Której osobie pomożesz w pierwszej kolejności? Zagadka z TikToka zdradza ważną informację o Twojej osobowości

Który wybór jest słuszny?
Której osobie pomożesz w pierwszej kolejności? Zagadka z TikToka zdradza ważną informację o Twojej osobowości
Fot. Facebook.com (@7Second.Riddles)
26.06.2021

Już od najmłodszych lat słyszymy, że warto, a nawet trzeba pomagać innym, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym. Dzieci zazwyczaj wykazują się empatią, ale z wiekiem odruch pomagania innym u wielu osób stopniowo zanika. Niestety niektórzy stawiają przede wszystkim na swoją własną wygodę. 

Zobacz również: Czy masz skłonności psychopatyczne? Zdradza to odpowiedź na tylko jedno pytanie

Okazuje się, że nasza chęć do pomocy może zdradzać ważną informację na temat osobowości. Świadczy o tym chociażby obrazek, który zobaczycie poniżej. Przedstawia on cztery osoby, które mogłyby skorzystać z pomocnej dłoni - do której z nich podeszłabyś w pierwszej kolejności? 

@hecticnick

Who would you help first? 😳 #fyp

♬ Into The Thick Of It! - The Backyardigans

Test osobowości: komu pomożesz najpierw?   

Jeśli wybrałaś pielęgniarkę... 

Pielęgniarka jest jedyną osobą na obrazku, która nie potrzebuje doraźnej pomocy. Ten wybór wskazuje na to, że jesteś radosną i beztroską osobą, która łatwo dogaduje się z innymi. Poważne problemy, jakie mają miejsce na świecie, raczej nie zaprzątają ci głowy. Masz naturę optymistki i ufasz ludziom.  

Jeśli wybrałaś mężczyznę o kulach... 

Chcesz udzielić pomocy mężczyźnie, który porusza się o kulach? Ten wybór świadczy o tym, że jesteś urodzoną liderką. Według interpretacji testu osoby, które podjęły taką decyzję doceniają, że mężczyzna próbuje poruszać się samodzielnie mimo kontuzji. Taka logika jest charakterystyczna dla osób, które są dynamiczne, zorganizowane, myślą racjonalnie i są skupione na celu. 

Jeśli wybrałaś płaczące dziecko... 

Taka decyzja oznacza, że masz w sobie wielkie pokłady empatii. Nikt nie wie, dlaczego dziecko płacze - powodów może być wiele, zarówno poważnych, jak i trywialnych. Zajęcie się dzieckiem świadczy o tym, że jesteś bardzo wrażliwa na problemy innych i ich cierpienie. Niestety czasem pozwalasz, żeby inni to wykorzystywali.  

Jeśli wybrałaś staruszkę... 

Jeżeli pospieszyłaś na pomoc starszej pani świadczy to o tym, że masz wyjątkowo silny kręgosłup moralny. Według interpretacji testu osoby, które dokonały tego wyboru zostały wychowane w oparciu o tradycyjne wartości, szanują osoby starsze, a także swoje dziedzictwo kulturowe. Pomoc potrzebującym postrzegają za swój obowiązek. 

A ty kogo wybrałaś? Koniecznie podziel się swoją decyzją w komentarzach.

Zobacz również: TEST: Komu ustąpisz miejsca? W tej sytuacji jest tylko jeden słuszny wybór

Polecane wideo

Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat!
Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat! - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.07.2021 13:23
Jeśli pomożesz pielęgniarce jako pierwszej ona jako z doświadczenia i przyzwyczajona do pracy pod presją powinna pomoc nam ogarnąć cyrk z rysunku profesjonalnie.... sami jesteśmy w stanie pomoc tylko jednemu potrzebującemu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2021 14:09
Słaby ten test, bo odnosi się do wieku tych osób, a nie do tego jakiej pomocy potrzebują. Oceniając komu pomóc najpierw, nie brałam w ogóle pod uwagę wieku tych postaci, wiek posłużył mi tylko do nazwania tych osób, i tyle. Wybrałam przewracającego się mężczyznę ze złamaną nogą, bo najzwyczajniej on potrzebuje pomocy najbardziej. Później pomogłabym dziecku/staruszce(najpewniej jednocześnie, ale jak nie, to najpierw dziecku, a później staruszce) - po prostu starsza pani jako osoba niewidoma wymaga tej pomocy ciągle, więc doprowadzenie jej na miejsce zajęłoby najwięcej czasu, a jednocześnie jest już pewnie z tym oswojona na tyle, że jest w stanie poradzić sobie sama. A pielęgniarce pomogłabym na końcu, bo w porównaniu do pozostałych, nie wymaga wielkiej pomocy i może dać radę z tym sama, udzielenie jej pomocy to zwykła uprzejmość, a nie konieczność jak np.przy połamanym facecie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2021 10:50
Mężczyznę o kulach bym wybrała
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2021 09:36
Pomoglabym facetowi żeby nie upadł,wzięła dziecko na ręce i podeszła do staruszki łapiąc ja pod ramię i zaprowadziła gdzie trzeba, później dziecko bym uspokoiła gdyby nadal płakało.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 26.06.2021 02:31
Co za bzdury. Wybralam mezczyzne o kulach, bo oszacowalam, ze to wlasnie jemu potrzeba jak najszybszej pomocy, bo stanie mu sie krzywda, najwieksza z tych wszystkich osob. Nie wybralam go dlatego, ze mimo trudnosci porusza sie samodzielnie. Starsza kobieta, mimo trudnosci tez porusza sie samodzielnie, w patrzac tak realnie, to kobieta niewidoma ma wieksze trudnosci w poruszaniu sie, bo nie widzi. NAtomiast ma w tym wypadku laske i idzie na doniczke. Dotknie laska doniczki i poczuje przeszkode, zatrzyma sie. Dziecku nic sie nie stanie, a pielegniarka i dokumenty to bzdura, patrzac na to sie dzieje wokol. Takze nie wiem kto robi opracowanie tych testow, chyba ktos o IQ 100. Gratuluje papilocie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie