Nawyki, które uchodzą za okropne, ale... świadczą o niesamowitej inteligencji

Już nie musisz się ich wstydzić. Jeśli tak robisz - jesteś geniuszem!
Nawyki, które uchodzą za okropne, ale... świadczą o niesamowitej inteligencji
Fot. Unsplash (Quinten de Graaf)
16.11.2021

Każdy z nas ma w towarzystwie jakiegoś geniusza, którego charakteryzują nietypowe przyzwyczajenia. Ludzie o ponadprzeciętnej inteligencji zupełnie inaczej postrzegają otaczający nas świat i mają własne sposoby na radzenie sobie ze stresem czy niepokojem.

Zobacz również: Zaskakujące nawyki kobiet, o których mężczyźni dowiadują się dopiero pod jednym dachem...

Okazuje się, że nawyki, które społecznie uchodzą za okropne bądź irytujące, mogą świadczyć o... wysokim poziomie IQ. Jeśli robisz którąś z poniższych rzeczy, już nie musisz dłużej się martwić.

Nawyki, które świadczą o wysokiej inteligencji

Prokrastynacja

Masz problemy z tzw. deadlinem? Wychodzi na to, że skłonność do odkładania zadań na ostatnią chwilę świadczy o wysokiej inteligencji i kreatywności. Nie ma nic wspólnego z lenistwem.

Adam Grant, profesor szkoły biznesu Whartona na Uniwersytecie w Pensylwanii uważa, że niekoniecznie powinniśmy na siłę robić wszystko od razu. Bywa, że pewne idee czy zadania wymagają czasu. Niektóre sprawy muszą poczekać na "swój moment"

- tłumaczy businessinsider.com.pl.

Spóźnianie się

Wbrew pozorom to jedna z cech osób wielozadaniowych, które przed wyjściem zajmują się tyloma czynnościami, że trudno im się w tym odnaleźć. Są tak wielkimi optymistami, że naprawdę wierzą, że uda im się wykonać to wszystko w ciągu godziny. Dzięki temu są w stanie osiągać wielkie rzeczy.

Nie oznacza to, że nie patrzą na zegarek czy lekceważą drugą osobę. Jednak bardzo ciężko się z tego później wytłumaczyć... 

Bałagan na biurku

Badacze udowadniają, że zabałaganione miejsce pracy świadczy o tym, że mózg jest zajęty zupełnie innymi, ważniejszymi sprawami. Osoby chaotyczne znacznie łatwiej wpadają na genialne rozwiązania.

Przełamują granice, nie boją się eksperymentować i wychodzić poza utarte schematy myślenia.

Wulgaryzmy

Soczyste słownictwo jest wysoko powiązane z inteligencją i rozwiniętymi zdolnościami językowymi. Co więcej, pomaga obniżyć próg bólu.

Przeklinanie jest związane z inteligencją społeczną i wiedzą, kiedy można swobodnie przeklinać, a kiedy wręcz przeciwnie. Timothy Jay nazywa więc przeklinanie „wyrafinowanym narzędziem społecznym”

- podaje zdrowie.wprost.pl za: CNN.

Obgryzanie lub skubanie paznokci

Pozornie brzydki nawyk świadczy o tym, że całkowicie poświęcamy się jakiejś czynności i mocno koncentrujemy na wykonywaniu zadania, a w ten sposób dajemy upust negatywnym emocjom.

Odpuszczanie niektórych obowiązków

Inteligentna osoba wie o tym, że najważniejsze nie jest wcale to, czego oczekuje od nas społeczeństwo. Szkoda jej marnować czasu na mało istotne sprawy, więc woli robić to, co przynosi prawdziwą satysfakcję.

Nadpobudliwość ruchowa

Wiercenie się czy machanie kończynami wcale nie musi świadczyć o ADHD, ale nadmiarze energii, który kumulujesz w sobie, a to pomaga w kreatywnym wykonywaniu zadań.

Być może bywasz irytująca dla swojego otoczenia, ale za to jaka błyskotliwa...

Zobacz również: 11 najbardziej irytujących nawyków partnerów. Prawie zawsze kończą się kłótnią

Źródło: ohme.pl, businessinsider.com.pl

Polecane wideo

Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą
Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.04.2022 22:18
Nie Mam tylko wulgaryzmów! Ale to w sumie dobrze!😀😄
odpowiedz
Michal (Ocena: 5) 18.11.2021 23:04
Mam wszystkie te cechy, chociaż postanowienia nieco je redukowały. Bałaganu na biurku mam niewielki, bo nie korzystam w celach naukowych czy zarobkowych. Dobrze sobie podbudować poczucie własnej wartości, nawet jeśli te przykłady nie są do końca prawdziwe.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie