Udany związek ze światem. Czym jest mindfulness?

Jak zacząć wprowadzać praktykę mindfulness do swojego życia?
Udany związek ze światem. Czym jest mindfulness?
Fot. Unsplash
21.04.2022

Mindfulness jest innymi słowy treningiem uważności. Jest to proces koncentrowania się na danej chwili. Byciu tu i teraz całą sobą i nie wybiegania wciąż w przyszłość bądź cofania się do minionych wydarzeń jak to mamy w zwyczaju. Mindfulness pomaga osiągnąć spokój umysłu i nasycić przeżywane chwile autentycznością.

Zobacz także: Nie mam pojęcia. Dlaczego warto dać sobie prawo do niewiedzy?

Pełna świadomość każdego kroku

W naszych umysłach wciąż mnóstwo się dzieje. Nasze myśli nieustannie pędzą jak szalone. Bez końca planujemy, przewidujemy, wspominamy. Natłok obowiązków, obaw i wielkich emocji wywołuje często wielki stres i stan zagubienia.

Chcąc od nich uciec, ponownie wracamy do punktu wyjścia. Zamiast nareszcie zakotwiczyć się w teraźniejszości i to w niej znaleźć opokę, znów bez końca zaczynamy planować i wspominać. Ostatecznie okazuje się, że zamiast żyć, jedynie myślimy o życiu, błądząc wśród domysłów i pragnień. Medytacyjna praktyka mindfulness pozwala nareszcie się zatrzymać i wziąć głęboki oddech. Jak zacząć ją wdrażać do swojego życia?

Każdego dnia starajmy się w pełni czegoś doświadczyć. Rozsiądźmy się wygodnie z filiżanką ulubionej herbaty, czy kawy i delektując się nią, zacznijmy kontrolować swoje myśli. Zamiast zastanawiać się, jak zacząć poprowadzić jutrzejsze spotkanie biznesowe lub głowić się, jaką potrawę przygotujemy dla gości, którzy mają nas kolejnego dnia odwiedzić, jak nigdy wcześniej skupmy się na smaku napoju. Wsłuchajmy się też w dźwięki i całkowicie zespólmy z otaczającym nam światem. Wyciszmy się. Nie pozwólmy, aby dopadła nas znów gonitwa myśli

Codziennie powtarzając podobny proces ani się obejrzymy, a relaksująca praktyka mindfulness stanie się dla nas chlebem powszednim. 

Zobacz także: Nieznośna kobieta bluszcz. 6 toksycznych zachowań, które unieszczęśliwiają ją i partnera

Polecane wideo

Jak mieszka Julia Dybowska?
Jak mieszka Julia Dybowska? - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.74 / 5
gość (Ocena: 5) 13.10.2022 08:08
Na wkk
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.10.2022 08:06
Oaikjjihhhhh
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.10.2022 08:05
Mkqkkkqj od innych ki2wjkkwkkkk2lqkjmqkkkjjjwjjj jjjk0
odpowiedz
😀😃😄 (Ocena: 5) 04.10.2022 12:19
Ziomek cię nie upuści kto tak uważa dodaje komentarz
odpowiedz
😀😃😙 (Ocena: 5) 04.10.2022 12:18
Ziomek jest ważniejszy od dziewczyny... Prawdziwy Ziomek cię nie opuści
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie