7 prostych reguł, dzięki którym Twoje marzenia zaczną się spełniać

To naprawdę działa.
7 prostych reguł, dzięki którym Twoje marzenia zaczną się spełniać
Zdjęcie autorstwa Alesia Kozik z Pexels
20.12.2021

Czy twoja głowa jest pełna marzeń? Jeśli tak i jeśli niestety wiele z nich do tej pory się nie spełniło, wiedz, że wina leży na pewno po… twojej stronie. A konkretniej rzecz ujmując, w niewłaściwym formułowaniu pragnień. Miej bowiem na wodze, że każde życzenie ma szansę się spełnić, ale pod warunkiem, że odpowiednio o nie poprosimy. Jak więc to robić? Kilka zasad sformułował niemiecki nauczyciel, Pierre Franckha.

Przeczytaj też: Co ludzie sukcesu robią tuż przed snem?

Co zrobić, żeby marzenia się spełniły?

Pierre zauważył, że wiele jego życzeń się urzeczywistnia. Szybko też zorientował się, że zachowania, które są dla niego czymś naturalnym, dla innych wydają się być czarną magią. Postanowił więc prowadzić wykłady, dzięki którym inni też mieli nauczyć się spełniać swoje życzenia. Mężczyzna napisał też książkę „Siedem reguł spełniania marzeń”, w której uchylił rąbka swojej tajemnicy.

Krok 1: zacznij!

Żadne marzenie nie zrealizuje się, jeśli nie zaczniesz go spełniać. Jak to robić? Choćby małymi krokami. Weź bowiem pod uwagę, że najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Kiedy wykonasz już jakiś etap, każdy kolejny będzie przychodził z większą łatwością.

Krok 2: formułuj odpowiednio życzenie!

Co to znaczy? W pierwszej kolejności pozbądź się ze swojego słownika słowa „nie”. Mów za to „chcę”, „chciałabym”. Życzenia warto też spisywać na kartce. Dzięki temu skupisz się bardziej na tym, czego pragniesz.

Krok 3: bądź wdzięczna

Czy wiesz, że jest to najpotężniejsza emocja? Jeśli masz problem z jej przywołaniem, wypisz na kartce wszystkie dobre rzeczy, które cię w życiu spotkały, a potem dziękuj za nie losowi.

Krok 4 i 5: zaufaj sobie i światu

Staraj się wytwarzać tylko dobrą energię. Nie skupiaj się na tym, że czegoś nie umiesz czy że coś jest trudne. Zaufaj, że twoje marzenia spełnią się na pewno i stanie się to w odpowiednim dla ciebie czasie.

Krok 6: otwórz się

Niezależnie od tego, czy wierzysz w przypadki czy nie, przygotuj się na nie i nie bój się nowego. Pamiętaj, że twoje marzenie może spełnić się w sposób, o którym nawet nie śniłeś. Nie bój się więc podążać za intuicją.

Krok 7: sprecyzuj swoje marzenie

Czy wiesz, czego tak naprawdę chcesz? Sprecyzuj swoje marzenie i cel i zastanów się, dlaczego chcesz, żeby się ono spełniło. Następnie myśl o nim każdego dnia.

Polecane wideo

Horoskop na Nowy Rok dla 12 znaków zodiaku
Horoskop na Nowy Rok dla 12 znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Marzenka (Ocena: 5) 16.02.2022 15:08
Myślę, że są dwa podstawowe powody, dla których wiele osób nie realizuje swoich marzeń, odwieczne i powszechnie znane: zacznę jutro i brak umiejętności planowania. Chodzi mi o to, że mamy jakieś odległe marzenie, ale nie potrafimy zaplanować ich realizacji krok po kroku. Wygodniej jest siedzieć w fotelu z kubkiem dobrej herbaty, oddawać się snom o wielkości, zamiast działać. Ten temat porusza poradnia Psychologgia w swoim artykule na temat posiadania celów - https://www.psychologgia-plus.pl/blog/cel-w-zyciu-wyzwolenie-czy-kajdany/. Ciekawy materiał. Warto się zapoznać. Brak umiejętności planowania i działania to chyba jedyny problem całej ludzkości, który można rozwiązać po prostu konsekwencją i pracą nad sobą - z coachem, terapeutą albo na własną rękę.
odpowiedz
Zuza (Ocena: 5) 29.12.2021 20:17
Spokoju w rodzinie moje marzenie damy radę a kto przeczyta niech z serca pomyśli że damy radę
odpowiedz
bea (Ocena: 5) 20.12.2021 18:12
Mam 50 lat i może dziwne marzenie ... a mianowicie chciałabym na stare lata trafić do jakiegoś przyjaznego ośrodka dla ludzi starszych, nie mam dzieci (wynik operacji onkologicznej) a męża też nie, jeśli chodzi o rodzinę to niby mam siostrę ale zajęta jest swoim życiem, dziećmi, i niezbyt przyjaznym mężem- zastanawiam się od czego zacząć?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie