Której osobie pomożesz w pierwszej kolejności? Zagadka z TikToka zdradza ważną informację o Twojej osobowości

Który wybór jest słuszny?
Której osobie pomożesz w pierwszej kolejności? Zagadka z TikToka zdradza ważną informację o Twojej osobowości
Fot. Facebook.com (@7Second.Riddles)
26.06.2021

Już od najmłodszych lat słyszymy, że warto, a nawet trzeba pomagać innym, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym. Dzieci zazwyczaj wykazują się empatią, ale z wiekiem odruch pomagania innym u wielu osób stopniowo zanika. Niestety niektórzy stawiają przede wszystkim na swoją własną wygodę. 

Zobacz również: Czy masz skłonności psychopatyczne? Zdradza to odpowiedź na tylko jedno pytanie

Okazuje się, że nasza chęć do pomocy może zdradzać ważną informację na temat osobowości. Świadczy o tym chociażby obrazek, który zobaczycie poniżej. Przedstawia on cztery osoby, które mogłyby skorzystać z pomocnej dłoni - do której z nich podeszłabyś w pierwszej kolejności? 

@hecticnick

Who would you help first? 😳 #fyp

♬ Into The Thick Of It! - The Backyardigans

Test osobowości: komu pomożesz najpierw?   

Jeśli wybrałaś pielęgniarkę... 

Pielęgniarka jest jedyną osobą na obrazku, która nie potrzebuje doraźnej pomocy. Ten wybór wskazuje na to, że jesteś radosną i beztroską osobą, która łatwo dogaduje się z innymi. Poważne problemy, jakie mają miejsce na świecie, raczej nie zaprzątają ci głowy. Masz naturę optymistki i ufasz ludziom.  

Jeśli wybrałaś mężczyznę o kulach... 

Chcesz udzielić pomocy mężczyźnie, który porusza się o kulach? Ten wybór świadczy o tym, że jesteś urodzoną liderką. Według interpretacji testu osoby, które podjęły taką decyzję doceniają, że mężczyzna próbuje poruszać się samodzielnie mimo kontuzji. Taka logika jest charakterystyczna dla osób, które są dynamiczne, zorganizowane, myślą racjonalnie i są skupione na celu. 

Jeśli wybrałaś płaczące dziecko... 

Taka decyzja oznacza, że masz w sobie wielkie pokłady empatii. Nikt nie wie, dlaczego dziecko płacze - powodów może być wiele, zarówno poważnych, jak i trywialnych. Zajęcie się dzieckiem świadczy o tym, że jesteś bardzo wrażliwa na problemy innych i ich cierpienie. Niestety czasem pozwalasz, żeby inni to wykorzystywali.  

Jeśli wybrałaś staruszkę... 

Jeżeli pospieszyłaś na pomoc starszej pani świadczy to o tym, że masz wyjątkowo silny kręgosłup moralny. Według interpretacji testu osoby, które dokonały tego wyboru zostały wychowane w oparciu o tradycyjne wartości, szanują osoby starsze, a także swoje dziedzictwo kulturowe. Pomoc potrzebującym postrzegają za swój obowiązek. 

A ty kogo wybrałaś? Koniecznie podziel się swoją decyzją w komentarzach.

Zobacz również: TEST: Komu ustąpisz miejsca? W tej sytuacji jest tylko jeden słuszny wybór

Polecane wideo

Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat!
Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat! - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4 / 5
I love help (Ocena: 1) 05.07.2022 22:55
Boy and baby is ok
odpowiedz
Ktoś (Ocena: 4) 05.05.2022 21:23
Staruszka
odpowiedz
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 07.04.2022 11:12
Wybrałabym płaczące dziecko
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2021 10:26
Ja nie wybrałam nikogo...
odpowiedz
WrednyScyzor (Ocena: 1) 23.12.2021 12:35
Zwykła bzdura. Jeśli pomogłeś pielęgniarce to znaczy że masz racjonalne myślenie. Nie posiadając żadnej wiedzy medycznej nie za bardzo wiem jakbym miał pomóc innym, natomiast pielęgniarka jest jedyną kompetentną osobą w tym cyrku żeby pomóc pozostałym.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie