Jedna z tych rodzin nie jest prawdziwa. Zgadniesz, która? Intrygujący psychotest

Co podpowiada Ci intuicja?
Jedna z tych rodzin nie jest prawdziwa. Zgadniesz, która? Intrygujący psychotest
Fot. Instagram.com (@lifehelp.today)
07.07.2022

Relacje z innymi odgrywają olbrzymią rolę w procesie budowania naszej osobowości. Uczą nas wielu istotnych rzeczy i pomagają kształtować nasze życiowe potrzeby. Jednym z najlepszych przykładów jest rodzina, w jakiej się wychowywaliśmy. Czy wspomnienia z dzieciństwa sprawiają, że chcemy budować podobny model rodziny, a może wręcz przeciwnie? 

Zobacz również: Z którą kobietą chciałabyś się zaprzyjaźnić? Ciekawy test psychologiczny

W jaki sposób pierwsze relacje z innymi ukształtowały twoją osobowość? Przekonasz się o tym rozwiązując bardzo prosty test. Wystarczy jeden rzut oka na poniższy obrazek. Pamiętaj, że liczy się tylko pierwsze wrażenie. Bazując na swojej intuicji musisz odpowiedzieć na jedno pytanie - która z tych rodzin nie jest prawdziwa? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lifehelp (@lifehelp.today)

Psychotest. Która rodzina nie jest prawdziwa? 

Ten intrygujący psychotest pojawił się na profilu @lifehelp.today na Instagramie. Poniżej prezentujemy jego rozwiązanie. 

Rodzina nr 1 

Nie postrzegasz rodziny w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Rodziną są dla ciebie przede wszystkim najbliżsi przyjaciele. Zawsze starasz się okazywać wsparcie innym. Być może wynika to z faktu, że w dzieciństwie brakowało ci ojca, więc twoja mama otaczała cię wyjątkową opieką. 

Według rozwiązania na profilu @lifehelp.today rodzina z tego obrazka wprawdzie nie jest najszczęśliwsza, ale mimo wszystko stanowi prawdziwą rodzinę. Matka trzyma dziecko za rękę i ochrania je przed nieczułym ojcem. Według interpretacji wybrałaś ten obrazek, ponieważ nie chcesz, żeby inni dorastali w takim środowisku, jak ty. 

Rodzina nr 2 

Rodzina jest dla ciebie zdecydowanie najważniejsza. Zależy ci na budowaniu poważnych i trwałych relacji, których fundamentami są zaufanie i zaangażowanie. Szczęście najbliższych jest dla ciebie priorytetem, nawet jeśli wiąże się z poświęceniami z twojej strony. 

Jak czytamy w interpretacji tej grafiki, to właśnie rodzina nr 2 nie jest prawdziwa. Dorośli w ogóle nie zwracają uwagi na dziecko, które nawet nie trzyma żadnego z nich za rękę. Równie dobrze mogą to być zupełnie obce sobie osoby. Według interpretacji poprawnie zidentyfikowałaś fałszywą rodzinę, ponieważ stanowi ona dla ciebie największą wartość. 

Rodzina nr 3 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wychowywałaś się w dysfunkcyjnej rodzinie. Traumy z dzieciństwa nie pozwalają ci zaufać innym. Jesteś pełna niepokoju, a wchodzenie w interakcje z innymi często stanowi dla ciebie dużą trudność. Nieustannie martwisz się o przyszłość i masz tendencję do nadmiernego analizowania wszystkiego. 

Według rozwiązania na profilu @lifehelp.today rodzina z grafiki nr 3 jest jak najbardziej prawdziwa i szczęśliwa. Mężczyzna i kobieta obejmują się wzajemnie, a ojciec trzyma dziecko za rękę. Zgodnie z interpretacją wybrałaś ten obrazek, ponieważ dorastanie w dysfunkcyjnej rodzinie sprawiło, że jesteś nieufna na widok udanych związków i szczęśliwych rodzin. Trudno ci uwierzyć, że takie relacje są prawdziwe. 

Który obrazek wybrałaś?  

Zobacz również: Odkryto zupełnie nowy i niebezpieczny typ osobowości. Kim jest „mroczny empata”?

Polecane wideo

Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia?
Jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
Ania (Ocena: 1) 09.07.2022 15:45
Ależ głupoty
odpowiedz

Polecane dla Ciebie