Po czym można poznać, że ktoś jest złym człowiekiem? Te sygnały powinny zapalić Ci czerwone światło

Masz takie osoby w swoim otoczeniu?
Po czym można poznać, że ktoś jest złym człowiekiem? Te sygnały powinny zapalić Ci czerwone światło
Zdjęcie autorstwa Maria Orlova z Pexels
25.12.2021

O „złych osobach” mówi się dużo. Głównie w kontekście takim, by w związku z ich toksyczną energią, omijać je szerokim łukiem i wyprosić ze swojego życia, ponieważ tego typy człowiek może nas jedynie ciągnąć w dół. Jednakże „źli ludzie” bardzo często dobrze się maskują i nie zawsze potrafimy ich łatwo rozszyfrować. Czy istnieje więc możliwość, by ich jakoś rozpoznać? Pewnie. Oto kilka sygnałów, które powinny ci zapalić w głowie czerwoną lampkę.

Przeczytaj też: Życie w Polsce jest „szkodliwe dla zdrowia psychicznego”? Niepokojące wyniki badania

Źli ludzie – jak ich rozpoznać?

Zazdrość

Osoby ze złą energią wiecznie komuś zazdroszczą. Jednocześnie nie potrafią się skupić na tym, co same posiadają. Zazdrość w stosunku do jednej rzeczy, którą ktoś naprawdę bardzo pragnie, a nie posiada, jest czymś normalnym. Niemniej jeśli to uczucie dotyczy każdej sfery – uciekaj.

Obgadywanie i brak szacunku do innych

Jeśli ktoś niemal przy każdym spotkaniu obgaduje drugą osobę, wiedz, że z kimś innym, mówi o tobie. Obgadywanie ma na celu podniesienie poczucia wartości tej osoby. Zresztą tak samo działa wypowiadanie słów pogardliwych dla czyjeś pracy. Ponadto jeśli dana osoba nie wykazuje żadnej wdzięczności, również pokazuje to, że jej intencje nie są fajne. Pamiętaj, że dobry człowiek, chce dobrze dla drugiego, jest miły i potrafi podziękować. Nie musi się on wywyższać, obgadując czy umniejszając pracy innych.

Brak przeprosin

Każdy człowiek ma prawo się pomylić czy zachować niewłaściwie – pod warunkiem, że za każdym razem poniesie konsekwencje swoich czynów i słów i będzie umiał przeprosić za to, co zrobił. Jeśli nie i jeśli za każdym razem będzie on zrzucał winę i odpowiedzialność na drugiego… masz jasny znak, że taka osoba ma złą energię i robi to, bo nie wiedzy w swoje umiejętności i nie umie być empatyczną.

Zła reakcja na krytykę

Zły człowiek nigdy nie będzie umiał przyjąć konstruktywnej krytyki. A wszystko dlatego, że jest on przekonany, że wszystko co robi, jest słuszne i właściwe. Każdą uwagę weźmie więc za atak.

Polecane wideo

Ten facet wygląda jak jeden z najprzystojniejszych aktorów w Hollywood. Kobiety ciągle mu się oświadczają
Ten facet wygląda jak jeden z najprzystojniejszych aktorów w Hollywood. Kobiety ciągle mu się oświadczają - zdjęcie 1
Komentarze (45)
Ocena: 4.38 / 5
gość (Ocena: 5) 03.01.2022 17:07
Zgadzam sie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.12.2021 12:49
Bóg za stworzenie człowieka już dawno smaży się w piekle
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.12.2021 08:33
Ludzie to najgorszy gatunek na ziemi.Podobnie jak moja idolka Maria CZUBASZEK: " Z ludzmi glownie pracuje,przyjaznie sie ze zwierzetami".
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 2) 26.12.2021 05:38
Dobroć nie polega na tym żeby być uprzejmym, kłaniać się sąsiadom itp. Uważam, że bycie uprzejmym i te inne cechy tu podane to cechy człowieka normalnego, przeciętnego, każdy powinien tak się zachowywać i nie jest to miarą dobroci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.12.2021 05:34
Nie ma ludzi dobrych, wszyscy obgadujemy i innym zazdrościmy, jeśli ktoś mówi ta i ta jest zła a ja jestem dobra to nie wierzcie, każdy z nas ma dobrą i złą stronę, ci dobrzy ludzie też są źli tylko mniej się odkrywają.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie