Co jest Twoim najgłębiej skrywanym lękiem? Odpowiedź zdradzi ten obrazek

Twoja podświadomość ma dla Ciebie ważną wiadomość.
Co jest Twoim najgłębiej skrywanym lękiem? Odpowiedź zdradzi ten obrazek
Fot. Pinterest.com (pinterest.com/pin/497295983853580872)
27.12.2021

Chyba nie ma na świecie osoby, która z czystym sumieniem może powiedzieć o sobie, że niczego się nie boi. Lęk to uczucie, które czasami pojawia się w życiu każdego z nas. Niektórzy boją się ciemności czy wysokości, inni mają fobię na punkcie pająków, a jeszcze inni odczuwają paniczny lęk przed samotnością czy śmiercią.

Zobacz również: Który symbol najbardziej Cię przyciąga? Twój wybór zdradza życiowy etap, na jakim się znajdujesz

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z naszych lęków i dopiero pewne bodźce potrafią nam o nich przypomnieć i wydobyć je na światło dzienne.

Takim bodźcem może być grafika, jaką zobaczycie poniżej. Obrazek tylko wydaje się niepozorny. W tym przypadku liczy się to, co dostrzeżecie w nim jako pierwsze. Wasz wybór zdradzi odpowiedź na to, co jest waszym najgłębiej skrywanym, podświadomym lękiem.

Psychotest: Co jest Twoim najgłębiej skrywanym lękiem?

Fot. Pinterest.com (pinterest.com/pin/497295983853580872)

Psychotest: Co jest Twoim najgłębiej skrywanym lękiem?

Dziewczynka

Jeżeli w pierwszej kolejności twój wzrok zatrzymał się na dziewczynce oznacza to, że twój lęk wywodzi się z tłumionych emocji, jakie przeżywałaś w dzieciństwie. Wpływ na psychikę dziecka może mieć wiele wydarzeń. Jeśli nie zostaną odpowiednio przepracowane, mogą powrócić do nas w wieku dorosłym w postaci lęków, uzależnień czy błędnych schematów. Kluczowa jest tutaj relacja z matką. Jeżeli dziecko nie spędzało z nią dużo czasu, albo jeśli matka nie poświęcała mu odpowiedniej uwagi, może postrzegać wszystko przez pryzmat lęku. W ten sposób dziecko może rozwinąć lęk przed podejmowaniem decyzji lub braniem odpowiedzialności.

Motyl

Zazwyczaj motyl kojarzy się z czymś pozytywnym. Jednak ten symbol kryje za sobą także głębsze i o wiele mroczniejsze znaczenie. Zgodnie z sennikiem motyl oznacza zmiany i nowe początki. Jeśli jego skrzydła są jasne i kolorowe, zwiastuje to nadzieję i nowe wydarzenia. Jeśli natomiast ubarwienie owada jest ciemne, jest to symbol zaprzepaszczonych możliwości, które mogły zmienić nasze życie na lepsze. Jeśli to właśnie motyl był pierwszą rzeczą, jaką zobaczyłaś na obrazku oznacza to, że boisz się zmarnowanego życia. Być może tłumisz w sobie także żal po stracie bliskich ci osób, które w jakiś sposób cię opuściły.

Truskawka

Truskawka znajduje się w centralnej części grafiki. Rozmiar owocu jest zdecydowanie większy niż byłoby to możliwe w prawdziwym życiu. Truskawka symbolizuje serce. Jeżeli to właśnie ten element obrazka jako pierwszy przykuł twoją uwagę oznacza to, że twój największy lęk wynika z podświadomego oporu przed miłością i uczuciami.

Zobacz również: Psychotest: Jakie wydarzenie z przeszłości ma wpływ na Twoje obecne życie?

Polecane wideo

Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą
Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą - zdjęcie 1
Komentarze (97)
Ocena: 3.46 / 5
gość (Ocena: 5) 17.04.2022 22:16
Zobaczyłem czaszkę, a gdzie wyjaśnienie.?
zobacz odpowiedzi (1)
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 08.04.2022 11:40
Jako pierwsze zobaczyłam dziewczynkę
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 25.03.2022 21:21
Bez sensu ten test.Zobaczyłam najpierw czaszkę i gdzie wyjaśnienie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2022 20:47
Kurde czemu mam wrażenie że ten obrazek się rusza?
odpowiedz
E. KOZŁOWSKA (Ocena: 5) 23.03.2022 20:26
Ja zobaczyłam najpierw czaszkę ubyło
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie