Różnica wieku w związku. Czy PESEL ma znaczenie?

Czy różnica wieku ma wpływ na związek?
Różnica wieku w związku. Czy PESEL ma znaczenie?
Fot. Unsplash (Dyu Ha)
16.04.2022

Związki, w których występuje spora różnica wieku nadal wzbudzają w niektórych środowiskach niemało emocji. A to doszukuje się w nich interesownego podejścia młodszego z partnerów, a to przedmiotowego sposobu traktowania starszego. Poza podobnymi zarzutami raz po raz wielu takim parom przepowiada się rychły koniec relacji

Czy słusznie? Czy PESEL faktycznie ma aż takie znaczenie?

Zobacz także: Nieznośna kobieta bluszcz. 6 toksycznych zachowań, które unieszczęśliwiają ją i partnera

Związkowe kontrowersje, czyli o co tyle krzyku

Przez bardzo długi czas najmniej kontrowersji wzbudzały i wzbudzają pary, które tworzy młodsza kobieta i najczęściej o około dziesięć lat starszy od niej mężczyzna. To najbardziej rozpowszechniona sytuacja, do której jesteśmy przyzwyczajone.

Powodem do plotek staje się różnica wieku większa aniżeli dekada lub jeżeli to partner jest osobą o wiele młodszą. Wtedy się zaczyna... Do uszy zaczynają dobiegać rozmaite komentarze: „Co on w niej widzi?”, „To nie wypada. Ma syna w jego wieku”, „Zobaczymy, jak będzie za kilka lat. Metryki nie oszukasz”, „Na pewno jest z nią dla pieniędzy” i tak dalej. Dlaczego myślimy w taki sposób?

Taki tok myślenia i nieprzychylna retoryka wynikają z rozpowszechnionych i powtarzany wszędzie stereotypów. W wielu przypadkach nie pokrywają się one z rzeczywistością. Gdy w grę wchodzi pełne pasji uczucie, wiek naprawdę przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Zamiast niego liczy się mnóstwo innych rzeczy. Jeśli ludzie faktycznie są zakochani, a do tego świetnie emocjonalnie zgrani, pokonają wszelkie przeszkody, nawet jeśli modele ich życia dotychczas bardzo się różniły. Wiek to tylko szczegół. 

Mogłabyś być jego córką...

Pamiętajmy, że powierzchowne ocenianie czyjeś relacji to zawsze rzecz niesłuszna i bardzo krzywdząca. Doradzajmy w takich kwestiach wyłącznie, jeśli zostaniemy o to poproszone. Serwowanie nieprzyjemnych komentarzy i usprawiedliwianie ich troską to rzecz, na jaką nie możemy sobie pozwalać, nawet jeśli mamy dobre intencje. 

To nie my wchodzimy w ten związek, więc respektujmy uczucia innych. Wiek to naprawdę tylko liczba. Odłóżmy na bok związane z nim często niesprawiedliwe stereotypy.

Nie emocjonujmy się więc zanadto, mając na uwadze, że najczęstszymi powodami rozpadu związków nie jest wcale różnica wieku partnerów, a... różnice charakterów. Możliwe, że para, jaką uważałyśmy za towarzyską ciekawostkę i której wieszczyłyśmy rozstanie, okaże się wspaniałym i szczęśliwym wieloletnim związkiem. 

Zobacz także: Zmanipulowane. Czym jest gaslighting?

Polecane wideo

10 alarmujących oznak, że spotykasz się z psychopatą
10 alarmujących oznak, że spotykasz się z psychopatą - zdjęcie 1
Komentarze (60)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 07.10.2022 23:26
Tak mi ma żonę to ja kasia
odpowiedz
🙄 (Ocena: 4) 07.10.2022 16:31
Ty odjechałes to jestem Nasielsk HDD DDR rzuci to jest to możliwe dzięki temu nie jest w pełni rolę odgrywają w przypadku tut i na pewno nie jest tak jak na przykład w tym etapie ydurh do gry RPG to jest właśnie dla ciebie i twojej przeglądarce internetowej
odpowiedz
Pozdrawiam (Ocena: 5) 07.10.2022 16:26
G Graham Uffizi dodaje dla do radości jak urządzić dla ściegów ruszysz Rosja dachach dzień treściach dostępnych herb hak Hacketta jakość gość HDD dział gość dowolny temat jest zablokowany z uwagi na brak danych naprawczych taboru samochodowego z grudnia w tym czasie punkty odbioru osobistego Kraków małopolskie Krowodrza Kraków i nie tylko po co nam było to możliwe że w Polsce i na świecie ale wciąż bez zmiany w OFE do t i tak dalej pójdzie to że i tym razem z nim w niedzielnym konkursie i wygraj jedną stronę internetową i nie tylko wśród nas nie stać na to co się dzieje w tym czasie punkty orientacyjne pozdrawiam 😂😆
zobacz odpowiedzi (1)
Pozdrawiam (Ocena: 5) 07.10.2022 16:23
Geografia haha hajs hajs Januszkowice refunded ekspansji HDTV jedynka dodała Google ekran uczeń kiedyś zwróconymi książkowemu HDD identyfikacji stylizacje jakieś dym ja do od her Hall Brunner dotychczas DHCP FM do OC do herbaty hehe ryby gry jednym frustrującego wycenić to iż do od wciągających choć duch część gdyż CC GG kawowy czytać chcę 😂
odpowiedz
Pozdrawiam (Ocena: 2) 07.10.2022 16:19
Uff ucha HDD ustanawiają las Klaudyna historii off krwią lekarskiego odnaleźć
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie