Co pora roku, w której przyszłaś na świat, mówi o Twoim charakterze?

4 pory roku i 4 skrajnie różne osobowości. Czy ten opis pasuje także do Ciebie?
Co pora roku, w której przyszłaś na świat, mówi o Twoim charakterze?
Fot. pexels
24.11.2021

Stosunek do astrologii, przepowiedni i innych objawień to bardzo indywidualna sprawa. Z powodu braku dowodów naukowych, możemy w nie wierzyć lub nie. Wszelkie próby oceny osobowości na podstawie daty urodzenia traktujemy zazwyczaj z przymrużeniem oka. Tym razem nie ma wymówek. Te charakterystyki nie są efektem wizji wróżbitów, ale wiarygodnego badania.

Xenia Gonda, na co dzień wykładająca na Uniwersytecie w Budapeszcie, postanowiła sprawdzić, czy miesiąc urodzenia (a konkretnie – pora roku) wpływa na naszą osobowość. W tym celu poprosiła ponad 360 swoich studentów o wypełnienie specjalnego kwestionariusza. Na podstawie odpowiedzi oceniła temperament każdego z nich, by następnie przyporządkować wyniki czterem porom roku.

Zobacz także: Te dwa znaki zodiaku są idealnie dopasowane!

W ten sposób dostrzegła różnice pomiędzy osobami, które urodziły się wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Ile w tym prawdy? Sprawdź na własnym przykładzie!

Co pora roku, w której się urodziłam, mówi o moim charakterze?

WIOSNA

Osoby urodzone wiosną charakteryzują się bardzo przyjaznym usposobieniem. We wszystkim dostrzegasz pozytywy i bardzo rzadko się złościsz. Jeśli kogoś lubisz, jesteś w stanie zagłaskać go na amen.

Zanim jednak popadniesz w przesadny optymizm, musisz wiedzieć, że dla pozostałych może to być bardzo męczące. Wydajesz im się aż zbyt radosna, co może drażnić. Niektórzy mogą podejrzewać u Ciebie zaburzenia psychiczne.

LATO

Osoby urodzone latem wykazują o wiele większe wahania nastroju od tych urodzonych w innych porach roku. Charakteryzują się częstą zmianą humoru – od euforii do stanów niemal depresyjnych.

Z tego powodu możesz mieć opinię niezrównoważonej. Nigdy nie wiadomo w jakim akurat jesteś stanie. W skrajnie różny sposób reagujesz na te same bodźce. Trudno się z Tobą dogadać.

JESIEŃ

Osobom urodzonym jesienią daleko jest do optymizmu tych urodzonych wiosną, ale równocześnie są mniej narażone na wahania nastroju od ludzi, którzy przyszli na świat zimą.

Charakteryzuje ich zrównoważona psychika i nieuleganie skrajnym emocjom. Zamiast się obrażać, wolą wyjaśnić sytuację do końca. Można powiedzieć, że pora roku, w której przyszli na świat, ma na nich najmniejszy wpływ.

Zobacz także: Osoby spod tego znaku zodiaku mają najwięcej wrogów

ZIMA

Wbrew pozorom, osoby urodzone zimą wcale nie są smutniejsze i bardziej depresyjne od ludzi urodzonych w cieplejszych miesiącach. Także miewają wahania nastroju, ale nie są tak nadwrażliwi, jak pozostali.

Wszystko wskazuje na to, że urodzeni zimą podchodzą do życia racjonalnie, a nie emocjonalnie. Nie panikują z byle powodu i nie zakładają najgorszego. Równocześnie nie są też przesadnymi optymistami.

Polecane wideo

Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą
Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.11.2021 07:59
urodzona latem - od rana do wieczora nastrój potrafi mi się zmienić kilka razy bez żadnej widocznej przyczyny ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2021 07:31
Ja z jesieni - mam nerwice, przeszlam depresje, jestem humorzasta. Nie trafiliscie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2021 07:22
Dokładnie NIC nie mówi !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie