Kobiece nawyki, które uchodzą za okropne, ale... świadczą o ponadprzeciętnej inteligencji

Już nie musisz się ich wstydzić. Jeśli tak robisz - jesteś geniuszem!
Kobiece nawyki, które uchodzą za okropne, ale... świadczą o ponadprzeciętnej inteligencji
fot. Unsplash (Troy Wade)
23.06.2021
Wiktoria Sobocińska

Każdy z nas ma w towarzystwie jakiegoś geniusza, którego charakteryzują nietypowe przyzwyczajenia. Ludzie o ponadprzeciętnej inteligencji zupełnie inaczej postrzegają otaczający nas świat i mają własne sposoby na radzenie sobie ze stresem czy niepokojem.

Zobacz również: Zaskakujące nawyki kobiet, o których mężczyźni dowiadują się dopiero pod jednym dachem...

Okazuje się, że kobiece nawyki, które społecznie uchodzą za okropne bądź irytujące, mogą świadczyć o... wysokim poziomie IQ. Jeśli robisz którąś z poniższych rzeczy, już nie musisz dłużej się martwić.

Kobiece nawyki, które świadczą o wysokiej inteligencji

#1 Prokrastynacja

Masz problemy z tzw. deadlinem? Wychodzi na to, że skłonność do odkładania zadań na ostatnią chwilę świadczy o wysokiej inteligencji i kreatywności. Nie ma nic wspólnego z lenistwem.

Adam Grant, profesor szkoły biznesu Whartona na Uniwersytecie w Pensylwanii uważa, że niekoniecznie powinniśmy na siłę robić wszystko od razu. Bywa, że pewne idee czy zadania wymagają czasu. Niektóre sprawy muszą poczekać na "swój moment"

- tłumaczy businessinsider.com.pl.

#2 Spóźnianie się

Wbrew pozorom to jedna z cech osób wielozadaniowych, które przed wyjściem zajmują się tyloma czynnościami, że trudno im się w tym odnaleźć. Są tak wielkimi optymistami, że naprawdę wierzą, że uda im się wykonać to wszystko w ciągu godziny. Dzięki temu są w stanie osiągać wielkie rzeczy.

Nie oznacza to, że nie patrzą na zegarek czy lekceważą drugą osobę. Jednak bardzo ciężko się z tego później wytłumaczyć... 

#3 Bałagan na biurku

Badacze udowadniają, że zabałaganione miejsce pracy świadczy o tym, że mózg jest zajęty zupełnie innymi, ważniejszymi sprawami. Osoby chaotyczne znacznie łatwiej wpadają na genialne rozwiązania.

Przełamują granice, nie boją się eksperymentować i wychodzić poza utarte schematy myślenia.

#4 Wulgaryzmy

Soczyste słownictwo jest wysoko powiązane z inteligencją i rozwiniętymi zdolnościami językowymi. Co więcej, pomaga obniżyć próg bólu.

Przeklinanie jest związane z inteligencją społeczną i wiedzą, kiedy można swobodnie przeklinać, a kiedy wręcz przeciwnie. Timothy Jay nazywa więc przeklinanie „wyrafinowanym narzędziem społecznym”

- podaje zdrowie.wprost.pl za: CNN.

#5 Obgryzanie lub skubanie paznokci

Pozornie brzydki nawyk świadczy o tym, że całkowicie poświęcamy się jakiejś czynności i mocno koncentrujemy na wykonywaniu zadania, a w ten sposób dajemy upust negatywnym emocjom.

#6 Odpuszczanie niektórych obowiązków

Inteligentna osoba wie o tym, że najważniejsze nie jest wcale to, czego oczekuje od nas społeczeństwo. Szkoda jej marnować czasu na mało istotne sprawy, więc woli robić to, co przynosi prawdziwą satysfakcję.

#7 Nadpobudliwość ruchowa

Wiercenie się czy machanie kończynami wcale nie musi świadczyć o ADHD, ale nadmiarze energii, który kumulujesz w sobie, a to pomaga w kreatywnym wykonywaniu zadań.

Być może bywasz irytująca dla swojego otoczenia, ale za to jaka błyskotliwa...

Zobacz również: 11 najbardziej irytujących nawyków partnerów. Prawie zawsze kończą się kłótnią

Źródło: ohme.pl, businessinsider.com.pl

Polecane wideo

Jest przystojnym astronautą, a jego IQ wynosi 181 punktów. Oto nowy Mr World
Jest przystojnym astronautą, a jego IQ wynosi 181 punktów. Oto nowy Mr World - zdjęcie 1
Komentarze (33)
Ocena: 4.58 / 5
gość (Ocena: 5) 12.08.2021 19:19
Czym inteligencja nie jest: Nie jest kulturą, dopasowaniem się do zasad, mądrością życiową, wiedzą, dobrą organizacją, byciem sympatycznym. Niby drobna różnica, a dość jasno pokazuje "inteligencję" komentatorów poniżej...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.06.2021 12:43
Spóźnianie się to oznaka tego, że jest się źle zorganizowanym. Nienawidzę spóźnialstwa, to oznaka braku kultury a nie inteligencji. Jeśli ktoś nie szanuje mojego czasu to ja nie mam szacunku do takiej osoby.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 24.06.2021 01:33
Ja lubię wyjadac sobie brud z ucha i lubię wąchać ręce po podrapaniu się tu i ówdzie , lubię tez wąchać sobie pachy czasem , czy jestem intelignetna ?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 3) 23.06.2021 21:48
U mężczyzn głośne puszczanie bąków i bekanie świadczą o geniuszu !!!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 23.06.2021 14:17
Ciągnięcie druta.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie