Nie każdy musi być w związku. Po tym poznasz, że życie singla jest dla Ciebie

Bycie singlem cieszy się coraz większą popularnością.
Nie każdy musi być w związku. Po tym poznasz, że życie singla jest dla Ciebie
Fot. pexels (Jeandaniel Francoeur)
28.05.2024

Coraz więcej osób decyduje się na życie w pojedynkę. Mimo że społeczeństwo naciska młodych ludzi na zawieranie związków, oni się buntują i mówią „tak” życiu singla, które ma wiele zalet. Związki nie są złe, tylko należy brać pod uwagę, że nie są dla każdego i nie każdy się w nich realizuje. Warto pamiętać, że sama/sam nie oznacza samotna/samotny. Po czym poznać, że życie singla jest dla ciebie? Oto kilka przesłanek.

Zobacz także: Co zrobić przed snem, aby obudzić się w dobrym humorze?

Czy życie singla jest dla mnie?

Chcesz żyć po swojemu

Związek polega na kompromisach. Zdarza się, że musisz rezygnować ze swoich potrzeb kosztem drugiej osoby. To prawdziwe poświęcenie, na które nie każdy się pisze. Pewne cechy osobowości wpływają na to, że życie singla będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Jeśli ponad wszystko cenisz sobie wolność i niezależność, nie lubisz kompromisów i czujesz się najlepiej, żyjąc po swojemu, to pierwsza oznaka, że związek może nie być dla ciebie.

Warto przeanalizować, czego tak naprawdę w życiu pragniesz. Czy będzie to rodzina i dzieci czy jednak wolność i być może też kariera? Pomoże ci to wybrać życiową drogę.

Nie zależy ci na posiadaniu dzieci

Wielu osobom w pewnym wieku „włącza się” potrzeba posiadania potomstwa. Decydują się wówczas założyć rodzinę. Warto pamiętać, że każdy ma inne priorytety i nie dla wszystkich dzieci są sensem życia. Zastanów się, czy wchodzisz w związek małżeński i zakładasz rodzinę, dlatego że faktycznie tego chcesz, czy wymagają to na tobie pewne normy społeczne. Będziesz szczęśliwa tylko wtedy, kiedy ułożysz sobie życie zgodnie z własnymi przekonaniami.

Nawet jeśli chcesz być singlem, a miłość przyjdzie sama, może warto dać jej szansę? Być może okaże się, że twoje spojrzenie na świat zmieni się o 180 stopni.

W życiu stawiasz na karierę

Kariera zawodowa odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Według badań praca ma dużo większy wpływ na szczęście niż bycie w związku. Samorealizacja i osiąganie wyznaczonych celów sprawia, że czujemy dużą satysfakcję. Zastanów się jednak, czy faktycznie stawiasz pracę na pierwszym miejscu, czy jest to jedynie odskocznia od nieudanych związków. Jeśli w głębi serca pragniesz założyć rodzinę, a z różnych przyczyn nie udaje ci się to, możesz spróbować skorzystać z pomocy specjalisty.

Zobacz także: 8 sytuacji, kiedy powinnaś skorzystać z pomocy psychologa lub psychiatry

Polecane wideo

Emoji, które uwielbiają boomerzy. Generacja Z w ogóle ich nie używa
Emoji, które uwielbiają boomerzy. Generacja Z w ogóle ich nie używa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie