również mizoginistyczny.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie