7 afirmacji, które w szybkim tempie zmienią jakość Twojego życia

Pamiętaj o nich każdego dnia.
7 afirmacji, które w szybkim tempie zmienią jakość Twojego życia
Fot. Unsplash (Max Ovcharenko)
08.07.2022

Możesz być zaskoczona, ale wszystko co manifestuje się w naszym życiu, jest odbiciem naszego sposobu myślenia. Dzieje się tak dlatego, że myśl powoduje określoną postawę, postawa decyduje o określonym działaniu, a ono zmienia już naszą rzeczywistość. To zarówno dobra i zła wiadomość. Właśnie taka, jaką jest odpowiedzialność za siebie i swoje życie.

Zobacz również: Jak zmienić swoje życie? Prawo przyciągania w 3 krokach

Gdy mamy już świadomość ogromnego wpływu naszych myśli na życie i tego, że za ich pomocą możemy kreować otaczającą nas rzeczywistość, nie możemy już pozwolić sobie na zaśmiecanie umysłu negatywnymi informacjami i zrzucanie odpowiedzialności na los i przypadek. Wszystko, co wypowiadamy na głos i co wyobrażamy sobie w głowie, jest swego rodzaju AFIRMACJĄ.

Rzadko zwracamy uwagę na to, jakie obrazy przechodzą nam przez myśl i jakie nastawienie mamy do świata o poranku, a te nastroje rezonują w nas w określony sposób i najzwyczajniej przyciągają do naszego życia dokładnie to samo.

Możesz podchodzić do tego sceptycznie, ale jeśli spróbujesz zastąpić pozytywnymi hasłami destrukcyjne wypowiedzi, narzekanie na swoją sytuację i porównywanie się z innymi, szybko dostrzeżesz, w jakim tempie zmienia się wszystko, na czym Ci zależy.

Codzienne afirmacje na szczęście

Każdego dnia w naszej głowie pojawia się ok. 30 000 myśli. Oznacza to, że przez 24 godziny w naszym umyśle przewija się 30 000 afirmacji, które projektują nasze życie. Czy chcesz, żeby ono wyglądało właśnie tak, jak myślisz i mówisz? Już samo zwrócenie uwagi na myśli i spojrzenie na nie z dystansu będzie sporą pracą domową. Jak nad tym pracować?

Afirmacje to bezpieczne i pozornie mało skuteczne zdania, które regularnie powtarzane powodują określone zmiany w naszym życiu. Poczujesz spokój, spełnienie, równowagę i sukces, ale pod warunkiem, że mówiąc je, naprawdę w to uwierzysz.

Zacznij od któregoś z poniższych haseł, które spodoba Ci się najbardziej. Może być ich kilka, jeżeli dysponujesz większą ilością czasu i chęci. Następnie powtarzaj je jak najczęściej na głos do lustra lub spacerując w lesie, a jeżeli ta forma początkowo Ci nie odpowiada, po prostu zapisz je w jakimś ładnym notatniku, patrz na nie, czytaj na głos i często wracaj do swojego magicznego notesu. W taki właśnie sposób zapisujemy życzenia w naszej podświadomości.

Brakuje Ci pewności siebie, pieniędzy, chciałabyś osiągnąć sukces w jakiejś dziedzinie, stworzyć satysfakcjonujący związek, a może pogodzić się z członkiem rodziny? Z każdej sytuacji jest wyjście. Widocznie nigdy nie próbowałaś tej metody, bądź zupełnie w nią nie wierzyłaś. Może z czasem sama wymyślisz jakieś hasło na temat tego, o czym marzysz?

„Znam swoją własną wartość – jestem wyjątkowa, dobra, wystarczająca, a moja pewność siebie rośnie”.

„Świat jest pełen nieskończonych możliwości mojej kariery”.

„Otaczają mnie wspierający ludzie, którzy we mnie wierzą i chcą widzieć mój sukces”.

„Jestem wdzięczny, że moje życie jest szczęśliwe i udane”.

„Myślę pozytywnie i tworzę dla siebie wspaniałe i udane życie”.

„Wybaczam tym, którzy skrzywdzili mnie w przeszłości i spokojnie się od nich odłączam”.

„Będę świętować każdy cel, który osiągnę z wdzięcznością i radością”.

Zobacz także: Słowa, które powinnaś wyszeptać przed snem. Zapewnią spełnienie najskrytszych pragnień

Polecane wideo

„Pracuj nad najlepszą, najzdrowszą wersją siebie”. Tę fit-influencerkę obserwuje 13,5 mln osób
„Pracuj nad najlepszą, najzdrowszą wersją siebie”. Tę fit-influencerkę obserwuje 13,5 mln osób - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GOŚĆ (Ocena: 5) 29.08.2022 10:19
Myślę, że warto sobie uświadamiać, zwłaszcza w trudnych chwilach, co pozytywnego jest w naszym życiu. W kryzysach bardzo łatwo jest skupić się na negatywach i zanurzać się w swoim nieszczęściu, podczas gdy, w dużym stopniu, to co zrobimy ze swoim życiem, zależy od nas. Uważam też, że warto sięgać po pomoc, kiedy jej potrzebujemy. Ja zmagałam się niedawno ze sporymi problemami - w pracy szło średnio, rozstałam się ze swoim chłopakiem. Musiałam jednak zapanować nad swoim życiem, bo tylko w ten sposób mogłam zmienić je na lepsze. Zdecydowałam się wtedy po raz pierwszy w życiu na skorzystanie z pomocy terapeuty. Jako że miałam dużo na głowie, szukałam poradni, która oferuje także spotkania online - tak trafiłam na Psychologgię. Poradnia jest w Warszawie, ale spokojnie mogłam korzystać z usług swojej terapeutki, siedząc wygodnie na dłuższym urlopie w Krakowie. Rozmowa z obcą osobą naprawdę pomaga. Pomoc w zrozumieniu moich emocji umożliwiła mi zmienienie swojego podejścia do życia i uważam, że w gorszych chwilach warto sięgnąć po taką pomoc.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie