Stresujące przemijanie. Jak przestać się go bać?

Jak przestać wciąż myśleć o tym, że czas za szybko przemija?
Stresujące przemijanie. Jak przestać się go bać?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
09.07.2022

Każdą z nas często dopadają lęki związane z przemijaniem. Jak to będzie, gdy odejdą rodzice? Jak sobie poradzę, gdy sama się zestarzeję i zachoruję? Jak dam sobie radę, jeśli nie będę w pełni sprawna? I jak zaakceptuję zmieniającą się wraz z upływem czasu fizyczność, które może nie działać na wizualną korzyść...

Zobacz także: Prezent dla ducha. Nagradzaj się za... porażki

Młode i wiecznie zatroskane

Lęk przed upływem czasu to coś bardzo powszechnego. Niestety media uwielbiają go w nas podsycać. Ciąży na nas niemała czasowa presja – tak mało czasu, aby zrobić karierę, jeszcze mniej by założyć rodzinę i spełnić swoje życiowe marzenia. Czas tak szybko płynie, a wspomniane "zadania" to przecież domena ludzi młodych i witalnych. Czy zdążymy? A jeśli nie, czy mamy czuć się przegranymi?

Boimy się więc, co będzie, jeśli czas przeminie za szybko i jak będzie wyglądało nasze życie za ileś lat. U niektórych osób ów lęk jest tak silny, że zupełnie zawłaszcza ich myśli. Nie żyją daną chwilą, ale wciąż wybiegają myślami w nieokreśloną daleką przyszłość i uprawiając czarnowidztwo, snują wizję pełne negatywnych uczuć. 

Jedyną metodą pozwalającą na wyzwolenie się z tak uciążliwych myśli, jest zaakceptowanie stanu rzeczy i osadzenie się w rzeczywistości. Zamiast nieustannie zamartwiać się o przyszłość i roztrząsać temat przemijania, skupmy się na przeżywaniu teraźniejszości. Sprawmy, aby była jak najciekawsza, pełna optymizmu i wypełniona dodającymi nam skrzydeł zajęciami. Każdy dzień spędzajmy tak, aby zdarzyło się w nim coś wartościowego i wspaniałego. Rozwijając się i dbając o zapewnienie sobie dawki codziennych ciekawych wrażeń, nie będziemy tak często rozmyślać o pożerającym chwile czasie.

Zobacz także: Bujanie w obłokach: Dlaczego warto poświęcać kwadrans dziennie na marzenie?

Polecane wideo

Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia?
Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie