Ten rysunek zdradza, jakie wydarzenie z przeszłości ma wpływ na Twoje obecne życie

Błyskawiczny test pomoże rozpoznać Twoją traumę z dzieciństwa.
Ten rysunek zdradza, jakie wydarzenie z przeszłości ma wpływ na Twoje obecne życie
fot. namastest.net
09.01.2022

W naszej podświadomości kryje się mnóstwo wspomnień i emocji, jeszcze z czasów dzieciństwa. Niektóre traumy niestety nadal mają wpływ na nasze decyzje i działania. Zazwyczaj trudno do nich dotrzeć bez pomocy specjalisty. Chyba że nauczymy się kontaktować z nimi bez użycia analizującego umysłu świadomego. Jak to zrobić?

Zobacz również: Jaki związek jest Ci pisany? Psychotest obrazkowy, który w sekundę zdradzi wszystko

Istnieją różne techniki. Niektórzy wnikliwie interpretują swoje sny, inni korzystają z hipnozy, a jeszcze inni... robią to w formie zabawy, rozwiązując psychotesty. Wystarczy zerknąć na poniższy rysunek.

Jakie wydarzenie z przeszłości ma na Ciebie nadal wpływ?

Psychoanalityk Sigmund Freud, uważał, że wszystkie wydarzenia z naszego dzieciństwa mają ogromny wpływ na nasze dorosłe życie, kształtując naszą osobowość

- czytamy na portalu akademiaducha.pl

Jeśli jesteś gotowy, aby odkryć swoją największą traumę i naprawić swoje życie, weź oddech i wybierz symbol, który najszybciej przyciągnął Twoją uwagę. Potem przeczytaj rozwiązanie. 

fot. namastest.net

Obrazek numer jeden

Ten symbol ma związek z uczuciem upokorzenia. Może chodzi o jakąś wstydliwą sytuację z dzieciństwa albo częste słowa krytyki ze strony rodziców lub rówieśników?

Jako dorosły potrzebujesz nieustannej aprobaty ze strony innych. Ciężko samemu Ci się zorganizować i jesteś mało samodzielny.

Nie myślisz o własnych potrzebach, tylko robisz wszystko dla bliskich. Pora zaopiekować się sobą i wprowadzić więcej zdrowego egoizmu do życia.

Obrazek numer dwa

Jeśli Twoja uwaga zwróciła się w stronę zamazanego koła, to w dzieciństwie musiałeś czuć się odrzucony przez swoich rodziców. Takie osoby mają bardzo niską samoocenę. 

Trudno komunikować Ci się z innymi, właśnie przez strach przed porzuceniem czy porażką. Psychologowie podpowiadają, żeby zrozumieć, że życie zależy wyłącznie od nas samych.

Jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie, a nie za reakcje innych ludzi. Wtedy nasze relacje znacznie się poprawią. 

Obrazek numer trzy

Jeśli wybrałeś ten obrazek, możliwe, że w dzieciństwie straciłeś rodziców lub pochodzisz z rozbitej rodziny. Takie dzieci gdy dorosną okropnie boją się samotności.

To dlatego często wchodzisz w toksyczne związki lub masz skłonności do depresji. Warto zrozumieć, że relacje międzyludzkie bywają różne, a ludzie przychodzą i odchodzą, ale to nie oznacza, że już zawsze będziemy sami. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy życzliwi i otwarci na innych.

Obrazek numer cztery

Ostatnią ilustrację wybierają osoby, których granice i zaufanie były nieustannie naruszane przez opiekunów. Dlatego teraz są nieufne i powściągliwe w kontaktach z innymi.

Boją się zbliżyć, aby nie stracić kolejnej osoby. Same dla siebie nie są ważne i nie wierzą, że ktoś spełni daną im obietnicę
Tacy dorośli powinni jak najczęściej mówić na głos o swoich emocjach, nawet tych trudnych.

Zobacz również: Psychotest: Jakiej zmiany potrzebujesz teraz w życiu?

Polecane wideo

Nie tylko znaki zodiaku. Co na 2022 rok zapowiada horoskop egipski?
Nie tylko znaki zodiaku. Co na 2022 rok zapowiada horoskop egipski? - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 3.18 / 5
Andrzej (Ocena: 5) 13.01.2022 16:28
Bardzo ciekawy artykuł pokazuje związki między przykładowymi traumami a trudnościami w układaniu relacji na przykład lęk przed pogłębieniem przyjaźń logiczna zabawa zachęcająca do dalszych poszukiwań
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.01.2022 14:44
Dlaczego brak podpisu genialnego autora,?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.01.2022 14:40
Kompletna bzdura. U mnie jest dokladnie odwrotnie. Jeszcze jeden dowód na to, że każdy jest kompletną indywidualnością i nie daje się zaszufladkować.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.01.2022 14:38
Kompletna bzdura. U mnie jest dokladnie odwrotnie. Jeszcze jeden dowod na to, że każdy czlowiek jest kompletnie odrębną indywidualnością. Nikogo nie mozna nawet w ten sposób zaszufladkowac.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.01.2022 00:02
Artykuł bardzo stronniczy, bo zakłada że wszyscy przechodzili w dzieciństwie traumę. Dlatego tak zostały dobrane obrazki, że żaden z nich tak naprawdę nie wskazuje na szczęśliwe dzieciństwo, bez względu na to który się wybierze!! To jest postawienie sprawy na głowie i jeżeli tak mają wyglądać psychotesty, to jest to totalna MANIPULACJA.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie