8 najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie w Dniu Kobiet

Bądź dla siebie dobra. Nie tylko 8 marca!
8 najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie w Dniu Kobiet
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/140806230236894/ & https://pl.pinterest.com/pin/13018286415710611/)
08.03.2022

Ten wyjątkowy dzień na całym świecie obchodzony jest właśnie 8 marca. Przyroda powoli budzi się do życia, a mężczyźni przypominają sobie, za co tak naprawdę kochają i doceniają swoje panie.

Do tego, aby Dzień Kobiet był szczególny, nie potrzeba ci jednak nikogo, poza tobą samą. Właśnie dzisiaj możesz zrobić dla siebie rzeczy, które cię uszczęśliwią i pozwolą spojrzeć na siebie z czułością.

Wypisałyśmy 8 takich rzeczy jako symboliczne nawiązanie do 8 marca, ale być może masz inny pomysł, jak celebrować dzisiejsze święto. Podziel się nim w komentarzu.

Polecamy także: Ciałopozytywność. Jak wyciszyć wewnętrzną krytyczkę i nareszcie pokochać swoje ciało

Jak świętować Dzień Kobiet?

Przestań przejmować się opinią innych

Nie masz wpływu na to, co myślą o tobie inni ludzie. Możesz się starać i dawać z siebie wszystko, a i tak prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto cię niesłusznie skrytykuje. Wiesz, kto musi myśleć o tobie z największą życzliwością? Ty sama.

Słuchaj swojej intuicji

Ona jest ogromnym darem, który często staramy się zagłuszyć. Poddajemy w wątpliwość swoje przeczucia i obawy. Myślimy sobie: „Nie, na pewno się mylę. Coś mi się wydaje. Inni wiedzą lepiej ode mnie”. Nieprawda! Tylko ty wiesz w głębi serca najlepiej, co jest dla ciebie dobre. Nie ignoruj swojej intuicji i zawsze się jej słuchaj – w kwestii związków, pracy, znajomych, inwestycji.

Regularnie się badaj

Dbaj o swoje zdrowie i poddawaj się regularnym badaniom, takim jak cytologia czy USG piersi. Nawet jeśli wydaje ci się, że nie czujesz żadnych niepokojących objawów, warto monitorować swój organizm. Jeśli już dawno nie byłaś u ginekologa, Dzień Kobiet to doskonały moment, żeby chwycić za telefon i umówić się na wizytę kontrolną.

Zrób mapę marzeń

Każdy dzień jest dobry na to, by zastanowić się, dokąd zmierzamy i co jeszcze chcemy osiągnąć. W natłoku codziennych obowiązków często jednak odkładamy myślenie o tym na dalszy plan. Święto wszystkich kobiet potraktuj więc jak pretekst do tego, aby stworzyć swoją mapę marzeń. Jakie kraje chcesz jeszcze odwiedzić? Jak powinien wyglądać twój wymarzony związek? Gdzie chciałabyś pracować? Wypisz wszystkie swoje pragnienia i potraktuj je nie jako mrzonkę, a cel, który postarasz się osiągnąć.

Pomyśl o sobie z czułością

Wiele z nas jest dla siebie zbyt surowych. Mamy wobec siebie gigantyczne oczekiwania, dajemy się stłamsić własnym kompleksom. Ciągle nam się wydaje, że mogłybyśmy być ładniejsze, szczuplejsze, bogatsze, bardziej popularne czy lubiane. W Dzień Kobiet pomyśl o sobie z czułością. Co w sobie lubisz? Za co się podziwiasz? Jakiej cechy nigdy byś w sobie nie zmieniła? Potem przypominaj sobie o tym codziennie.

Nie porównuj się do innych

Mamy tendencję do tego, by porównywać się z innymi. Koleżanka zawsze wydaje się szczęśliwsza, gwiazda z Instagrama – piękniejsza, sąsiadka – bogatsza, a kuzynka – mądrzejsza. Każda z nich porównuje się jednak z kimś innym i w tym zestawieniu nie czuje się wystarczająco dobra. Zrób zatem coś ważnego dla siebie i przestań myśleć o sobie w kontekście innych ludzi.

Zrób coś tylko dla siebie

W codziennej gonitwie zdarza nam się zapomnieć o własnych potrzebach. Zawsze pojawia się coś ważniejszego. Trzeba ugotować obiad dla rodziny, przygotować raport dla szefa, wysłuchać problemów przyjaciółki. Dzisiaj jest jednak twoje święto. Zastanów się, jak chciałabyś siebie samą rozpieścić. To może być zakup torebki, która od dawna ci się podoba; zaszycie się w wannie z ulubioną książką, czy zamówienie dania, które mogłabyś jeść do końca świata i jeden dzień dłużej. Dzisiaj niczego sobie nie żałuj.

Praktykuj wdzięczność

Włącz swoją ulubioną playlistę, wyjmij z szuflady ładny zeszyt, długopis i wypisz na kartce wszelkie rzeczy, za które możesz być dzisiaj wdzięczna. Przypomnij sobie, jak wiele ostatnio zrobiłaś dla siebie. Z czego jesteś najbardziej dumna? Może jeszcze kilka lat temu gorąco marzyłaś o tym, co teraz masz na wyciągnięcie ręki? Taka refleksja sam na sam ze sobą może przynieść Ci wiele dobrego i zakończyć się zwiększonym poziomem pewności siebie.

Zobacz także: Magia codzienności. Rytuały, dzięki którym każdy nasz dzień będzie fantastyczny

Polecane wideo

Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza?
Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Olga (Ocena: 5) 08.03.2022 12:38
Odkąd zostałam mamą, wszystko co było tylko dla mnie trochę zeszło na dalszy plan, niestety. Dzisiaj na poprawę humoru kupiłam sobie czekoladę w Jokr. A co mi tam? :D Mąż pewnie po pracy przyniesie mi kwiaty i może w końcu znajdę pół godziny dla siebie, żeby się odprężyć w wannie :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.03.2022 07:52
Wczoraj kupiłam sobie voucher na fotodepilację do DepilConcept żeby pozbyć się owłosienia. Dzisiaj wzięłam sobie wolne i mam zamiar sobie odpocząć, pooglądać seriale i wieczorem zrobić sobie domowe spa ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie