Skuteczne sposoby, aby zwiększyć swoje IQ. Wystarczą 3 godziny tygodniowo

Przy drobnej zmianie nawyków to możliwe!
Skuteczne sposoby, aby zwiększyć swoje IQ. Wystarczą 3 godziny tygodniowo
Fot. Unsplash (Ihssan Rami Azouagh)
27.06.2021
Wiktoria Sobocińska

Iloraz inteligencji obejmuje m.in. zdolność do logicznego i abstrakcyjnego myślenia czy szybkość uczenia się. Wiadomo, że nie jest on wyznacznikiem życiowego sukcesu, ale każdy z nas chciałby móc pochwalić się nieco wyższym niż przeciętnym wynikiem testu IQ.

Zobacz również: Jak wysoka jest Twoja inteligencja emocjonalna? 10 cech osób z najwyższym IQ

Czy można samemu zwiększyć poziom inteligencji intelektualnej i sprawności umysłu? Okazuje się, że przy drobnej zmianie codziennych nawyków to jak najbardziej możliwe.

Sposoby na wyższe IQ

#1 Rywalizuj z innymi

... w szachy albo gry planszowe, takie jak scrabble. Aktywności wymagające wielu zdolności, wykonywane wspólnie z innymi, skutecznie podnoszą poziom IQ. W rywalizacji dajemy z siebie wszystko...

Co więcej, poprzez regularne rozwiązywanie testów czy łamigłówek, zwiększamy sprawność skojarzeniową i analityczną. Zamiast kolejnego wieczoru z Netflixem, zaproś przyjaciół na partyjkę.

#2 Zainwestuj w konsolę

Okazuje się, że strzelanki wcale nie są takie złe. Gry komputerowe tego typu rozwijają bowiem inteligencję wizualno-przestrzenną. Eksperci szacują, że nawet godzina dziennie może z czasem podnieść poziom IQ o 2 punkty. 

#3 Trenuj systematycznie

Chcesz zwiększyć swoje IQ? Wskakuj w dres, a następnie na bieżnię. Jak udowadniają szwedzcy naukowcy, trening aerobowy ma pozytywny wpływ na nasz układ sercowo-naczyniowy, co może przekładać się na inteligencję werbalną. Wystarczy 20 minut dziennie!

#4 Postaw na wegetarianizm

Jak wykazują badania, istnieje korelacja między dietą wegetariańską, a poziomem inteligencji. Ma to związek z eliminacją nasyconych kwasów tłuszczowych (wpływających m.in na sklerozę) i ogólnie zdrowszym stylem życia. Wychodzi na to, że mózgi wegetarian starzeją się wolniej.

Warto jeść również bogate w potas banany, które pomagają w szybkim przyswajaniu informacji, a także pestki dyni. To właśnie duże ilości cynku wykrywa się w organizmach osób wybitnie inteligentnych.

#5 Bierz suplementy

Pamiętaj, aby raz dziennie popić wodą tabletkę zawierającą 5 g kreatyny. Poprawi to Twoją wydolność organizmu, a także sprawność umysłową. Badania wykazały, że znacząco poprawia to umiejętność koncentracji, zdolność reakcji oraz spostrzegawczość. Pigułkami pamięci nazywa się również suplementy z wyciągiem z szałwii.

Zobacz również: 8 typów inteligencji Howarda Gardnera. Którym możesz się pochwalić?

Źródło: menshealth.pl, self-psychologia.pl

Polecane wideo

Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści!
Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie