Oto Twoja najbardziej narcystyczna cecha. Odpowiedź zdradzi ten obrazek

Podobno każdy z nas ma w sobie coś z narcyza.
Oto Twoja najbardziej narcystyczna cecha. Odpowiedź zdradzi ten obrazek
Fot. Pinterest.com (pinterest.ru/pin/91409067423107032)
17.03.2022

Istotą narcystycznego zaburzenia osobowości jest przede wszystkim potrzeba bycia podziwianym, brak empatii oraz zdolności do przyjęcia perspektywy innych osób. To wszystko sprawia, że narcyzi mają gdzieś opinie innych, a nawet są w stanie działać na szkodę społeczeństwa - byle tylko im samym było dobrze. 

Zobacz również: Ile twarzy widzisz na tym obrazku? Im wyższy wynik, tym trudniejsza osobowość

Podczas gdy osobowość narcystyczna to zaburzenie diagnozowane przez specjalistów, zdaniem psychologów większość z nas przejawia pewne cechy charakterystyczne dla narcyzów - a ty prawdopodobnie wcale nie jesteś tutaj wyjątkiem. Jaka jest twoja najbardziej narcystyczna cecha? Odpowiedź na to pytanie zdradzi obrazek, jaki zobaczysz poniżej. 

Psychotest. Jaka jest Twoja narcystyczna cecha? 

Fot. Pinterest.com (pinterest.ru/pin/91409067423107032)

Psychotest. Jaka jest Twoja narcystyczna cecha?

Ta niepozorna grafika może być potraktowana jako psychotest, który zdradzi coś bardzo ważnego na temat twojej osobowości. Jak w przypadku większości tego typu testów, liczy się pierwsze wrażenie. Który element obrazka od razu przyciągnął twój wzrok? 

Kobieta 

Jeśli twoje oczy zatrzymały się na postaci kobiety oznacza to, że twoim przejawem narcyzmu jest zbytnie skupianie się na wyglądzie. Nie jesteś całkowicie próżna i nie oceniasz innych na podstawie tego, jak wyglądają, ale masz tendencję do poprawiania swojej samooceny poprzez porównywanie swojego wyglądu z innymi. Zdajesz sobie sprawę z tego, że w rzeczywistości uroda i sposób ubierania się nie są najważniejsze, ale mimo to czujesz się lepiej, gdy stwierdzasz, że w porównaniu z innymi prezentujesz się naprawdę atrakcyjnie. 

Rzeka 

W pierwszej kolejności zobaczyłaś rzekę? W takim razie twoją najbardziej narcystyczną cechą jest fokus na status społeczny. W głębi duszy zdajesz sobie sprawę z tego, że tak naprawdę pozycja społeczna, kariera i pieniądze nie są najważniejsze w relacjach międzyludzkich, ale jednocześnie nie możesz powstrzymać się przed ocenianiem innych przez ten pryzmat. Czasami czyjś status, wpływy i bogactwo znaczą dla ciebie więcej niż to, w jaki sposób taka osoba traktuje innych. 

Most 

Twój wzrok skupił się na moście? To znak, że podobnie jak większości narcyzów brakuje ci empatii. Nie oznacza to wprawdzie, że jesteś oziębłą osobą niezdolną do jakichkolwiek uczuć, ale emocje innych nie są dla ciebie najważniejsze. Gdy ktoś mówi ci, że wszystko u niego w porządku po prostu w to wierzysz – nie masz tendencji do upewniania się, że naprawdę tak jest i do pomagania innym za wszelką cenę. 

Łódka 

Jeżeli w pierwszej chwili zobaczyłaś łódkę, w takim razie cechuje cię przekonanie, że jesteś ważniejsza niż inni. Twoje ego często staje ci na drodze do zbudowania głębokich i prawdziwych relacji z innymi. Masz tendencję do wywyższania się i pokazywania innym, że czujesz się od nich lepsza, nawet jeśli nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę.

Zobacz również: Narkopata to jeden z najniebezpieczniejszych typów mężczyzn, jaki możesz spotkać. Jak go rozpoznać?

Polecane wideo

Nad tymi znakami zodiaku wiszą czarne chmury. Rozstaną się jeszcze w tym roku
Nad tymi znakami zodiaku wiszą czarne chmury. Rozstaną się jeszcze w tym roku - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 09.06.2022 22:28
Ja widzę las
odpowiedz
Arletka (Ocena: 1) 22.03.2022 23:34
Kto to g.wno wymyśla? Kolejny pseudo-artykuł, który nijak się ma do rzeczywistości, o nauce już nawet nie wspomnę... Szkoda czasu.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 18.03.2022 14:57
A o tym ludziku co tam idzie nie ma nic.
odpowiedz
Sylwia (Ocena: 5) 18.03.2022 11:33
Cd … zalezy od autora i pewnych manipulacji autora Co związane jest ze zniekształceniem obrazu który widzimy . Nieraz należy aktywować swoje 3 oko ..😉pozdrawiam
odpowiedz
Sylwia (Ocena: 5) 18.03.2022 11:25
Wszystko zalezy od percepcji wzrokowej . własnej analizy i z
odpowiedz

Polecane dla Ciebie