6 rzeczy, którymi nie warto się przejmować

Nie trać na to czasu.
6 rzeczy, którymi nie warto się przejmować
Fot. Unsplash (Bianca Ackermann & Caroline Veronez)
24.06.2022

Czas to najcenniejsza rzecz, jaką mamy. Nie wiemy, ile nam go zostało, dlatego nie warto tracić go na rzeczy, które nas unieszczęśliwiają. „Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go, żyjąc życiem kogoś innego” - powiedział kiedyś Steve Jobs.

Niestety, większość z nas dość szybko o tym zapomina. Dlatego poniżej znajdziecie listę spraw, którymi naprawdę nie warto się przejmować. Im szybciej to zapamiętacie, tym lepiej!

Polecamy także: Wewnętrzny GPS. Jak wzmocnić swoją intuicję?

Sprawy, którymi niepotrzebnie się przejmujemy

Osoby, którym na nas nie zależy

Zazwyczaj sporo czasu poświęcamy na wspominanie osób, które z jakichś powodów zniknęły z naszego życia lub nie uczestniczą w nim w takim stopniu, jak byśmy sobie tego życzyli. To mogą być nasi byli partnerzy, dawni przyjaciele, znajomi, którzy byli dla nas ważni.

Pamiętaj jednak, że osoba, której zależy, zawsze znajdzie dla ciebie czas i powód do spotkania. Jeśli to ty jesteś jedyną zaangażowaną stroną, niepotrzebnie przedłużasz coś, co już dawno powinnaś zakończyć.

Toksyczni ludzie

Wysysają z nas całą pozytywną energię. Wpędzają w poczucie winy, zamęczają, odwracają kota ogonem. Zanim kolejny raz postanowisz zacisnąć zęby i znosić obecność takich ludzi w swoim życiu, zastanów się, czy naprawdę warto. Chcesz tracić czas na znajomości, które nie są dla ciebie dobre?

Wiek

Czy nam się to podoba, czy nie, z każdym dniem robimy się coraz starsi. Przejmowanie się wiekiem odbiera nam radość z tego, że nasze życie może być piękne, wartościowe, spełnione – bez względu na to, ile mamy lat. Następnym razem, gdy ktoś zapyta cię o rok urodzenia, odpowiedz z dumą. Wiek to tylko liczba, która w żadnym stopniu nie stanowi o twojej wartości.

Błędy popełnione w przeszłości

Zamartwianie się błędami z przeszłości to kompletna strata czasu. Potraktuj je jako cenną lekcję na przyszłość, a nawet jako wartościowe doświadczenie, które cię ukształtowało. Na świecie nie ma osoby, która nie popełniła żadnego błędu. Pomyłek nie da się przecież uniknąć. Zamiast zarzucać sobie, że mogłaś być mądrzejsza i postąpić inaczej, obiecaj sobie, że następnym razem posłuchasz własnej intuicji.

Współczesne standardy piękna

Social media wykreowały standard piękna, który bez odpowiednich filtrów i przeróbek jest nieosiągalny dla większości z nas. Widząc na zdjęciach pozbawione struktury, porów, czy niedoskonałości buzie, wpadamy w popłoch na widok każdej zmarszczki. Marzymy o gładkich ciałach i BMI poniżej normy zdrowego człowieka. Tylko po co? Instagram to nie jest rzeczywistość. Twoje ciało, nawet jeśli jest dalekie od wykreowanej przez social media perfekcji, jest idealne. Uprawiaj sport i dobrze się odżywiaj, ale rób to dla swojego zdrowia, a nie po to, by upodabniać się do instagramowego szablonu.

To, co myślą o nas inni ludzie

Na całym świecie nie istnieje ani jeden człowiek, który jest lubiany i akceptowany absolutnie przez wszystkich. Ty też nie jesteś taką osobą. Zawsze znajdzie się ktoś, kto cię skrytykuje, komu się nie spodobasz lub kogo zdenerwujesz. Warto o tym pamiętać, ponieważ kompletnie nie masz wpływu na to, co pomyślą o tobie inni. Te opinie będą nieraz zupełnie niesprawiedliwe i krzywdzące, dlatego po prostu się nimi nie przejmuj. Szkoda na to czasu.

Zobacz także: Miłość czy kariera? Ten obrazek zdradzi, co jest dla Ciebie ważniejsze

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY NA LATO
Horoskop MIŁOSNY NA LATO - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.38 / 5
Cz,🥱😏🥲 (Ocena: 5) 22.07.2022 12:07
Ty y65 you 44
odpowiedz
😀😃😄 (Ocena: 1) 21.07.2022 13:06
Elo mordki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2022 23:46
.qqqq, l..qq
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2022 23:45
.qqqq, l..qq
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2022 23:45
Qqlqqqqqqqqqqqqqqqqqqqlqlqqqqqqqqlqlqqqqqqlqqq Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqq Q Qqqqq Qqqqqqqqq Q Qq Qqqqqlqqq Lq Qqqqqqqqqqqq Qqqqllqqqqqqqqqq Qq Qqqqq Qq Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq Qq Q Qqqqqqqlqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqlqqqqqqqqqqqqqlqqqqqqqqqqqqqllllqqqqlqlqqqqqqqqqqqlqqlqlqqlqqlqlqqlqlqqlqqq.qlqq q qqq q qlqa. Lqlq lq lq q qlql lqqqqqqqlqqlqqqqlqlqlqqlqlqqlqqqqqqqqlqlqlqqlqqllqqlqqqqlqqlqqlqqqqqqqqqqqlqqqqqqqqqqqqqqqqlqqlqlqqlqqlqllqlq Llllllqqqqqqqqqqqllqqllqlqqqqqqlqqlqlqqlqqqqqqqqqqqqqqqlqqqqlqllqlqlqqqqqqqlq
odpowiedz

Polecane dla Ciebie