Psychotest: Jakie wydarzenie z przeszłości ma wpływ na Twoje obecne życie?

Błyskawiczny test pomoże rozpoznać Twoją traumę z dzieciństwa.
Psychotest: Jakie wydarzenie z przeszłości ma wpływ na Twoje obecne życie?
fot. namastest.net
04.08.2021
Zuzanna Niedzielska

W naszej podświadomości kryje się mnóstwo wspomnień i emocji, jeszcze z czasów dzieciństwa. Niektóre traumy niestety nadal mają wpływ na nasze decyzje i działania. Zazwyczaj trudno do nich dotrzeć bez pomocy specjalisty. No chyba, że nauczymy się kontaktować z nimi bez użycia analizującego umysłu świadomego. Jak to zrobić?

Zobacz również: Jaki związek jest Ci pisany? Psychotest obrazkowy, który w sekundę zdradzi wszystko

Istnieją różne techniki. Niektórzy wnikliwie interpretują swoje sny, inni korzystają z hipnozy, a jeszcze inni... robią to w formie zabawy, rozwiązując psychotesty. Wystarczy zerknąć na poniższy rysunek.

Jakie wydarzenie z przeszłości ma na Ciebie nadal wpływ?

Psychoanalityk Sigmund Freud, uważał, że wszystkie wydarzenia z naszego dzieciństwa mają ogromny wpływ na nasze dorosłe życie, kształtując naszą osobowość

- czytamy na portalu akademiaducha.pl

Jeśli jesteś gotowy, aby odkryć swoją największą traumę i naprawić swoje życie, weź oddech i wybierz symbol, który najszybciej przyciągnął Twoją uwagę. Potem przeczytaj rozwiązanie. 

fot. namastest.net

Obrazek numer jeden

Ten symbol ma związek z uczuciem upokorzenia. Może chodzi o jakąś wstydliwą sytuację z dzieciństwa albo częste słowa krytyki ze strony rodziców lub rówieśników?

Jako dorosły potrzebujesz nieustannej aprobaty ze strony innych. Ciężko samemu Ci się zorganizować i jesteś mało samodzielny.

Nie myślisz o własnych potrzebach, tylko robisz wszystko dla bliskich. Pora zaopiekować się sobą i wprowadzić więcej zdrowego egoizmu do życia.

Obrazek numer dwa

Jeśli Twoja uwaga zwróciła się w stronę zamazanego koła, to w dzieciństwie musiałeś czuć się odrzucony przez swoich rodziców. Takie osoby mają bardzo niską samoocenę. 

Trudno komunikować Ci się z innymi, właśnie przez strach przed porzuceniem czy porażką. Psychologowie podpowiadają, żeby zrozumieć, że życie zależy wyłącznie od nas samych.

Jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie, a nie za reakcje innych ludzi. Wtedy nasze relacje znacznie się poprawią. 

Obrazek numer trzy

Jeśli wybrałeś ten obrazek, możliwe, że w dzieciństwie straciłeś rodziców lub pochodzisz z rozbitej rodziny. Takie dzieci gdy dorosną okropnie boją się samotności.

To dlatego często wchodzisz w toksyczne związki lub masz skłonności do depresji. Warto zrozumieć, że relacje międzyludzkie bywają różne, a ludzie przychodzą i odchodzą, ale to nie oznacza, że już zawsze będziemy sami. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy życzliwi i otwarci na innych.

Obrazek numer cztery

Ostatnią ilustrację wybierają osoby, których granice i zaufanie były nieustannie naruszane przez opiekunów. Dlatego teraz są nieufne i powściągliwe w kontaktach z innymi.

Boją się zbliżyć, aby nie stracić kolejnej osoby. Same dla siebie nie są ważne i nie wierzą, że ktoś spełni daną im obietnicę
Tacy dorośli powinni jak najczęściej mówić na głos o swoich emocjach, nawet tych trudnych.

Zobacz również: Psychotest: Jakiej zmiany potrzebujesz teraz w życiu?

Polecane wideo

Jak wyglądają dzisiaj dzieci Ani Przybylskiej? Najstarsza córka pragnie pójść w ślady mamy
Jak wyglądają dzisiaj dzieci Ani Przybylskiej? Najstarsza córka pragnie pójść w ślady mamy - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 04.08.2021 14:25
Po lekturze prac Freuda stwierdziłam, że po traumatycznym dzieciństwie dobrze zorganizować szczęśliwą dorosłość 😉
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 08:35
Przecież co by się nie wybrało i tak będzie pasować. Prawie każdy miał w dzieciństwie tego typu traumy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 01:46
Do mnie pasuję wszystko .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie