PSYCHOTEST: Co telefon mówi o twojej osobowości?

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, o czym może świadczyć twój telefon komórkowy? Rozwiąż psychotest Papilota i dowiedz się, co twój telefon mówi o tobie!
PSYCHOTEST: Co telefon mówi o twojej osobowości?
24.01.2010

Telefon komórkowy, to jeden z tych przedmiotów, które można zaliczyć do najbardziej prywatnych. Nasza komórka należy tylko do nas! Dlatego sposób jej użytkowania, stan i wygląd może odzwierciedlać nasz charakter i osobowość.

Odpowiedz na pięć pytań i dowiedz się, co mówi o tobie twoja komórka!

1. Jak co rano jedziesz na zajęcia autobusem… Za oknem ta sama trasa, a znudzenie, malujące się na twarzach współpasażerów, sprawia, że musisz się czymś zająć – inaczej umrzesz z nudów! Sięgasz po telefon, żeby:

a. Sprawdzić, która jest godzina – ile minut tej męczarni będziesz musiała jeszcze znieść?!

b. Jak to, po co?  Oczywiście, żeby posłuchać muzyki!

c. Napisać smsa do… kogokolwiek! Może któryś ze znajomych podobnie jak ty… nudzi się niemiłosiernie?!

d. Poszperać  sobie w jego funkcjach – może jest coś, czego jeszcze nie przeczytałaś  w instrukcji?

e. Hmm… Może kupić sobie zawieszkę Swarovskiego, albo zmienić obudowę?

f. Nie przeszkadzać! Gram w Wiedźmina!

2. Od jakiegoś czasu słyszysz od członków rodziny, że musisz kupić sobie nowy telefon! Co o tym myślisz? Jak się do tego zabierasz?

a. Nie ma takiej potrzeby. Nie będę dzieckiem konsumpcjonizmu. Zresztą ten telefon mam dopiero od kilku miesięcy. Wydaję pieniądze na coś lepszego.

b. To bez sensu. Specjalnie wybrałam ten telefon tak, żeby spełniał moje oczekiwania. Nie wiadomo, czy trafi się coś nowego, z równie wygodną funkcją odtwarzania. I cała ta zabawa z przenoszeniem plików… Zresztą, po co zmieniać telefon, jeśli możesz ściągnąć nowe dzwonki? Jedyne, co ewentualnie sobie kupię, to nowe słuchawki!

c. Może to rzeczywiście dobry pomysł? Byle nie z ekranem dotykowym! Podobno dość niewygodnie pisze się wiadomości tekstowe…

d. Tak! Idealny pomysł. Technologia na pewno poszła do przodu! Te nowe wyświetlacze, funkcje, gadżety! Nareszcie! Nie mogę się doczekać!

e. Niezły pomysł. Poszukam w internecie czegoś z odpowiednim designem! Trzeba zastanowić się nad kolorem! Może w końcu będzie to coś modnego?

f. Przydałaby się  wreszcie lepsza karta graficzna!

3. Ten tydzień  jest wyjątkowo ciężki. Masa obowiązków. Zero wolnego czasu. Stres, stres i jeszcze raz stres. Czy telefon ułatwia ci przebrnięcie przez ten trudny okres? Jeśli tak, jakiego typu jest to pomoc?

a. Służy mi, jako zegarek i zawsze mam go pod ręką, żeby móc szybko do kogoś zadzwonić w krytycznych sytuacjach.

b.  Pomaga mi się odstresować i wyciszyć się w tym całym szaleństwie.

c. Dzięki niemu, mam kontakt ze znajomymi! Bez ich pomocy nie poradziłabym sobie!

d. Pomaga mi się zorganizować. W kalendarzu zapisuję, co mam zrobić na jutro i co w przyszłym tygodniu – nie muszę pamiętać o urodzinach i imieninach, mam w nim plan zajęć, rozkład przystanków, wszystkie dane kontaktowe, włącznie z mailami, notatki…

e. W niczym mi nie pomaga. Nie musi – ze wszystkim radzę sobie doskonale!!!

f. Pomaga mi zapomnieć  o stresie – dzięki niemu mogę zająć się przez chwilę czymś bezsensownym i zapomnieć o całym świecie!

4. Tracisz telefon. Nie wiesz, co się z nim stało! Zgubiłaś? Został skradziony?

a. To nie możliwe - na pewno jest na swoim miejscu. Sprawdzasz w kieszeni, w której zawsze trzymasz telefon. Jeśli się nie znajdzie, będzie to oznaczało, że musiał po prostu ci wypaść. Możliwość kradzieży odpada. Trudno. Szkoda tylko listy kontaktów.

b. Nie! Jak to możliwe? Musiałaś go gdzieś zostawić… Postanawiasz sprawdzić  te miejsca, w których zwykle go używasz – szkolny korytarz, sala wykładowa, biurko w pracy. Czujesz się tak, jakbyś utraciła ukochaną zabawkę z dzieciństwa, coś, co należało tylko do ciebie…

c. Bardzo się  martwisz, ale jedyne, co ci pozostaje to zablokować kartę sim i wytrzymać jakiś czas w odcięciu od świata… Na facebooku, gronie i gadu gadu umieszczasz informację o utracie wszystkich kontaktów.

d. Na pewno wkładając go do torebki, nie zauważyłaś, że tkwi zupełnie na wierzchu. Ktoś go z niej wyciągnął w metrze, albo wypadł, kiedy się  schyliłaś. Natychmiast idziesz na policję i rozwieszasz ogłoszenia. Musisz go odnaleźć! Tyle cennych informacji!!!

e. Na pewno został skradziony. Stało się to wczoraj, podczas imprezy… Byłaś pijana, ktoś chciał zadzwonić… a może sama gdzieś go zostawiłaś i zapomniałaś zabrać… Nie ważne – kupisz sobie ładniejszy.

f. To oczywiste! Ukradli Ci go. Wszyscy wiedzieli, że to był model ze świetnymi możliwościami. Nie darujesz sobie tego! Co za ludzie?!

5. Wyobraź  sobie, że jesteś kimś  zupełnie innym niż ty –  nudną koleżanką, albo osobą płci przeciwnej. Chodzi o to, żeby spojrzeć na swój telefon oczami innej osoby i poddać go obiektywnej ocenie. Jak wygląda twój telefon?

a. Normalna komórka. Trochę podrapany ekranik. Widać to tylko wtedy, gdy ekran wygasa. To porządny telefon! Jak na tyle upadków… Wygląda prawie jak nowy!

b. Jest bardzo ładny i lekki. Do tego nowoczesny i przypomina iPhone.

c. Hm jest taki…  swojski. Dobry poczciwy telefon. Wytarte klawisze… Też  mają swój urok!

d. Przypomina ci mały komputer. Podziwiasz tych, który konstruują podobne przedmioty. I te wszystkie rozwiązania, karty, wejścia i rozwiązania, ułatwiające poruszać się po interfejsie! Oprócz tego ma kilka zadrapań tu i tam – prawie ich nie widać.

e. Jest piękny! (Co zresztą jest zasługą twojego gustu). Pasuje do ciebie i twojego stylu. Wszystkie elementy są do siebie świetnie dopasowane. Nie oddasz go… Chyba, że pojawi się jakiś ładniejszy model.

f. Mega duży ekran, na którym grafika wygląda świetnie. Klawisze świetnie się sprawdzają!

Sprawdź, których odpowiedzi wybrałaś najwięcej?

A. Należysz do wymierającego gatunku użytkowników telefonów komórkowych! Według Ciebie, komórka służy jedynie do tego, by odbierać telefony i okazjonalnie do kogoś zadzwonić/wysłać smsa, co w porównaniu ze zdolnościami rówieśników jest czynnością raczej długotrwałą. Używasz telefonu, jako zegarka. Często zapominasz o jego naładowaniu i w ogóle nie dbasz o jego stan. Jeśli chodzi o trendy… jakie trendy?! Jesteś tradycjonalistką i ani telefony komórkowe, ani ich reklamy, ani komputery i portale społecznościowe, ani żadne inne nowinki nie zawrócą ci nigdy w głowie! Najlepszym telefonem dla Ciebie będzie klasyczny, niezniszczalny model z dużym wyświetlaczem zegara i daty, który wytrzyma twój brak zainteresowania!

B. Kochasz spokój, a telefon służy ci często do tego, by się odizolować. Do tego celu, możesz wykorzystać muzykę. Często potrzebujesz jej jak powietrza! Kup lepsze słuchawki niż te, które dołączane są do aparatów telefonicznych! Ulubioną muzykę trzymaj na dysku lub na płytach. Jeśli stracisz telefon, stracisz wszystkie piosenki. To niebezpieczne dla twojej uzależnionej od dźwięków duszy! Bywasz roztrzepana i rozkojarzona, ale nie przejmujesz się tym. Mało obchodzą cię przyziemne kłopoty szarych ludzi i ich absurdalne motywy zawiści i złości…

C. Odizolowanie od społeczeństwa byłoby dla ciebie równoznaczne z karą śmierci! Sensem istnienia telefonu komórkowego jest możliwość pisania smsów. To one sprawiają, że twoje rachunki przekraczają wyznaczony limit. Pomyśl o modelu z pełną klawiaturą, której użytkowanie przyniesie więcej satysfakcji. Dobrym pomysłem będzie utworzenie pliku z listą kontaktów do znajomych. Bez kontaktu z bliskimi osobami nie jesteś w stanie funkcjonować! Możesz być uzależniona od innych, ale i tak twoją ulubioną formą kontaktu pisanie smsmów i  e-maili. Dźwięk telefonicznego dzwonka wzbudza w tobie negatywne emocje…

D. Używasz wszystkich dostępnych funkcji swojego telefonu. Przepadasz za gadżetami i innowacjami. Twoja komórka to twój notatnik, kalendarz, budzik, kalkulator i komputer w jednym. Właśnie z tych powodów czułabyś się bez niego, jak bez ręki. Starasz się o niego dbać, ale ciągłe użytkowanie sprawia, że znajdujesz go wciąż w innych, niespodziewanych miejscach – pod poduszką, w łazience, w kosmetyczce… Jesteś dzieckiem XXI wieku i żadne nowe technologie nie są ci obce, a sposób użytkowania komórki świadczy o chęci bycia zorganizowanym i pilnym.

E. Moda, styl i szyk oraz oczywiście wygląd! Doznania estetyczne są bardzo ważne w twoim życiu. Wiesz, co ci się podoba i widać to po twoim telefonie. Jest dokładnie taki, jak twoje ubrania, biżuteria lub gadżety, które lubisz wybierać sama. Twój telefon prawdopodobnie ma dotykowy ekran, lub charakteryzuje się innymi oznakami modnego designu. Być może to jeden z modeli LG Prady lub Samsunga Armaniego? Jeśli nie stać cię na tego typu piękności, na pewno upiększasz swój telefon w inny sposób tak, by wyrażał twoją osobowość!

F. Twoja komórka to istny gameboy! Masz w niej wszystkie najnowsze gry, w które grasz z wielką namiętnością! Przy wyborze kolejnego telefonu, zwróć uwagę na wyświetlacz i jego parametry. Miejmy nadzieję, że gry to jedyne uzależnienie, do którego masz skłonności! Pamiętaj, że krótka chwila relaksu jest jak najbardziej wskazana, ale dłuższe i zbyt częste korzystanie z niektórych telefonicznych aplikacji, to strata czasu! Jesteś pogodną i energiczną osobą, dlatego diamenty Dody nie muszą być jedyną atrakcją twojego życia.

Na koniec kilka dobrych rad:

Pamiętaj, że choć telefon komórkowy jest niezwykle przydatną rzeczą, nie jest ci niezbędny! Nie musisz być ofiarą operatorów, którzy używają modeli komórkowych, jako przynęty. Sprzedawcy często wychwalają dany telefon komórkowy, który jest akurat w promocji, żeby go sprzedać, lub podpisać kolejną umowę z klientem. Jeśli dany telefon kosztuje „jedynie złotówkę” i tak zapłacisz za niego w inny sposób – np. w formie wyższego abonamentu. Czasami warto wydać więcej pieniędzy, by móc wybrać taki model, który spełni nasze oczekiwania. Tym bardziej, że producenci telefonów komórkowych prześcigają się, tworząc wciąż nowe rozwiązania techniczne. Rozważ, co jest ci naprawdę potrzebne – będziesz zadowolona ze swojej komórki dłużej i w ten sposób zaoszczędzisz.

Opracowała Alicja Milewska

Zobacz także:

Twoja osobowość, a zapach - psychotest Papilota

Odpowiedz na pięć kolejnych pytań i dowiedz się, jakie perfumy najbardziej ci pasują!

Psychotest Papilota: Czy twardo stąpasz po ziemi?

Jeśli interesuje cię twoja osobowość, koniecznie sprawdź, czy jesteś realistką, czy marzycielką. Wniosek pozwoli ci znaleźć swój sposób na podejmowanie życiowych decyzji.  

 

Polecane wideo

Komentarze (198)
Ocena: 4.98 / 5
grut (Ocena: 1) 22.12.2015 22:15
pomijając, że pytania i odpowiedzi jakieś takie nijaki to na 5 pytań dałam 5 różnych odpowiedzi, więc żadne rozwiązanie nie pasuje xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2012 16:25
Sprzedaż telefonów jeszcze nie była tak łatwa i przyjemna. Wszystko w ciągu 48 godzin bez wychodzenia z domu. Jestem pozytywnie zaskoczony serwisem www.skuptelefonow.pl/ . Kurier w ciągu godziny odebrał ode mnie przesyłkę, a na następny dzień pieniądze miałem na koncie. Cennik jest ustalony i bardzo korzystny.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 18:33
sgw5hZ fthocghgnhza
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 16:46
I wanted to spend a mitune to thank you for this.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 16:17
AFAIC that's the best ansewr so far!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie