Co zrobić, aby na starość nie żałować swojego życia?

Smutno byłoby na starość uświadomić sobie, że nieustannie staraliśmy się spełniać oczekiwania innych i nie zrobiliśmy niczego dla siebie.
Co zrobić, aby na starość nie żałować swojego życia?
fot. Unsplash (Colton Jones & visualsofdana)
25.07.2021
Zuzanna Niedzielska

Każdy z nas chciałby pozostawić po sobie na Ziemi jakiś ślad. Choć pragniemy szczęśliwego życia w tu i teraz, to niestety w natłoku codziennych obowiązków zapominamy o tym, co naprawdę dla nas ważne.

Zobacz również: TEST: W jakim wieku jest Twoja dusza? Oblicz swój wiek mentalny

Smutno byłoby na starość uświadomić sobie, że nieustannie staraliśmy się spełniać oczekiwania innych i nie zrobiliśmy niczego dla siebie. Na szczęście jeszcze nie jest za późno.

Co warto zmienić, aby nie żałować swojego życia na starość?

#1 Zakończ toksyczną relację

Na starość zapewne będziesz gorzko żałować, że nie miałaś odwagi, aby wyrwać się z toksycznego układu, znaleźć szczęście gdzieś indziej i ułożyć swoje życie na nowo.

#2 Zmień nielubianą pracę

Praca, która nie daje Ci satysfakcji, może stać się prawdziwym problemem i prowadzić do szybkiego wypalenia. Postaraj się utrzymywać ze swojej pasji. Pieniądze to nie wszystko.

#3 Zadbaj o relacje z ludźmi

Człowiek to istota społeczna, a kontakty z innymi są nam potrzebne do szczęścia. Nie ma co izolować się w domu ze strachu przed wyjściem ze strefy komfortu. Permanentna samotność może prowadzić do depresji, a najlepsze wspomnienia są związane właśnie z przyjaciółmi.

#4 Spędzaj więcej czasu z rodziną

Niezależnie od wyznawanych wartości, w tym jesteśmy zgodni: rodzina jest najważniejsza i rodzinę ma się tylko jedną. Chowanie wieloletniej urazy tylko nam szkodzi. Lepiej wybaczyć bliskim i trzymać się razem.

#5 Podróżuj!

Na świecie jest przecież tyle przepięknych miejsc... więc po co się ograniczać? Jak to się mówi, nie jesteśmy drzewami, przyporządkowanymi do jednej przestrzeni. Bliżej nam raczej do ptaków.

Zobacz również: Przed śmiercią widzimy swoją przyszłość? Zupełnie nowa teoria dotycząca postrzegania czasu

Polecane wideo

Jak wyglądają dzisiaj dzieci Ani Przybylskiej? Najstarsza córka pragnie pójść w ślady mamy
Jak wyglądają dzisiaj dzieci Ani Przybylskiej? Najstarsza córka pragnie pójść w ślady mamy - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.07.2021 16:40
Jak ja zazdroszczę wszystkim tym, co mogą się pochwalić takim życiem... Mnie dotyczy wszystkie pięć punktów i to jest cholernie smutne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.07.2021 12:54
Podróżuje, spełniam swoje marzenia, pielęgnuje te relacje, na których mi zależy. Kilka dni temu latałam w tunelu aerodynamicznym w wielkopolsce, za kilka dni wybieram się na wypad z przyjaciółmi w góry. U mnie nie ma miejsca na nudę.
zobacz odpowiedzi (1)
Nutella (Ocena: 5) 25.07.2021 14:02
Prawda.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie