Co zrobić, aby na starość nie żałować swojego życia?

Smutno byłoby na starość uświadomić sobie, że nieustannie staraliśmy się spełniać oczekiwania innych i nie zrobiliśmy niczego dla siebie.
Co zrobić, aby na starość nie żałować swojego życia?
fot. Unsplash (Colton Jones & visualsofdana)
25.07.2021
Zuzanna Niedzielska

Każdy z nas chciałby pozostawić po sobie na Ziemi jakiś ślad. Choć pragniemy szczęśliwego życia w tu i teraz, to niestety w natłoku codziennych obowiązków zapominamy o tym, co naprawdę dla nas ważne.

Zobacz również: TEST: W jakim wieku jest Twoja dusza? Oblicz swój wiek mentalny

Smutno byłoby na starość uświadomić sobie, że nieustannie staraliśmy się spełniać oczekiwania innych i nie zrobiliśmy niczego dla siebie. Na szczęście jeszcze nie jest za późno.

Co warto zmienić, aby nie żałować swojego życia na starość?

#1 Zakończ toksyczną relację

Na starość zapewne będziesz gorzko żałować, że nie miałaś odwagi, aby wyrwać się z toksycznego układu, znaleźć szczęście gdzieś indziej i ułożyć swoje życie na nowo.

#2 Zmień nielubianą pracę

Praca, która nie daje Ci satysfakcji, może stać się prawdziwym problemem i prowadzić do szybkiego wypalenia. Postaraj się utrzymywać ze swojej pasji. Pieniądze to nie wszystko.

#3 Zadbaj o relacje z ludźmi

Człowiek to istota społeczna, a kontakty z innymi są nam potrzebne do szczęścia. Nie ma co izolować się w domu ze strachu przed wyjściem ze strefy komfortu. Permanentna samotność może prowadzić do depresji, a najlepsze wspomnienia są związane właśnie z przyjaciółmi.

#4 Spędzaj więcej czasu z rodziną

Niezależnie od wyznawanych wartości, w tym jesteśmy zgodni: rodzina jest najważniejsza i rodzinę ma się tylko jedną. Chowanie wieloletniej urazy tylko nam szkodzi. Lepiej wybaczyć bliskim i trzymać się razem.

#5 Podróżuj!

Na świecie jest przecież tyle przepięknych miejsc... więc po co się ograniczać? Jak to się mówi, nie jesteśmy drzewami, przyporządkowanymi do jednej przestrzeni. Bliżej nam raczej do ptaków.

Zobacz również: Przed śmiercią widzimy swoją przyszłość? Zupełnie nowa teoria dotycząca postrzegania czasu

Polecane wideo

Jak wyglądają dzisiaj dzieci Ani Przybylskiej? Najstarsza córka pragnie pójść w ślady mamy
Jak wyglądają dzisiaj dzieci Ani Przybylskiej? Najstarsza córka pragnie pójść w ślady mamy - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.04 / 5
AMELKA.R (Ocena: 2) 26.01.2022 06:47
Gdgdjsvddbvdjcdj ghxfshcshd do tej grupy i bxbxvndbdm hhdgdhdvkdhzk go gxhvdjdgdhggdggdgdshhdhdhdhhzhzhshhzhzhzhzhxhzgzhzhhxgdgdgdgdggdxhhxhxbdhdhhdhgdg ja gdg go ffehsfhzfhgfjuhjgdudg
odpowiedz
Degustator Dusz (Ocena: 3) 23.01.2022 21:09
Wystarczy nie słuchać Człowieka Nutelli...
zobacz odpowiedzi (2)
Serio (Ocena: 1) 21.01.2022 22:16
Co za frazesy. Ktoś z podstawówki to pisał?
odpowiedz
Pro (Ocena: 1) 18.01.2022 12:33
A paprostu wystarczy być dobrym ludziom
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.01.2022 11:45
Niestety w życiu są tylko takie możliwości że w wieku 40 lat już się żałuję że tak wygląda nasze życie, ale niestety na naukę nowego zawodu cię nie stać bo kursy drogie nie mówiąc już o Wyższej szkole, a na odejście z toksycznej relacji nie możesz sobie pozwolić bo przynajmniej z 2 wypłat da się jakoś żyć. Jeszcze jakieś dobre rady?? Może lepiej w szkołach zamiast tłuc dzieciom farmazony o Bogu itp. przygotowywać ich do trudnego dorosłego życia żeby robili dobre decyzje zawczasu...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie