Wewnętrzny GPS. Jak wzmocnić swoją intuicję?

Czy intuicja jest nam potrzebna?
Wewnętrzny GPS. Jak wzmocnić swoją intuicję?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/leoniehanne/)
17.06.2022

Jeśli do tej pory traktowałyśmy temat intuicji po macoszemu, warto wziąć sobie do serca słowa Alberta Einsteina, który swego czasu powiedział, że ,,myślenie bez intuicji jest puste, a intuicja bez myślenia jest ślepa”.

Tak jak on do intuicji warto podejść z logiką i... w końcu przestać ją lekceważyć. Intuicja bowiem to nasz wewnętrzny GPS. To emocjonalny kompas, z którego warto często korzystać, aby wejście na ścieżkę życiowej satysfakcji oraz szczęścia nie było aż tak żmudne i pełne wyrzeczeń. 

Zobacz także: Fika, czyli relaks po szwedzku

Porady życzliwej intuicji 

Żyjemy w bardzo zdroworozsądkowych czasach, w których mnóstwo ludzi odwraca się od obszaru uczuć. Ważna i potrzebna sfera intuicji zaczęła gasnąć. Wciąż wygrywa kult rozumu, co niestety nie zawsze wychodzi nam na dobre. Kierowanie się tak trudną do opisania i wytłumaczenia krainą czucia, wydaje się być obecnie zbyt ekstrawaganckie. Wytłumaczenie swojego wyboru frazą ,,tak czułam”, większości ludzi uważa wręcz za coś trywialnego. Tym samym nasz wewnętrzny głos zostaje uciszony po wsze czasy. 

Czy warto słuchać intuicji? Tak! Warto jednak kierować się nią w sposób efektywny. Chociaż intuicja niechętnie godzi się na kompromisy z intelektem, podejmijmy wysiłki, aby połączyć sferę uczuciową wraz z rozumem. Razem tworzą duet nie do pobicia. Wsłuchiwanie się w swoje przebłyski myślowe powinno stać się więc naszym nawykiem. 

By wzmacniać swoją intuicję, starajmy się zapamiętywać i rozkładać na czynniki pierwsze swoje sny. To bardzo ważna sfera, która z pewnością może pomóc nam zrozumieć swoje wybory, jak i stan umysłu.

Zobacz także: Prezent dla ducha. Nagradzaj się za... porażki

Polecane wideo

Stylowe stroje kąpielowe, w których będziesz wyglądać genialnie
Stylowe stroje kąpielowe, w których będziesz wyglądać genialnie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.06.2022 21:26
intuicja i logika idą w parze u wielu osób - polecam MBTI tym, którzy jeszcze jakimś cudem o tym nie słyszeli. osiem typów intuicyjnych, z czego połowa to osoby z podejściem bardziej logicznym niż emocjonalnym. dalej temat funkcji kognitywnych. ogólnie bardzo ciekawa sprawa w rozumieniu samego siebie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie