Fatalne nawyki, przez które nie potrafisz podchodzić do życia optymistycznie

Wystarczy kilka zmian w myśleniu, aby życie zmieniło się diametralnie.
Fatalne nawyki, przez które nie potrafisz podchodzić do życia optymistycznie
Fot. pexels (Becca Coreia)
22.10.2022

Wszystko cię drażni i ogólnie to nic ci się nie chce? Taka pesymistyczna postawa może skutecznie utrudniać życie. Co gdybyś zmieniła swoje podejście? Być może twoja codzienność zaczęłaby wyglądać zupełnie inaczej. Te nawyki wprowadź w życie, jeśli chcesz być bardziej optymistyczna.

Zobacz także: Ten test pozwoli Ci określić, jakim umysłem jesteś. Sprawdź się!

Nie roztrząsaj problemów

Uciekanie od problemów nie jest dobre, tu jednak chodzi o to, aby się nie umartwiać i nie zamartwiać na zapas. Zamiast myśleć o tym, jak niekorzystana jest dana sytuacja, skup się na szukaniu rozwiązań. Być może odpowiedź jest bliżej niż myślisz. Właśnie dlatego optymistom jest w życiu łatwiej – oni widzą szklankę do połowy pełną, a nie pustą.

Wybaczaj sobie

Mało kto i mało kiedy pamięta o tym, że każdy z nas popełnia błędy, wszak ludzi idealnych nie ma. Nie wymagaj zatem tego od siebie. Bądź dla siebie bardziej wyrozumiała i wybaczaj sobie potknięcia. Od razu poczujesz się lepiej.

Wyciągnij wnioski

Kiedy już wybaczysz sobie pomyłkę, pamiętaj o tym, aby z danej sytuacji wyciągnąć wnioski. Dzięki temu nie popełnisz drugi raz tego samego błędu i nie będziesz musiała mierzyć się ponownie z trudnymi emocjami. Nie bez powodu mówi się, aby uczyć się na błędach.

Myśl dobrze o sobie

Pamiętaj, że to, jak widzisz siebie wpływa na to, jak widza cię inni. Jeśli ty nie będziesz samej siebie szanować, trudno żeby robiły to inne osoby. Myśl więc o sobie dobrze i z uśmiechem spoglądaj w lustro. Prawdziwy optymista zdaje sobie sprawę ze swoich zalet i dlatego czuje się dobrze ze sobą.

Nie porównuj się do innych

Każda z nas jest inna i dzięki temu wyjątkowa. Nie porównuj się do przyjaciółki czy siostry. Nic dobrego z tego nie wyniknie. Pamiętaj, że optymista zna swoje mocne, ale też i słabe strony. Umie sobie radzić ze swoimi słabościami, dlatego nie czuje się gorszy od innych. Wie, że jest niepowtarzalny.

Przyjmij pomoc

Optymista otacza się ludźmi równie pogodnymi jak on sam. To właśnie dlatego łatwiej mu przejść przez trudne sytuacje – ma nieocenione wsparcie bliskich. Jeśli do tej pory odtrącałaś pomoc w gorszych chwilach, naucz się ją przyjmować, a nawet o nią prosić, kiedy jej potrzebujesz. Będzie ci dużo lżej nawet dzięki zwykłej rozmowie. Być może wyjście z ciężkiej sytuacji wcale nie jest takie trudne.

Myśl pozytywnie

Może to banalne, ale pozytywne myślenie czyni cuda. Kiedy wyobrażasz sobie siebie szczęśliwą, twój nastrój się poprawia. To pierwszy krok do tego, aby o to szczęście zawalczyć. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, pamiętaj o metodzie małych kroczków.

Zobacz także: Nie każdy musi być w związku. Po tym poznasz, że życie singla jest dla Ciebie

Polecane wideo

Fanki z całego świata wariują na punkcie tego aktora z Turcji. Jest niesamowicie przystojny
Fanki z całego świata wariują na punkcie tego aktora z Turcji. Jest niesamowicie przystojny - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.10.2022 04:41
Moj problem to wieczne porownywanie sie do innych. Nie wiem jak tego nie robic gdyz jest to silniejsze ode mnie. Tak, wiem ze to bez sensu, kazdy ma inna droge, ale za kazdym razem lapie dola gdy ktos jest mlodszy lub w podobnym wieku a ma wiecej osiagniec na koncie, sama nie narzekam na swoje zycie i sukcesy, ale wiadomo ze zawsze znajda sie lepsi. To mnie wyniszcza mentalnie, nie wiem jak z tym walczyc
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.10.2022 16:30
Jak myśleć pozytywnie kiedy: nie wyszło Ci w życiu, masz kiepską i niskoplatna pracę, brak lepszych perspektyw i na dodatek jesteś samotna...
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie