Kojąca sztuka odpuszczania. Wdrażamy w życie metodę „zero żalu”

Jeśli czujemy, że należymy do grupy osób, które nigdy nie mówią „stop”, a w konsekwencji czują się przepracowane, zestresowane i nieszczęśliwe, koniecznie zacznijmy wprowadzać w życie metodę „zero żalu”.
Kojąca sztuka odpuszczania. Wdrażamy w życie metodę „zero żalu”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
06.08.2022

Przejmujemy się za bardzo i zdecydowanie za często. Wciąż chcemy dopinać wszystko na ostatni guzik w nierealnie krótkim czasie, choć doskonale wiemy, że będzie to wielkim obciążeniem psychicznym i fizycznym. Mimo nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych i nie przestającego nam towarzyszyć napięcia, nigdy nie rezygnujemy. W końcu wyścig życiowych perfekcjonistek trwa...

Czujemy się więc w obowiązku robić masę rzeczy, na które nie mamy najmniejszej ochoty, jakie potwornie nas stresują i które na dobrą sprawę wcale nie dają nam szczęścia. Czy naprawdę zawsze musimy brać w w owym wyścigu udział? Może czas nauczyć się w końcu zdrowej i bardzo kojącej sztuki odpuszczania?

Zobacz także: Mój szef chyba się we mnie zakochał. Sytuacja staje się coraz bardziej kłopotliwa...

Za pan brat z metodą „zero żalu”

Jeśli czujemy, że należymy do grupy osób, które nigdy nie mówią „stop” i nie potrafią odpuszczać, a w konsekwencji czują się przepracowane, sfrustrowane, zestresowane i nieszczęśliwe, koniecznie zacznijmy wprowadzać w życie metodę „zero żalu”.

Gdy w tym półroczu przez brak czasu nie jesteśmy w stanie przygotować się do półmaratonu, w którym miałyśmy wziąć udział wraz z przyjaciółmi, choć bardzo chcemy, bez żalu odłóżmy to na później. Gdy wycieńcza nas studiowanie na dwóch niełatwych kierunkach i czujemy, że lada moment czeka nas wypalenie, nie przejmujmy się opiniami innych i postawmy na jeden. Czasem dla swojego komfortu psychicznego i zdrowia, lepiej przystopować, a nie wykańczać się, robiąc dobrą minę do złej gry

Ustalmy więc swoje życiowe priorytety. Skupmy się na nich, a resztę rzeczy bez najmniejszego żalu od czasu do czasu dla swojego świętego spokoju sobie po prostu sobie odpuszczajmy. 

Zobacz także: Samotność kobiety alfa. Dlaczego mężczyźni aż tak obawiają się silnych kobiet sukcesu?

Polecane wideo

Wnętrza i astrologia. Jaki styl mieszkania pasuje do Twojego znaku zodiaku?
Wnętrza i astrologia. Jaki styl mieszkania pasuje do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie