Która twarz wydaje się szczęśliwsza? Sprawdź, co mówi o Tobie odpowiedź na to pytanie

Różnica jest nieznaczna? To tylko pozory.
Która twarz wydaje się szczęśliwsza? Sprawdź, co mówi o Tobie odpowiedź na to pytanie
Fot. YouTube.com/Top10 DotCom
22.12.2021

Czy znacie teorię Rogera Wolcotta Sperry’ego? Ten amerykański neuropsycholog w 1981 roku zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za prace dotyczące rozdzielonego mózgu. Zdaniem Sperry’ego prawa i lewa półkula mózgu funkcjonują inaczej i są odpowiedzialne za różne obszary i zdolności.

Zobacz również: Której osobie pomożesz w pierwszej kolejności? Zagadka z TikToka zdradza ważną informację o Twojej osobowości

Według badań osoby z dominującą prawą półkulą mózgu są bardziej kreatywne, mają zdolności artystyczne, a w życiu kierują się przede wszystkim intuicją i emocjami. Z kolei osoby, u których dominuje lewa półkula mają zdolności analityczne, przywiązują wielką wagę do szczegółów i wszystko sprowadzają do logiki. Dobrze radzą sobie zwłaszcza z kwestiami wymagającymi różnych obliczeń.

Czy wiesz, która półkula dominuje u ciebie? Możesz przekonać się o tym w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że spojrzysz na poniższy obrazek i odpowiesz na pytanie: która twarz wydaje się szczęśliwsza?

Psychotest: Która twarz wydaje się szczęśliwsza?

Fot. YouTube.com/Top10 DotCom

Psychotest: Która twarz wydaje się szczęśliwsza?

Twarz A

Jeśli wybrałaś twarz A, prawdopodobnie masz bardziej rozwiniętą lewą półkulę mózgu. To znaczy, że masz bardzo systematyczne i praktyczne podejście do życia. Podczas podejmowania decyzji kierujesz się przede wszystkim rozumem, a nie sercem i emocjami. Twoją domeną jest myślenie logiczne. Zawsze przyglądasz się danej kwestii z różnych perspektyw, aby upewnić się, że twoje konkluzje są prawidłowe.

Twarz B

Jeśli wybrałaś twarz B, prawdopodobnie masz bardziej rozwiniętą prawą półkulę mózgu. Jesteś niesamowicie kreatywna i uwielbiasz wyrażać siebie poprzez subiektywne podejście do różnych rzeczy. Masz też wielką wyobraźnię. W życiu kierujesz się przede wszystkim intuicją i emocjami.

Czy wyniki tego testu trafnie odzwierciedlają twoją naturę?

Zobacz również: Człowiek czy pies? Ta iluzja optyczna zdradzi prawdę o Twojej osobowości

Polecane wideo

Trafna analiza osobowości. Co widzisz na obrazku?
Trafna analiza osobowości. Co widzisz na obrazku? - zdjęcie 1
Komentarze (31)
Ocena: 3.65 / 5
RudyRudzik (Ocena: 5) 12.03.2023 09:15
Jeden test mi mówi że mam rozwiniętą prawą półkulę mózgu (ten test) a drugi że lewą. No chyba jest z nimi coś nie wporządku🙄🤨😒
odpowiedz
KWARC (Ocena: 3) 16.04.2022 22:55
Jedna jest lustrzanym odbiciem drugiej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2022 17:25
Moim zdaniem żadna
odpowiedz
1111 (Ocena: 5) 14.01.2022 19:42
Witam wybrałam b i uważam że jest to prawda jestem twórcza maluję i rzeźbię i czego się wezmę sobie radzę pozdrawiam
odpowiedz
Masochista (Ocena: 1) 09.01.2022 10:19
Gówno prawda. Ten test ma problemy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie