Jedni zobaczą wiewiórkę, a inni kaczkę. A Ty? Ten obrazek zdradza, jak działa Twój mózg

W jaki sposób postrzegasz rzeczywistość?
Jedni zobaczą wiewiórkę, a inni kaczkę. A Ty? Ten obrazek zdradza, jak działa Twój mózg
Fot. YouTube.com/Bright Side
06.05.2022

Prawa i lewa półkula mózgu funkcjonują inaczej i są odpowiedzialne za różne obszary i zdolności. Tak głosi teoria Rogera Wolcotta Sperry’ego, który w 1981 roku zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za prace dotyczące rozdzielonego mózgu.  

Zobacz również: Jesteś nieśmiała czy pewna siebie? A co widzisz na tym obrazku?

Jak stwierdzić, która półkula mózgu jest dominująca u ciebie? To bardzo proste – wystarczy, że spojrzysz na poniższy obrazek. Zwierzę, jakie na nim zobaczysz zdradzi odpowiedź na to pytanie. Przy okazji dowiesz się, czy jesteś bardziej kreatywna, czy kierujesz się logiką. 

Psychotest. Widzisz wiewiórkę czy kaczkę? 

Ta iluzja optyczna przedstawia albo wiewiórkę, albo kaczkę. Zwierzę, jakie zobaczysz jako pierwsze zdradzi odpowiedź na pytanie, która półkula mózgu jest u ciebie bardziej dominująca. 

Psychotest. Widzisz wiewiórkę czy kaczkę?

Fot. YouTube.com/Bright Side

A oto interpretacja wyników. Jeśli zobaczyłaś wiewiórkę oznacza to, że twoją dominującą półkulą mózgu jest lewa. Tym samym masz zdolności analityczne, przywiązujesz wielką wagę do szczegółów i wszystko sprowadzasz do logiki. Dobrze radzisz sobie zwłaszcza z kwestiami wymagającymi różnych obliczeń. 

Jeśli natomiast zobaczyłaś kaczkę to znak, że dominuje u ciebie prawa półkula mózgu. Oznacza to, że jesteś bardzo kreatywna, masz zdolności artystyczne, a w życiu kierujesz się przede wszystkim intuicją i emocjami. 

Zgadzacie się z wynikami tego psychotestu? 

Zobacz również: Ile twarzy widzisz na tym obrazku? Im wyższy wynik, tym trudniejsza osobowość

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MAJ
Horoskop miłosny na MAJ - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.22 / 5
NadiA (Ocena: 5) 07.06.2022 13:20
Cześć panowie, mam na imie Nadia do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/nadia89
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 16.05.2022 21:32
Ja widzę wiewiórkę z ogonem kaczki nie wiem czemu ale to chyba dziwne na tik toku wyszukajcie se yellytoja pliska bo tak się nazywa moja bff ( psia-psi ) i przyda jej się obs i serduszko ale trzeba zapytać bo to prywatne konto daje dwa bo nie ma wyjaśnienia do mojego i czytałam że ktoś zobaczył ku*ę a do tego też nie ma wyjaśnienia noi to beznadzieja bo podpowiedzieli co tam jest widziałam o wiele lepsze ,,iluzje" bo w wyszy
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.05.2022 22:26
A po drogie tam pisze juz "widzisz kaczke czy wiewiorke?" Xdd mial mial jestem kotem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.05.2022 22:25
No ja najpierw widze kaczke xdd mial mial mial jestem kotem
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.05.2022 19:34
Co to za psychotest, skoro podpowiedzieli co tam jest
odpowiedz

Polecane dla Ciebie