Fizjonomika. Co twarz mówi o Twoim charakterze?

Pewnie nawet nie podejrzewasz, jak dużo o charakterze człowieka mówi jego nos, czoło, uszy czy usta.
Fizjonomika. Co twarz mówi o Twoim charakterze?
Fot. Unsplash (Jakob Owens)
28.08.2022

W twarzy można czytać jak w otwartej księdze. Już w starożytności pojawiła się fizjonomika, czyli pseudonauka; według jej założeń wygląd i układ twarzy decyduje o naszym charakterze, a nawet może warunkować powodzenie w życiu czy ludzkie losy. Zdaniem fizjonomików część od czoła do brwi odzwierciedla stan władz umysłowych (rozum), nos i policzki świadczą o uczuciowości, a usta i broda określają stan sił witalnych.

Jak to się ma rzeczywistości, postanowili sprawdzić m.in. amerykańscy specjaliści z Tufts University, których zdaniem wystarczy sama fotografia twarzy, aby wiele powiedzieć o człowieku. Co zatem można wyczytać w twarzy?

Zobacz także: TEST: Który z tych facetów jest samotny? Wybierz singla i poznaj prawdę o sobie

Fizjonomika twarzy a charakter człowieka

Fizjonomika twarzy: Czoło

Podobno im wyższe czoło, tym jesteśmy inteligentniejsi, bardziej błyskotliwi i bystrzy. Czoła wypukłe i szersze u góry są domeną humanistów. Natomiast czoła bardziej płaskie i szersze u dołu charakterystyczne są dla umysłów ścisłych – informatyków, fizyków czy matematyków. Wąskie czoło charakteryzuje osoby uczuciowe, które pielęgnują więzy z bliskimi osobami. Czoło z wgnieceniami, sprawiające wrażenie wklęsłego typowe jest dla osoby impulsywnej, szczerej i ambitnej. Duże, szerokie czoło mają osoby spokojne, mądre i sprytne. Dlatego politycy bardzo często zaczesują włosy do góry i odsłaniają czoło, aby wyglądać na poważniejszych i inteligentniejszych.

Fizjonomika twarzy: Nos

Z kształtu nosa można wyczytać, jaki masz stosunek do pieniędzy i jakie cechy twojego charakteru są dominujące. Prosty nos oznacza osobę żądną sukcesu, która ma predyspozycje, aby go osiągnąć. Długi nos mają osoby przywiązane do tradycji i rozsądne. Generalnie zdaniem fizjonomików, im większy nos, tym większa osobowość. Jeśli masz wydatny nos, możesz być niezależna, bezwzględna, zmotywowana, nie boisz się ryzyka. Publiczne wystąpienia nie stanowią dla ciebie problemu, świetnie radzisz sobie w kryzysowych sytuacjach. Osoba z takim nosem sprawdzi się z pewnością jako polityk, włodarz lub aktor. Mały, kształtny nos zdradza osobę spokojną, wyciszoną, uprzejmą. Te osoby nie są żądne władzy i mają inne priorytety w życiu niż zdobycie bogactwa.

Fizjonomika twarzy: Uszy

To kolejna część ciała, która mówi wiele o człowieku. Również w tym przypadku duże uszy charakteryzują dominującą osobowość. Takie osoby są uzależnione od podejmowania ryzyka i adrenaliny. Długi płatek świadczy o szczerości, intelekcie i sprawiedliwości, a także o niezależności. Grube płatki są typowe dla osób, które mają silny organizm, ale nie mają wyczucia sytuacji. Właściciele małych płatków są natomiast wrażliwi, nieodporni na stres czy choroby – potrzebują sporo czasu, aby dojść do siebie. Masz małe uszy? Fizjonomicy przekonują, że nie lubisz ryzyka i silnych emocji. Natomiast odstające uszy charakteryzują osoby o silnej osobowości, zdecydowane, pewne siebie, które lubią kontrolować sytuację.

Zobacz także: Co fryzura faceta mówi o jego osobowości? (Psychozabawa)

Fizjonomika twarzy: Usta

Zdradzają osobowość i… seksualną naturę. Duże, szerokie wargi mają osoby, które chętnie korzystają z życia – uwielbiają mówić, śmiać się, jeść, a także całować. Właściciele takich ust są gadatliwi, przebojowi, otwarci – to dusze towarzystwa. Wargi w zdecydowanym różowym kolorze mówią o ciepłej osobowości. Kąciki unoszą się ku górze? To osoba optymistyczna, która ma w życiu szczęście. Zupełnie inni są za to właściciele wąskich warg i małych ust. Uważa się ich za niedostępnych, zimnych i zamkniętych w sobie. Co ciekawe, takie osoby mają większą szansę na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę, ponieważ w oczach potencjalnych pracodawców to konkretni perfekcjoniści. Kąciki opadające ku dołowi zdradzają osobę surową, wymagającą, z którą trudno się porozumieć. Długie i wąskie wargi mówią o ich właścicielu, że często źle lokuje uczucia. Jasne i suche usta oznaczają, że ich właściciel jest spokojny i trzyma swoje emocje na wodzy.

Polecane wideo

Trzy znaki zodiaku, które najbardziej pasują do Twojej daty urodzenia
Trzy znaki zodiaku, które najbardziej pasują do Twojej daty urodzenia - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
santa (Ocena: 5) 29.08.2022 02:51
Głupoty !!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie