Jak sprawić, by inni od razu Cię polubili? TikTokerka zdradziła 9 podstępnych psychologicznych sztuczek

To drobne gesty, ale efekt jest naprawdę kolosalny.
Jak sprawić, by inni od razu Cię polubili? TikTokerka zdradziła 9 podstępnych psychologicznych sztuczek
Fot. Instagram.com (@francescapsychology)
26.08.2021

Na pewno przynajmniej raz w życiu zdarzyło ci się spotkać osobę, która gdziekolwiek by się nie pojawiła od razu potrafiła zaskarbić sobie względy innych ludzi. Każdy zabiegał o jej uwagę i zainteresowanie oraz chciał przebywać w jej towarzystwie.  

Zobacz również: 3 cechy nielubianych osób. Takim zachowaniem nie wzbudzisz sympatii

Czy z takim magnetyzmem trzeba się urodzić, czy też można go wypracować? Zdaniem TikTokerki i terapeutki Francesci Tighinean każdy z nas może stać się bardziej lubiany i popularny 

W serii filmików ekspertka wymieniła 9 psychologicznych sztuczek, dzięki którym będziemy w stanie natychmiast zjednać sobie przychylność innych. To drobne, wręcz niezauważalne gesty, ale efekt jest naprawdę kolosalny. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Holistic Life Coach (@francescapsychology)

Jak sprawić, by inni nas lubili? Psychologiczne sztuczki z TikToka 

#1: 

“Gdy ktoś coś do ciebie mówi, zamiast odpowiadać natychmiast, poczekaj kilka sekund. To wywoła wrażenie, że naprawdę zastanawiasz się nad odpowiedzią oraz wychodzisz na uważnego słuchacza”. 

#2: 

“Poproś kogoś o przysługę. To tzw. efekt Benjamina Franklina. Powiedz coś w rodzaju: Hej, mógłbyś podać mi sól?. Podświadomość tej osoby pomyśli, że cię lubi, bo wyświadcza ci przysługę”. 

#3: 

“Gdy ktoś coś do ciebie mówi, kiwaj głową. To wywoła u tej osoby wiele efektów. Przede wszystkim da jej poczucie walidacji. Poczuje, że naprawdę jej słuchasz - to właśnie poczucie walidacji, którego podświadomie szukamy, które otrzymaliśmy od rodziców, którego szukamy u partnera i u innych ludzi”. 

#4: 

“Lubimy ludzi, którzy lubią nas. Wiedza, jak kogoś docenić i prawienie tej osobie komplementów sprawi, że bardziej cię polubi. Zwróć uwagę na coś wyjątkowego w tej osobie albo powiedz coś w stylu: Podoba mi się to, w jaki sposób myślisz”. 

#5: 

“Kiedy rozmawiasz z grupą ludzi, mów komplementy na temat innych osób. Na przykład jeśli opowiadasz jakąś historię zwróć uwagę na coś pozytywnego, co zrobił ktoś inny. Ludzie będą chcieli częściej przebywać w twoim towarzystwie”. 

#6: 

“Zwracaj się do innych po imieniu. Uwielbiamy, kiedy ktoś wymawia nasze imię - to sprawia, że czujemy się ważni i docenieni”. 

#7: 

“Poproś kogoś o radę. To sprawi, że ta osoba poczuje, że jej zdanie ma znaczenie. Według badania przeprowadzonego przez Katie Liljenquist to wywołuje w tej osobie poczucie zobowiązania i sprawia, że lubi cię bardziej”. 

#8: 

“Kiedy z kimś rozmawiasz postaraj się dopasować swoją mowę ciała i sposób, w jaki mówisz do tonu głosu i tempa mówienia rozmówcy. To sygnał do jej podświadomości, że ją lubisz i sprawi, że będzie ci bardziej ufać”. 

#9: 

“Kiedy z kimś rozmawiasz, zawsze pokazuj tej osobie wewnętrzną stronę dłoni. To wysyła przekaz do jej podświadomości, że nie masz nic do ukrycia, jesteś otwarta i przyjacielska”. 

Co sądzicie o tych psychologicznych trikach? Wypróbujecie je? 

Zobacz również: „Psychologiczne oko”. Ta sztuczka z TikToka sprawi, że każdy facet się w Tobie zakocha

Polecane wideo

Jakie studia skończyły największe polskie influencerki?
Jakie studia skończyły największe polskie influencerki? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie