Cztery sposoby na jesienne smutki

Czas na małe wielkie przyjemności!
Cztery sposoby na jesienne smutki
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/_foodstories_/)
19.09.2022

Pożegnanie się z ciepłem, bujnością, kojącą zmysły zielenią oraz bardzo optymistyczną letnią aurą i przywitanie jesieni, jest dla wielu osób niemałym wyzwaniem. Amatorki lata niestety nie tak łatwo radzą sobie z jesiennymi słotami, coraz krótszymi dniami, a więc i dłużej panującą ciemnością, czy zimnem. Wiele z nich łapie wówczas chandra. Podpowiadamy, jak najszybciej się z nią rozprawić. 

Zobacz także: Cynamonowe ślimaczki z szafranem i nutą pomarańczy. Nie jadłaś pyszniejszych ciastek!

Skuteczne metody na jesienną chandrę

Dzięki tym metodom raz dwa odsuniemy od sobie jesienny smutek i melancholię. Najlepiej stosować je wszystkie na raz. Wtedy efekt będzie wręcz znakomity!

Blask świec i światełek

Gdy tylko poczujemy, że nasz dobry nastój zaczyna ulatywać w siną dal i ma na to wielki wpływ ponura jesienna aura, zacznijmy czym prędzej stosować świetlną terapię. Poczujemy się znacznie lepiej, jeśli zaczniemy przebywać w pomieszczeniu oświetlonym przez bardzo kameralne, ciepłe oświetlenie. Zapalmy więc kilka świec i zawieśmy w miejscu relaksu świetlny łańcuch. 

Piękne słowa, dźwięki i obrazy

Na jesienny czas koniecznie przygotujmy zestaw napawających optymizmem, nastrojowych lektur. Jeżeli dopada nas chandra, od razu sięgajmy po pokrzepiającą książkę. Miejmy też zawsze pod ręką albumy z pięknymi zdjęciami, czy rysunkami. W tle puśćmy relaksującą muzykę. 

Zachwycające smaki

W przepędzeniu chandry pomoże nam również jedzenie przeróżnych smakołyków oraz kosztowanie ulubionych napojów. Błoga chwila spędzona na piciu aromatycznej kawy, czy herbaty i zajadaniu łakoci, nawet w największą słotę potrafi sprawić, że zaczniemy się uśmiechać.  

Domowe spa

Dobry nastój na pewno szybko powróci, jeśli zaserwujemy sobie w domowym zaciszu jakiś przyjemny zabieg upiększający. Zróbmy coś dla siebie! Obłędnie pachnąca domowa maseczka, jaką nałożymy na twarz lub włosy i ciepła kąpiel w pianie sprawią, że słotny, bardzo wietrzny wieczór nie będzie napawał nas już aż takim niepokojem i smutkiem. 

Zobacz także: Niesamowite leki z pól, ogrodów i łąk

Polecane wideo

Wrześniowe wędrówki. Jak odczytywać chmury i przewidywać pogodę?
Wrześniowe wędrówki. Jak odczytywać chmury i przewidywać pogodę? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie