Dwa typy ludzi, których powinnaś wyeliminować ze swojego życia raz na zawsze

Kim są „zabójcy marzeń” oraz „twórcy chaosu”?
Dwa typy ludzi, których powinnaś wyeliminować ze swojego życia raz na zawsze
Fot. Unsplash
11.10.2021

Teoretycznie wampiry istnieją tylko w horrorach, mrocznych powieściach i podaniach ludowych. Ale zdarza się, że spotykamy je również w realnym życiu. Wprawdzie promienie słoneczne nie wyrządzają im krzywdy, a one same nie wysysają krwi, ale za to skutecznie pozbawiają nas całej energii, dobrego nastroju, a nawet pewności siebie.

Zobacz również: Narkopata to jeden z najbezpieczniejszych typów mężczyzn, jaki możesz spotkać. Jak go rozpoznać?

Takie toksyczne osoby często trudno rozpoznać, ponieważ teoretycznie zachowują się jak przyjaciele. Jednak z czasem okazuje się, że tylko czekają na naszą porażkę, a nawet próbują do niej doprowadzić.

Portal yourtango.com wymienił dwa typy osób, które każdy z nas powinien raz na zawsze wyeliminować ze swojego życia. Określono je mianami “zabójcy marzeń” oraz “twórcy chaosu” Jak rozpoznać takie osoby i dlaczego im szybciej zerwiesz z nimi kontakty, tym lepiej?

Dwa typy toksycznych osób, których lepiej unikać

Fot. Unsplash

Dwa typy toksycznych osób, których lepiej unikać

Zabójcy marzeń

To osoba, której brakuje pewności siebie, dlatego zrobi wszystko, aby pozbawić jej również ciebie. Jest do bólu sceptyczna i we wszystkim dostrzega coś negatywnego. W jej mniemaniu szklanka jest zawsze do połowy pusta, a na bezchmurnym niebie prędzej czy później pojawi się zapowiedź burzy. Zabójcy marzeń są mistrzami w kreowaniu problemów nawet tam, gdzie zupełnie ich nie ma.

Tacy ludzie potrafią zatruć życie, jak mało kto. Sprawiają, że przestajesz wierzyć w swoje możliwości i umniejszają twoje zasługi. W efekcie zaczynasz wątpić we wszystko, co udało ci się osiągnąć.

Twórcy chaosu

Twórcy chaosu wysysają z innych całą energię. To pasożyty, które swoją prawdziwą naturę ukrywają pod płaszczykiem charyzmy i uroku osobistego. Dzięki temu mogą zawsze liczyć na to, że ich toksyczne zachowanie zostanie im wybaczone.

Takie osoby zawsze robią wokół siebie mnóstwo zamieszania i uwielbiają kreować dramaty. Gdy już rozkręcą kolejną aferę, odsuwają się na bok i rozkoszują wywołanym przez siebie chaosem, nie oferując żadnego sposobu załagodzenia sytuacji.

Zobacz również: Czy masz skłonności psychopatyczne? Zdradza to odpowiedź na tylko jedno pytanie

Polecane wideo

Wiek mentalny znaków zodiaku. Kto jest największym dzieckiem, a kto jest nad wyraz dojrzały?
Wiek mentalny znaków zodiaku. Kto jest największym dzieckiem, a kto jest nad wyraz dojrzały? - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
Asia Olender (Ocena: 5) 23.10.2021 00:02
Jak najbardziej, robi się szefie
odpowiedz
fajnygosc (Ocena: 5) 23.10.2021 00:01
asia Olender supoer artykol, wiecej takich prosse
odpowiedz
Rymo (Ocena: 5) 15.10.2021 17:04
Też miałem taką dziewczynę ,na szczęście już po wszystkim. Nazwałbym ja kokieteryjną i uwodzicielską i choć to nic złego to jak wpadłem w jej sidła tak się zaczęło stawianie warunków ,wyższe wymagania, obwinianie wszystkich o wszystko ,robienie z siebie pokrzywdzonej choć sama krzywdziła innych ,czułem się wypompowany ,osaczony wymaganiami ,bez energii,i gdy poddawałem się w tym związku czułem się winny temu że nie daje z siebie więcej . Flirtowała na boku co nie było normalnym zachowaniem ,tym bardziej że się z tym ukrywała ,gdy mówiłem jej że się z tym źle czuje to mówiła że mam za dużą wyobraźnię a jak jej to udowodniłem to nawet nie wzruszyło ją to i kręciła tak że winą za to obarczała mnie .teraz z perspektywy czasu mówię że mam to szczęście że już po wszystkim .
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 11.10.2021 23:34
Chyba każdy kiedyś spotkał takie osoby na swojej drodze. Nie uda Ci się, nie potrafisz. Właściwie kiedyś doprowadziło to do tego że bałam się odezwać. Teraz tylko czasami tak mam.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.10.2021 23:06
Najgorsze jest skrzyżowanie obu typów. Znałam jedną taką osobę. Nic, tylko wiać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie